Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek hogy telik a karácsony?...

Nektek hogy telik a karácsony? Miket csináltok? Mi a menü? Mikor díszítitek a fát? Kikkel töltitek az ünnepet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most, hogy szabadnapos vagyok és ilyen borongós az idő, elgondolkodtam, hogy nemsokára karácsony és teljesen átszellemültem.Tudom, tudom, szeptember van és lőjem le magam, de most tényleg olyan jó érzéssel töltött el. ,,Karácsonyimádók", hogy telik a 24.-e? Miket főztök? Mikor van ajándékozás? Ti mentek rokonlátogatásra, vagy hozzátok mennek? Kidíszititek a házat? Ha igen, mikor?

2017. szept. 25. 12:05
1 2
 11/12 anonim válasza:
Hát mi Karácsony előtt 1-2 nappal kb megvesszük a fát. Aztán 24-én ebédre bemegyünk a nagyszülőkhöz, ott van először az ajándékozás, utána ott ülünk valameddig, aztán még ott is vacsorázunk, utána hazajövünk és itt is van ajándékozás:)))
2017. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nyomtam egy zöld kezet, ez az én ajándékom karácsonyra :) Már november vége van, nemsokára kezdődik az adventi időszak!! Már csak egy kis hó kellene és teljes lenne a boldogság :)

Mi 24.-én reggel behozzuk a fát,bekapcsoljuk a kedven karácsonyi zene válogatásunkat, testvéreimmel feldíszítjük, közben apa halászlevet főz, anya pedig kisüti a halakat, húsokat, illetve a rizst illetve a krumplipürét megcsinálja. A többi ételt már előző nap elkészítjük (krumplisaláta, kukoricasaláta, sütikből diós-,csokis-,mákosbejgli, zserbó, mézeskalács, dobos szelet, sport szelet). Mikor végeztünk a fa díszítésével, segítünk anyáéknak az ételeket elkészíteni. Utánna leülünk kicsit, gyönyörködünk, hogy milyen gyönyörű a fa, örülünk egymásnak, az együtt töltött időnek, aztán mindenki lefürdik, elkészül, majd asztalhoz ülünk, gyertyát gyújtunk , eszünk, beszégletünk, rengeteget nevetünk. Vacsora után elmegyünk sétálunk egyet (tavaly fehér karácsony volt és szenteste is hullott), gyönyörködünk a fényekben, a hóesésben (hátha idén is esne, annyira gyönyörű), mire hazaérünk, a fa alatt vannak az ajándékok. (Indulás előtt mindig visszaszaladnak a ,,Jézuskák"-ez azért vicces, mert mindenki ad mindenkinek valamit, és sorba visszaszaladgálás megy, már csak a poén miatt is ), aztán ajándékbontás, beszélgetés, nevetés , reszkessetek betőröket megnézzük, közben ha még belénk fér sütizgetünk, aztán mindenki megy aludni. Rokonok nálunk 26.-án szoktak jönni, ilyenkor van itt a párom is, én 25-én vagyok náluk.

Kivül fent van az égősor, már vasárnap be is dugom, illetve az ablakokban vannak világítós mikulás/angyalfigurák és hóspray. Adventi koszorút is készítünk már ezen a hétvégén. Kellemes készülődést és ha esetleg nem olvasnátok addig, akkor Áldott Békés Boldog Karácsonyt Kívánok Nektek!!! :)

2017. nov. 22. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!