Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért állítják szembe egyesek,...

Miért állítják szembe egyesek, főleg az idősebb korosztály, a Halloweent és a halottak napját?

Figyelt kérdés

Lassanként elkezdődik az az időszak, amikor a boomerek (és boomer lelkű fiatalok) megosztják Facebookon a "Magyarországon halottak napja van, nem halloween" károgást.


Az érveim, amiért ez butaság:


1) Halloween október 31-én egy főleg gyerekeknek szóló jelmezes, csokigyűjtős, tökfaragós játék. Halottak napja november 2-re esik és egy komoly "ünnepnap". Két külön eseményről van szó, amik nem is egy napra esnek!!!


2) Vannak református ismerőseim, akiknek október 31 valóban ütközik a reformáció ünnepével. Viszont a skót meg amerikai reformátusok (ott presbiteriánusoknak hívják) kicsit többen vannak a magyar reformátusoknál, és nem látnak abban ellentmondást, hogy nappal emlékeznek a reformációra, este meg a gyerekek beöltöznek batmannek.


3) Szoktak hivatkozni arra, hogy az egyik régi hagyomány, a másik meg valami új dolog, ami ráadásul a csúnya gonosz nyugatról jön. És akkor mi van? Egy időben a kereszténység (tehát a halottak napja) is valami idegen nyugati dolog volt a turult imádó magyaroknak. Miért pont azt a történelmi pillanatot kellene megörökíteni, amikor a szomszéd Kertészné Marika néni 20 éves volt? Marika néni sem mindent úgy csinál, ahogy az ő nagyszülei.



tegnap 09:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%

"tök idegen gyerekek hordákban csöngetgetnek be a házakba"

A karácsonykor házhoz menő kórusokról is ugyanezt gondolod?

tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11. Kórusokkal még nem találkoztam.
tegnap 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Engem csak az zavar, amikor vki a halottak napjával kapcsolatban úgy nyilatkozik, hogy "azt töröljük el, nem elég izgi, boomer fos".
tegnap 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Ilyet még nem hallottam, de engem is zavarna, ha hallanék.
tegnap 20:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!