Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem hagy hátra sugárzást...

Sheral kérdése:

Miért nem hagy hátra sugárzást a kvantumfluktuáció?

Figyelt kérdés
A kvantumfluktuáció során annihilálódó részecske és antirészecske párok miért nem hagynak maguk után valamiféle sugárzást? Vagy ha nyomtalanul annihilálódnak, miért azzal szoktak érvelni az antianyagból álló világegyetem létezése ellen, hogy a sima anyag és az antianyagból felépülő világ határán erős sugárzás keletkezne és azt érzékelhetnénk, de nem érzékelünk ilyet, tehát nem valószinű, hogy létezne.

2018. nov. 22. 21:09
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"1. Az antianyagot 2 féle módon lehet definiálni. AZ első szerint a sima anyaggal megegyező szerkezetű, azonban ellentétes töltésű részecske. Tehát a pozitronnak azért ez a neve, mert minden tulajdonsága egyezik az elektronnal kivéve, hogy a töltése pozitív."

Nem teljesen igaz, ha valóban ennyi lenne, a neutron és antineutron nem különbözne. De bizony különbözik. Itt a részecskék spinjével van valami ellentét, az elektromos töltések ellentettsége már csak következmény.



"A másik megoldás pedig, hogy közönséges anyag, ami az időben visszafelé halad. Tehát egy időben visszafelé haladó elektron pozitronként lenne érzékelve."

Nem jó. Ebben az esetben az összes külső hatással szembeni interakció is fordítva történne, tehát például gyorsító erővel SZEMBEN gyorsulna. Arról nem is beszélve, hogy borulna a kauzalitás, ha ilyen anyag normál anyaggal interakcióba léphetne.


"A negatív energiájú anyag esetében pl fordítva hatna rá a gravitáció és taszítaná."

Szerintem inkább erre passzolna az időben vissza gondolat, nem? De a kauzalitás ezt is kiüti, ha csak gravitáció a kapcsolat, az is interakció.


"Tehát ha létezik negatív anyagból felépülő része a világegyetemünknek ami izolált"

?


"és még az ősrobbanás idejéből származik, valószínűleg a galaxisok közti térben lehet megtalálható, mivel a galaxisok gravitációja kitaszítja magából. Ugyanakkor a gravitációs lencsékkel érzékelni még nem sikerül a negatív energiájú anyag taszító erejét."


És máshogy sem.

2018. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Amúgy épp most jelent meg egy új publikáció, egy olyan teória, ami negatív tömegű anyaggal próbálja magyarázni a sötét energiát ÉS sötét anyagot egyszerre.
2018. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

1. Antianyagot már sikerült előállitani és megfigyelni. Arról pontosan tudjuk, hogy normálisan hat rá a fizika, csak a töltése ellentétes. Az időben visszafelé haladást természetesen nem tudtuk kisérletileg igazolni, de matematikailag az idő megforditásával épp úgy működik a képlet, mint a tőltésének a felcserélésével.

2. Azért használtam az izolált kifejezést, mert jelen ismereteink szerint a negativ energiájú anyag ha sima anyagga kerül kapcsolatba, akkor annihilálódik. Jelenleg pedig csak spontán jön létre például vákumban is, nagyon rövid ideig. Azonban lehetséges, hogy az ösrobbanás idején negaiv energiájú anyag is keletkezhetett nagyobb mennyiségben, amiből csak az semmisült meg, ami a sima anyaggal találkozott. Tehát ha izolált, akkor előfordulhat, hogy létezik a világegyetemünknek olyan része, ami negativ energiájú anyagból épül fel és a gravitációs taszitását mi is érzékelhetjük.

3. Negativ energiájú anyagot még nem sikerült találni, az elméletekhez viszont szükséges, hogy létezhessen.

4. Igen olvastam a cikket, kiváncsian várom a hozzákapcsolodó kisérletek eredményeit.

2018. dec. 7. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!