Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy antianyag és anyag találkozásánál keletkezett fény tömege (nyugalmi állapotban) nulla, hogyha egyszer az elektromos kisugárzás megtörténik, de oka nincsen, mert a változás csak az anyag és az antianyag számára közvetlen?

Figyelt kérdés
Szerintem kell lennie egy részecskének, ami kisugárzik és képviseli az energiát.
2010. júl. 2. 17:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
szoval vagy tomege van vagy energiaja. a sebessege (meglete vagy hianya) hatarozza meg h melyik van. sztem nem a nyugalmi tomege 0, inkabb a nyugalmi energiaja, mert nyugalmi helyzetben nem kozvetit energiat. de ezt a szakavatottak biztosan jobban tudjak. mozgasban viszont hat ra a tergorbulet (direkt nem gravitacio...az a tomegre hat, nem a hordozott energiara). szoval ez a velemenyem
2010. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal kézenfekvőbb azt állítanunk,hogy van tömege, hiszen közvetlen reakció híján puszta energiaáramlás elképzelhetetlen lenne. Fény kizárólag az antianyag és az anyag találkozása miatt keletkezhet(emiatt is gondolom, hogy tömege nem konkrét), de nem hinném, hogy 0 a tömege. Az előbb említett helyzet miatt nincs külső hatás, mivel a robbanást csak a két megsemmisült anyag idézte elő. Így viszont nincs energiaáramlás: hova menjen és miért. Ezért szerintem biztosan kell lennie az energiát képviselő tömegbeli részecskének. Ez pedig biztosan nem x tömegű, hiszen így a szintén konkrét tömegű antianyagnak és anyagnak is y részre kéne szakadni a robbanás során. Ez viszont nem előteremthető, mivel ha a robbanás oka a két megsemmisült féltől származik, akkor külső, befolyásoló reakció. Így viszont nincs x adott irány és az antianyagnak és az anyagnak végtelen félre kell szakadnia. Ezért gondolom, hogy a foton tömege x/végtelen.Is így mehet fénysebességgel is.
2010. júl. 3. 22:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek: ha egy részecskepár találkozik, azoknak van egy tömege. A keletkezett fotonoknak a tömege ugyanannyi. Az, hogy a fotonnak a nyugalmi tömege nulla, itt nem sokat számít: hiszen ezek a fotonok fénysebességgel mozognak.


Azt viszont, hogy itt pontosan mi történik, egyelőre még nem tudjuk. Nem tudjuk, pontosan mi történik attól a pillanattól, hogy a két részecske összeér - addig, míg a két foton szétválik. Ez alatt a rendkívül rövid idő alatt még nem tudjuk, milyen változásokon megy keresztül a bennük lévő anyag.


Sőt: össze lehet rakni olyan készüléket, amelyben a két foton csatolásban marad km-eken keresztül. Ehhez csak az kell, hogy közben ne legyen számottevő kölcsönhatás mással.

Ebben az esetben VÉGIG nem tudjuk, hogy mi történik a fotonokkal - csak akkor tudunk meg bármit is, mikor az egyik fotont kirángatjuk ebből az állapotból és valamit megmérünk rajta. Ebben az esetben viszont a másik foton is AZONNAL egy meghatározott állapotba kerül.


Addig, amíg ezt a pár km-t lefutották, a fotonok nem részecskék és nem hullámok - hanem az anyagnak valamilyen másik állapota, amelyet jelenleg még nem ismerünk. Valószínűleg ez az az állapot, amikor az anyagra semmilyen kötöttség nem hat. Olyasféle, mint pl. a víznél: ha van egy teknő, akkor a vízből egy tó lesz. Ha van egy lejtő, akkor folyó lesz. Ha egyik sincs - na, az a szabad víz. Olyankor a víz azt csinál, és olyan az alakja, amit ő akar.

2010. júl. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

azt allitottam h van tomege. nyugalmi allapotban. mozgas kozben, fenysebessegnel veszti el a tomeget, ami energiava alakul. egyfajta antimeterializacio, valoban az anyagnak egy kvazi-ismeretlen formaja. csakh foton nyugalmi allapotban rendkivuli korulmenyek kozott letezhet, extrem gravitacios gyorsulasnal (pl fekete lyuk). szal nincs nyugvo foton, tehat nincs allando tomeggel rendelkezo foton - ebbol az jon le h a foton nyugalmi tomege nulla, de mozgasban levo tomege is. tehat a foton energiat kozvetit, szintiszta energiat, ami anyag-antianyag utkozesekor keletkezik - mintha szupereros gammasugarzas lenne egyetlen szubatomi reszecskemodulba zarva. de ott van az elektron is pl-nak. majdnem c-vel mozog, majdem! ez a lenyeg. energiat kozvetit, de megmarad egy paranyi tomege, amit gyakorlatilag ki is szoktak zarni mindenhonnan, annyira csekely.

tehat sztem a foton allando tomeggel nem rendelkezik, ergo extrem eseteket leszamitva sosincs tomege, mert az mindig energia formajaban jelenik meg

2010. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

anyag: elektron

antianyag: pozitron

Az ok: amikor összeérnek, a töltésük eltűnik, de a két tömeg ott marad.

Mivel az elektron tömegével egyező töltés nélküli részecske nincs, azonnal átváltanak két-három fénysebességgel létező fotonra.

A tömeget ott hagyják.

Talán néhány száz év múlva, anyag közelébe érve vissza alakulhatnak: a vákuumtól kapnak új tömeget és töltéseket.

2013. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kedves utolsó:

a fény energiájában megmarad az anyag tömege ami energiává alakul.

2hv=2mc^2 képlet alapján

a foton frekvenciája megegyezik az elektron energiájának( mc^2) és a planck féle állandó( h) hányadosával

azaz v=mc^2/h-val

Azaz az energia nem vész el.

Impulzus megmadás tövénye is érvényben marad, mert elképzelhető, hogy nem két foton, hanem több keletkezik.

A foton energiájának egy része pedig a vákuum-ban keletkező mindenféle virtuális részecskék "valódivá" tételére alakul:.

lásd lhc és a higgs-bozon létrehozása, de gyakorlatilag bármilyen más egyéb részecskék létrehozására is igaz( pion, pozitron, antiproton, müon, K-mezon de nagyjából több ezer féle részecskék keletkezésére is alakulhat)

2013. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A korábbiakra reagálva:

Nincs antifoton. A foton saját magától, vagy más részecskékkel ütközve tud érdekes dolgokat produkálni. Például-anya-antianyag párt kelteni.

Ha már valaki térgörbületet ír, akkor felejtse el a gravitációt. Az előbbi az utóbbi magyarázata. Az energia kelti, és az energiára hat. A fizikáról ne véleményed legyen.

A fotonok tudnak impulzust is hordozni, p=h/f.

2015. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!