Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért utállják egyre többen a...

Miért utállják egyre többen a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

2011. dec. 13. 23:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem a nyugalomról és békességről szól. Rohanás, tömeg idegeskedés. A boltban mindenki ordibál mindenkivel. Az áruházak meg pofátlan módon zsákmányolnak ki. Az anyagias világ legnagyobb megnyílvánulása lett dec 24 ből!
2011. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
59%
Én személyesen csak azért nem kedvelem, mert édesapám karácsony előtt pár nappal lett öngyilkos.
2011. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%
a pénz miatt
2011. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%

A karácsony az utóbbi években pusztán arról szól, ki mennyi pénzért, mekkora ajándékot vesz a szeretteinek, a plázában, egymás sarkát letaposva, agyon stresszelve, tolongva...


Az ünnepnek a szeretetről kéne szólnia......

3 napig kedveskedni, szeretgetni, utána pedig ugyanúgy átlépni a másikon...


Én egyedül leszek, és a Shreket fogom bámulni a tévében.

Már alig várom!!!

:)



27/n

2011. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
100%
en sem szeretem a karacsonyt, anyam miatt mert meghalt, és nem csak ilyenkor kell szeretni egymást, -takarítani mindig szoktam,sütni-főzni is, meg bevásárolni is,
2011. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon nem értek!


Ha a karácsony csak a mértéktelen költekezésről meg hazudozásról szól, akkor miért nem a mértéktelen költekezést meg hazudozást utáljuk???


Valakiknek a karácsony egy jó üzlet, ne hagyjuk, hogy miattuk mást jelentsen ez az ünnep, mint amit jelentenie kellene!


Az meg csak rajtunk áll, hogy mennyit költekezünk meg hazudozunk ilyenkor - nem kötelező!

2011. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
...mert ezek összeforrtak a karácsonnyal...
2011. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a legtöbben már csak a rohanást, az idegeskedést meg a pénzköltést látják benne. Az egész nem szól már lassan másról, mint a kötelező ajándékozásról.

Nekem személy szerint a karácsony a kedvenc ünnepem, a hangulata miatt. Nekem az a legfontosabb karácsonykor, hogy békességben együtt tölthessem az időt a családommal. Hogy ne legyen belőle stressz-ünnep, mi már évek óta nem ajándékozunk édesanyámmal és a húgommal, csak a nagyszüleimnek meg a nagybátyámnak adunk valami ajándékot közösen.

2011. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"...mert ezek összeforrtak a karácsonnyal..."


Ez igaz, de tehetünk ellene, szerintem rajtunk is van felelősség, mert vásárlásra csábítanak ugyan minket, de végül mégis mi vagyunk azok, akik engednek ennek a csábításnak, és költekeznek, mint az őrült. Már el is felejtjük lassan, miről is szól ez az egész... vagy talán pont ez lenne a cél?

2011. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

16osnak nagyon igaza van.


Ha nem akarok nem költekezem és nem veszem meg a 20. zselégyertyát.

Én személy szerint imádom a karácsonyt, az adventi készülődést. Sosem verem magam csődbe a vásárlások alkalmával, mert tudastosan és fokozatosan vásárolok. Nem karácsony előtt 3 nappal jövök rá, hogy kéne venni valamit, hanem már október óta gyűjtögetek. Anyagilag valahogy jobban esik.

A karácsony mindenkinek olyan amivé teszi. Engem nem érdekel milyen akciókkal csábítanak a plázák vagy hírdetések a tv-ben. Élvezem a karácsonyi vásárlást, a készülődést, a csomagolást, azt ahogy a szeretteim arcán meglepetés és öröm látható.


Ráadásul itt ahol élek, már október elején kint voltak a karácsonyi dekorációk. És az emberekben benne van a fokozatosság elve, szépen lassan vásárolnak. Most 2 héttel az ünnepek előtt sincs tolongás és veszekedés az üzletekben. Mindenki nyugodt, mosolygós. Talán ez a baj velünk, magyar emberekkel, hogy nálunk a "muszáj és kötelező" hozzáállás érvényesül. Meg kell ajándékoznunk mindenkit, muszáj jópofiznunk a nem kedvelt embereknek. Én nem ezt az elvet követem. Akivel évközben nem beszélek, azzal karácsonykor sem fogok jópofizni netalán megajándékozni. Szűk családi körben töltöm ezt a gyönyörű ünnepet. És nagyon, de nagyon várom minden évben. :)

2011. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!