Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek hogy telik a karácsony?...

Nektek hogy telik a karácsony? Miket csináltok? Mi a menü? Mikor díszítitek a fát? Kikkel töltitek az ünnepet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most, hogy szabadnapos vagyok és ilyen borongós az idő, elgondolkodtam, hogy nemsokára karácsony és teljesen átszellemültem.Tudom, tudom, szeptember van és lőjem le magam, de most tényleg olyan jó érzéssel töltött el. ,,Karácsonyimádók", hogy telik a 24.-e? Miket főztök? Mikor van ajándékozás? Ti mentek rokonlátogatásra, vagy hozzátok mennek? Kidíszititek a házat? Ha igen, mikor?

2017. szept. 25. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

24-én, reggel van az ajándékozás. Bár már felnőttek vagyunk, 23-a éjjel felváltva lopózunk a fához, és csempésszük be alá a becsomagolt ajándékokat. ( Előre oda vannak készítve a névvel ellátott kártyák)


24-én reggel én és a hugom bontogatunk, a többi testvér a családjával dél körül érkezik, ők akkor nézik meg. Közösen főzünk, a menü: Húsleves, rántott hal, rántott hús, majonézes krumpli, rizs, saláták,székelykáposzta desszertnek pedig sütemények. (Beigli, kókuszrúd, sajtos rúd, pogácsa, kekszes őzgerinc, madártej kocka)


Napközben felváltva csináljuk ezeket, közben megy a römiparti, társasjátékozás. Este a szent vacsi, csillagszórózás, éneklés. Utána kajakóma, és elterülve Reszkessetek betörők! nézése. :)


25-én nagyszülői látogatás, 26-a barátokkal karácsonyozás. Röviden tömören.

2017. szept. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Karácsony előtti napokban megvesszük a fát. Én imádom díszíteni, ez már gyerekkoromtól az egyik kedvencem a karácsonyban. Általában 24-én délelőtt van a díszítés. De az elmúlt években megcsináltam 23-án.

24-én mindig halászlé és mákosguba van. Ajándékozás vacsora után.

Régebben nagyiknál gyűlt össze a család, de már sajnos nem élnek.

Most általában nálunk, jönnek szüleim és apukám testvére, unokatesóim.

De van amikor csak szűkebb család van együtt. Ilyenkor 25-26 megyünk rokonokhoz. Közel lakunk egymáshoz, egy városban.

Lakást is kidíszítem, de csak módjával, nem szeretem, ha túl csicsás. Általában már kb. 1-2 héttel karácsony előtt, ez a ráhangolódás része.

24-én vacsi, ajándékozás, utána megnézünk együtt egy jó karácsonyi hangulatú filmet, beszélgetünk.

Ajándékokat már novemberben megveszem. Nem szeretem a tömeget. És így a december nekem nyugis, nincs idegeskedés, kapkodás. Általában sütéshez is előre bevásárolok, ami nem romlandó, pl. liszt, cukor, stb.

2017. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Eddig le sem írom, gyűlöltem a karácsonyokat, idegbaj, ordítás, jópofizás abban a pár órában, szar ajándékok...


Idén nyugis lesz, mert a práommal kettesben karácsonyozunk. Bemegyünk a városba vásárt nézni, korizni, főzünk valami egyszerű de finom ételt, én sütök pár sütit és kész.

Rokonok nem jönnek, mi megyünk haza pár napra :)

2017. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
November közepén már az ajtódíszt kiteszem, és a kertben ledfénnyel feldíszitjük a fákat. Függönyökre szekrényekre manók, angyalok, girlandok kerülnek. december közepén megvesszük a harcsát, és lefagyasztjuk. dec.20 után megvesszük a beiglit, 24én fenyődíszités, halászlé és rántotthal készítés. Szenteste ketten vagyunk nem jön hozzánk senki mi se megyünk senkihez. 25én reggel nagy pihizés, sütemény evés, majd ebéd egy családtagnál. 26án ugyanez.
2017. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én mindig lelkes vagyok, mert szeretem a karácsonyt.. olyan feelinges számomra. A hangulata, a fények, a díszek, meg minden. Nagyon szeretem. Egész évben ez az időszak a kedvencem.

November végétől elkezdek díszíteni és ez eltart egész szentestéig. Karácsonyi zenéket hallgatok.

Halászlé szokott lenni és mákos guba, meg 1-2 süti, az változó.

24-én délelőtt díszítem a karácsonyfát.

Idén csak anyával töltöm, mert apám elköltözött a nyáron, de így sem lesz változás, ő a szobájában én meg az enyémben. Karácsony első napján anyám tesójához megyünk, ott lesznek a tesóim és a mama is. Karácsony másnapja semmi. Ez mindig így van.

"Ajándékozás" 24-én szokott lenni, de nálunk tényleg idézőjeles. Inkább mi megyünk, hozzánk max. tesómék jönnek.

Szoktam díszíteni a szobámat teljesen, meg amerre járok a házban 1-2 dísz, amit el nem tüntetnek, mert szúrják a szemüket. December elejétől kezdem:)

2017. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nekünk a reggeli az anya csinálta kakaó az ébresztő évek óta, csak ezen az egy napon. Pedig már nem vagyunk kicsik mert én 18, nővérem pedig 22 éves. De ha nem lenne reggel kakaó igen zokon vennénk:D :D Miután fel keltünk felvesszük az aznapra elgondolt karácsonyias ruhánkat és neki állunk anyának segíteni a konyhába.A menü nálunk mindig halászlé, pacalpörkölt és anya fogbeletörős bejglie. XD Mikor már félig-meddig készen vagyunk, apának el kezdünk könyörögni hogy hozza be a fát. Ez kb 1 órába telik. Már ez is hagyománnyá vált. Ha nem kéne könyörögnünk nem is lenne igazi a karácsony XDDD Majd miután behozta nagy nehezen, feldíszítjük a karácsonyfát.Ha minden meg van akkor leülünk ebédelni ami elcsúszik általában olyan 2-fél 3 -ra.

