Hogyan lehetséges, hogy antianyag és anyag találkozásánál keletkezett fény tömege (nyugalmi állapotban) nulla, hogyha egyszer az elektromos kisugárzás megtörténik, de oka nincsen, mert a változás csak az anyag és az antianyag számára közvetlen?
Egyrészt, meg tudják állapítani, hogy van tömege avagy nincs, mivel nagyobb gravitációs erő hatására a fény iránya elgörbül.
Másrészt szerintem maga a foton a tömeggel rendelkező részecske, mely haladhat fénysebességgel, ha nyugalmi állapotú tömege x/végtelen. Azért tartom ezt bebizonyított elgondolásnak, mert mivel, ha nincs külső hatás, akkor a fény nem tud x konkrét irányba kisugározni.
Ezt az utóbbi kettőt nem igazán értem. Miért oszlana végtelen részre? Csak két fotonnyaláb jön létre egymással ellentétes irányban. Bár az előző felvetésedből érhető lenne. Csak kérdés miért pont végtelenre oszlik szét, amikor már egyetlen fotonnak is van tömege?
Más: 18:56: A fény sebességét vákuumban már nagyon régen megmérték. Pontatlanul, de mégis sikerült már az 1600-as években megmérni, ami akko 200 ezer km/s adódott. Később pontosították ezt 300 ezerre. Végül 1980-ban megmérték az eddigi legpontosabban. 299792,456 km/s adódott, ami egybevág a Maxwell-egyenletekből számolt értéknek. Abban igazad van, hogy fény nem mindig halad fénysebességgel még vákuumban sem. Ha van gravitáló tömeg akkor nem tud ezzel a sebességgel haladni, ez így van. Viszont Einstein tömegnövekedési egyenletéből következik, hogy a fény tömegének 0-nak kell lennie. Az is igaz, hogy a kvantumelmélet szerint a fény bizonyos valószínűséggel tud gyorsabban és lassabban is haladni az említett sebességnél, de ezek valószínűsége ugyanannyi és előjelük ellentétes.( A kvantummechanika ismeri a negatív valószínűség fogalmát, vektormennyiségnek tekinti, ezért inkább valószínűségi amplitúdókról lehet beszélni).
nem azert, de a foton kettos termeszetu... anyag es hullam format egyarant felvesz. de kezelhetjuk egykent, meg nem kulonboztetve a kettot. kvantumcsomagokban terjed, letezik, ergo onmagaban hordozza az energiat. es mivel Einstein szerint E=mc^2, ha a foton kepviseli az energiat, nincs tomege. szoval csak sebessege es iranya. ha megall, azt csakis akkor teheti, ha antifotonnal talalkozik (mas esetben elterul csupan). egyebkent csak a newtoni fizika szerint hatarozza meg a tomeg a gravitaciot... a tomeg az azt korulvevo ter gorbuletet hatarozza meg. a ter gorbuletet hivjuk gravitacionak. es gorbult terben gorbul a foton iranya.
nem vagyok kvantumfizikus, csak osszekombinalom az olvasott irodalmat. ha hulyeseg, felvallalom:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!