Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért utállják egyre többen a...

Miért utállják egyre többen a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

2011. dec. 13. 23:07
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
100%

Én nem a Karácsonyt nem szeretem... Én azt nem szeretem, hogy a többség elvárja tőlem, hogy erőmön felül teljesítsek és mindenkinek vegyem meg az éppen aktuális kisebb afrikai országok éves költségvetésébe kerülő cuccokat.

Nekem az ún. elvárásokkal vannak problémáim. Hogy járjam az üzleteket éjjel-nappal, tolakodjak, verekedjek 1-1 akármiért, ami nélkül nagyszüleim is felnőttek (és voltak se rossz, se buta emberek).


Hogy mit szeretek a Karácsonyban? A gyerekeket, a nevetésüket, az izgalmukat, az örömüket!


Hogy hogyan fog nálunk lezajlani most a Szenteste?

1. Még előtte való nap befűszerezem a kacsát.

2. Mobiltelefon kikapcs!!!! Még tv-t sem nézünk.

3. Jó sokáig hempergünk az ágyban.

4. Kacsát betolom a sütőbe, vmi köretet összevágok.

5. Hosszú forró fürdő.

6. Ketten a férjemmel nyugisan megesszük a kacsát.

7. Beszélgetünk, ölelkezünk.

8. Lefekszünk aludni.

Jah, a nap nem kávéval fog indulni, hanem forralt borral!


Hogy mit kinek mit adunk Karácsonyra?

pl. anyóséknak odaadjuk a karácsonyi menü árát. Vagyis az már megvan, csak nem esett le neki. Vagy a férjem, vagy a sógor viszi őt bevásárolni... Érdekes módon az elmúlt hónapban mindig ők fizettek, és annyira siettek, hogy nem volt idejük otthon elfogadni anyóstól a pénzt ;)


Az én szüleim más eset...mivel nagyon közel van anya szülinapja, ő kap ajcsit. Konkrétan könyvet. Imád olvasni.


Van egy 12 éves kishugom, még ő kap ajándékot. Kap egy 100*50*50-es szépen becsomagolt dobozt, ami tele lesz ajándékos dobozokkal :)XD Ő is kap egy könyvecskét, egy kis nyakláncot és fülbevalót, néhányféle finom csoki. Lesznek neki még "kuponok" is. Hasonló szöveggel: "Ez a kupon felhasználható 2012 nyarán, mely egyszerre 4 gombóc fagylalt elfogyasztására jogosítja fel a kupontulajdonost." Meg lesz strandos, meg még néhány ilyen, ami így hülyeség... :)


Ill. lesz még ajándék, de csak a szűk rokonságban/ jó barátainknál a gyerekeknek.

2011. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
0%

Mert marhaság :D

Valóságalapja nincs, álszent, unalmas. Kitalálhatna már valami újat az egyház, bár úgyse fognak jó reklám ez :D

Ilyen alapon április 3-a is lehetne a szeretet ünnepe. Bár általában azt szokták ünnepelni, ami már nem létezik vagy csak igen kevés és ritkán akad belőle. Ami meg van azt leszarjuk. Még WC papír ünnep is lenne ha egy napon megszűnne létezni :D

2011. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
10%

Néztél mostanában TV-t? Jártál plázában?

Mindenütt az arcodba tolják már novemberben a giccses dalokat, a karácsonyfákat, azzal a céllal hogy vásárolj. De ami a biztosítékot kiveri az nem más, mint a Media Markt mostani szlogenje: A FA ALATT DŐL EL A KARÁCSONY! Mivaaaan? Szóval attól jó a karácsony, hogy minél menőbb ajándékot kap a másik?


Na az ilyenek miatt utálom. Sütni, főzni amúgy is kell, de 3 napig döglés van, meg zabálás, ugyanazok a ronggyá játszott TV műsorok vannak, unalom az egész.

2011. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyen alapon április 3-a is lehetne a szeretet ünnepe."


Bocsi, a Karácsony az nem a szeretet ünnepe! Ilyenkor Jézus születését ünnepeljük. (Igaz, ha vele azonosítjuk a szeretetet, akkor hívhatjuk így is, de azért mégis...) :)

2011. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

"Bocsi, a Karácsony az nem a szeretet ünnepe! Ilyenkor Jézus születését ünnepeljük. (Igaz, ha vele azonosítjuk a szeretetet, akkor hívhatjuk így is, de azért mégis...) :)"


Na akkor meg főleg le sem tojom a dolgot mert nem hiszek benne :)

2011. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ja, hát az más. :)
2011. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Aragognak igaza van!Sajnálom azokat akiknek ilyenkor halt meg valakijük,ezt megértem hogy ezért nem szeretik.Én soha nem tapasztaltam örjöngést,idegeskedést,tolongást a plázákban.Ma is elmentem suli elött egy plázába,nem hagytam ott milliós összegeket,senkivel nem vesztem össze és nyugodtan távoztam.Szerintem az a bajuk egyeseknek hogy mindenáron drága ajándékot akarnak venni,és ők a feszültek,ezt eröltetik rá másokra.Amúgy meg nem karácsony elött egy nappal kell elmenni ajándékot venni,akkor nem csodálom hogy sokan vannak,és mindenki ideges.
2011. dec. 16. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!