Jöhet a délutáni szieszta, kicsit fílemzünk, meg karácsonyi zenéket hallgatunk, vagyis mi hallgattatjuk a családdal mert hát na. Majd ezután jöhet az ajándék bontás, mikor beküldenek minket a szobába apáék, hogy "jön a jézuska" és addig ne legyünk kint.(hát jó) Majd mi is ki rakjuk azokat az ajándékokat amit nekik szánunk és bontogatunk.

2017. szept. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én lusta vagyok leírni mindent, viszont a mi családunknál, 100+ éve 2 étel van szenteste, Ránchal s bableves... hozzáteszem, ezeket csak azon az EGY napon eszük... s mivel a ráchal valami isteni étel. (főleg h valamilyen szinten egyedien csináljuk:D) Ezért mindenki nem másért, csak is a ráchalért várja a karácsonyt.. :D
2017. szept. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a kedvenc időszakom az éven. Jó, hogy nyár után 4 hónap és Karácsony, viszont még is hosszú időnek tűnik.

Karácsony előtt kb 1-2 héttel megvesszük a fát. Általában anyám, mert én dolgozni szoktam és otthon se vagyok, meg ő jobban ért hozzá.

23 körül anyum megcsinálja a francia salit meg a sütiket, hogy ne minden egy napra essen.

Tudni illik, hogy én szeretek sokáig aludni, szóval 24én mikor felkelek jó esetben 10 körül. Régen az volt, hogy felkeltem megnéztem egy jó karácsonyi filmet az ágyban, majd kikecmeregtem. Most valahogy nem bírok felkelni filmet nézni meg nagyon jók sincsenek már de azért törekszem rá az éven.

Na szóval, mire felkelek, anyu nagy nehezen beszenvedi a fát. Utána jön az én időm a díszítés. Mire végzek kb egy óra. Eszek valamit, majd aztán később 4-5 körül vacsi. Megnézek valami filmet, meg nézem facebook-on, hogy mindenki kiírja, hogy "Boldog Karácsonyt" meg kirak valami képet..

Általában 25-én ebédre jönnek az egyik tesómék a gyerekekkel, kis iszogatás, kaja, ajándékbontás (ugye nekünk ez már nem meglepetés a felnőttek általában tusfürdőket, piperecuccokat kapnak, a kicsiknek izgalmas még és jó látni milyen izgatottak), beszélgetés, aztán játék, megpróbáljuk összerakni a kicsik ajándékait meg szórakozni velük, tényleg mint a nagy gyerekek :D

Aztán a másik tesómék is jönnek csak mindig változó, hogy 25 vagy 26án. Most érdekes lesz, ha mindenki itt alszik, kicsit húzós lesz az elférés :)


(Régen úgy volt, hogy 24én este kaptam az ajándékot, majd 25én ebédre jöttek a bátyámék és a nővéremék, ajándékozás vagy reggelre jöttek, mert nekem 10re karácsonyi szereplésem volt a templomban és jöttek megnézi, de ha nem akkor is emlékszem mindig megvártuk mire mindenki ideér ebédre és együtt eszünk, volt amikor késett az egyik... már éhen haltunk.:) )


Folytatva az utóbbi éveket, 25én a két tesóm itt van a családdal, 26án jönnek a másik tesómék délután de csak pár órára a családdal meg még aznap délelőtt a keresztapámék és a családjuk. Szóval 26-án kicsit sokan vagyunk de nem sokáig, mert általában csak az egyik tesómék maradnak még egy napra, mindenki elmegy szépen lassan. De most azért is lesz érdekes, mert nekem két ünnep között dolgozni kell, szóval 27 már munkanap. Na hát valahogy így telik a karácsony.


Anyu kicsit kimerül a végére, meg nem nagyon szereti mert 3 napig állandóan csak talpon van meg süt, főz.

Jaaa kaja

24én rántott hal, savanyú káposztás leves. + én mindig megkezdek egy tál franciasalit. + süti: Méteres, bejgli, kókuszgolyó, zserbó.

25én savanyú káposztás leves vagy hús leves, törtkrumpli, pulyka, párolt káposzta, hal + sütik.

26án még marad süti meg valami kajcsi.



Várom a Karit, remélem esni fog a hó :)

De valamiért pár napja már a szilveszterre vagyok rákattanva, rohadtul várom. Tavalyi meg lesz ismételve, nagyon jó lesz :)

2017. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A díszitést már december elején elszoktuk kezdeni.Felrakjuk a házra az égősort,karácsonyi koszorút az ajtóra.Bent ilyenkor inkább ilyen mikulásos díszek vannak.Aztán 20. körul már előkerülnek a karácsonyi
2017. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...veletlen elküldtem xd.Szóval 20.körül előkerülnek a karácsonyi gyertyák,díszek.23 este összerakjuk a karácsonyfát (műfenyő)aztán 24 feldíszítjuk,este van az ajándékbontogatás.Töltöttkáposzta,halászlé,ponty,bejgli meg mindenféle sütemény szokott szokott lenni. 25-én összegyűlik a család van,hogy hozzánk jönnek van,hogy mi megyünk ez minden évben változó.
2017. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!