Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon miért nem téma...

Magyarországon miért nem téma egyáltalán a közéletben a mesterséges intelligencia?

Figyelt kérdés

Pl. a Financial Timesban, ami a világ egyik ha nem legnívósabb újsága, hetente többször olvasni cikket a témához kapcsolódóan.


Magyarországon egyedül Vona Gábortól meg egy ismeretlen momentumos sráctól hallottam a témáról (ezeknek a nézőközönsége elég behatárolt azért), meg Pokol Béla jelenlegi alkotmánybíró írt róla egy könyvet (ez szintén nem lesz bestseller valószínűleg sajnos, pedig alkotmánybíróként egész biztosan nem egy buta ember).


Márpedig a klímaváltozás mellett ez a XXI. század legfontosabb kihívása! Egyrészt mivel a munkaerőpiacot teljesen át fogja alakítani, hogy már nem csak a fizikai munka robotizációjára van/lesz lehetőség. Másrészt meg -bocs ha túl konteos vagyok- ugye hogy a cégek / kormányok a mesterséges intelligencia segítségével az emberek adatainak birtokában mire lesznek képesek.


2019. ápr. 29. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne lenne ez téma:

[link]

2019. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

A két legerősebb portál – egy balról, egy jobbról – azért ír a témáról:


[link]

[link]


11 300 találat van a „mesterséges intelligencia” kifejezésre 1 hónapnál – elvileg – nem régebbi tartalomként.


[link]


~ ~ ~


> Márpedig a klímaváltozás mellett ez a XXI. század legfontosabb kihívása!


Nem feltétlenül maga a mesterséges intelligencia. Inkább a digitalizáció, automatizálás kisebb probléma, ha munkaerőpiacot nézünk. De ez nagyjából az iparosodás óta tartó folyamat, a MI nem egy ugrás ilyen téren, csak egy újabb eszköz, egy újabb lépcsőfok a gőzgép, a futószalag, meg a CNC eszterga után. Cégekkel, kormányokkal kapcsolatban sem elsősorban az MI a probléma maga, az csak egy eszköz és adott területen nem is a leghatékonyabb eszköz. A probléma ott is inkább a digitalizáció, hogy egyre több adat van rólunk valamilyen szerveren, egyre több eszköz van, ami elvileg képes követni, megfigyelni minket a térfigyelő kamerától kezdve a Facebook profilon és a levelezésen át egészen a mobiltelefon hívásokig. Néhány területen az MI egy kicsit hatékonyabbá teszi az adatforrások növelését, de nagyon sok területen az MI kevésbé hatékony, mint egy statisztikai alapon nyugvó adatbányászat, amire meg 50 évvel ezelőtt is volt szoftveres technika, 20 éve számítási kapacitás is elég van.


Az MI egy eszköz, kicsit túl is van lihegve, és túl is van misztifikálva. A valódi probléma sokkal inkább az ember.

2019. ápr. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csodálkozom ezen a kérdésen. Konkrétan Magyarország éppen hogy nem kullog hátsó sorban az MI kutatások terén.


És folyamatosan téma is sok tudományos topikban.


[link]


Nem mellesleg egész Európában nekünk van a legelőrehaladottabb szabályzásunk önvezető autók, forgalmi önvezető tesztelések terén.

2019. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!