Miért érdekli az embereket, hogy milyen alakú a Föld?
Mi köze van a 900 millió ember éhezésének a Föld alakjához?
Értem, hogy mire akarsz kilukadni, de máskor ne úgy tegyél fel kérdést, hogy a fő kérdésben teljesen másról van szó, mint a kérdés kiegészítésében.
Imigyen azt mondom neked, hogy ahelyett, hogy hozzáfogtál a Föld alakján rágódni, inkább segíthettél volna a 900 millió éhezőn...
Nagyon el van tevedve az alapfeltevesed kerdezo. Nehany racionalisan nem beszamithato embert kiveve, senki nem ragodik a fold alakjan. Az egvilagon senki.
Mellesleg gyereket csinalni nem kotelezo. Ha en gyereket vallalok, azert nem a szomszed orszagban lako Vili bacsi vallal felelosseget, es nem o kell a letfentartasaert napi szinten aggodjon, hanem en.
Pl. azért mert a föld alakja (bár ezen nem rágódik érdemben senki, aki hatással van a 900 millió éhezőre, mert azok nem ostobák mint egyesek.) igen is számít a 900 millió éhező miatt. A föld alakja nagyban befolyásolja a globális hosszú és rövid távú időjárási jelenségeket (ld. szárazságok, sivatagosodás). Pl. a földtörténet nagy kihalásai sok esetben egy-egy "pontszerű" esemény hatására kialakult globális időjárás változások hatása. A glaciális ciklusok kialakulása szintén nem magyarázható a föld alakjának ismerete nélkül.
Szintén nem mindegy a föld alakja egy-egy természeti katasztrófa esetén ld. cunami.
Szintén hatással van az éhezőkre a kontinens vándorlás, a világ tengerszintjeinek változása. A vulkán kitörések stb. Ezeket egy egységes rendszerben szemlélve alapvetően kiderül, hogy ez miért fontos. És az is kiderül, számtalan "bizonyíték" alapján, hogy teljesen felesleges ma ezen filozofálni. Ami kérdés és tényleg van értelme és nem kevés tudos foglalkozik vele, a helyi (kisebb-nagyobb területeken) az eltrések (ld. pl. Eötvös inga geofizikai alkalmazásai), mert sok esetben így lehet "találni" nyersanyagokat, vizet stb. ami a gazdaságon keresztül segíthet az éhezőkön.
Viszont a sok ostoba (mert más szót nem tudunk rájuk) unatkozó ember aki ezen "gondolkodik" (ld. laposföld elmélet) rengeteg energiát leköt, és a kérdést tőlük kéne megkérdezni és nem itt a természettudományok rovatban. Azt hiszem, hogy az itt lévők nagy részének számára ez nem kérdés.
Az összes iylen kérdéssel azonos a baj.
"Csak az bánt, hogy inkább ez érdekli a mostani társadalmat, a leírásban felsoroltak megszüntetése helyett."
Nem helyett. Ez a szó nyírja ki a kérdést egy az egyben.
Pár csökkentértékű erőlködik egy teljesen alaptalan vallási eredetű (és még ez is sántít, mert még a Biblia sem erőlteti a föld laposságát, hülye belemagyarázás), butasággal összeesküvés-elméletté terjesztett hülyeségen, páran meg megpróbálják értelmes cáfolatokkal megállítani a népbutító xarlavinát.
1. egyik sem a világ megmentése HELYETT történik. Nagyon szűk látókörű gondolkodás, hogy a világon bárki bármit tesz, az mást nem is tesz, csak azt az egy dolgot. Még egy laposföldes retardált is tehet, sok valószínűleg tesz is a környezetvédelemért, semmi összefüggés a kettő közt.
2. mitől tenne a laposföldes vagy egy azt cáfoló tudós kevesebbet a világ megmentéséért, mint mondjuk te? Te mit teszel érte? És ő miért tenne többet?
3. nem gondolod, hogy a laposföldes és egyéb népbutító dolgok elleni harc éppen az emberiség tudását, ismereteit, jobb rálátását szolgálja világunkra és ezzel pont a környezettudatosságot segíti?
Sajnos ez az oldal is tele van az olyan kérdésekkel, hogy miért költünk a világ megmentése helyett például tudományra. Csillagászat, anyagkutatások vagy a kérdező által meg nem értett témák, például részecskegyorsítók stb.
Nem fogják fel, hogy pont ez a tudomány az, ami megmenthet minket. Vagy csak minket, vagy a bolygónkat is.
És el kéne azon gondolkodni, hogy mennyi más terület van, amire sokkal több pénz megy el, érdekes módon mégsem az fáj senkinek.
A Fortnite-ot kiadó játékprogram cég piaci értéke 8,5 millárd dollárral várható év végére.
A Real Madrid Forbes szerinti jelen értéke 4 milliárd € fölött áll.
Microsoft: 104 milliárd $
Facebook: 95 milliárd $
Amazon: 71 milliárd $
Coca-Cola: 57 milliárd $
Apple: 183 millárd $
Samsung: 48 milliárd $
Mindez a TE szórakozásodra és kényelmedre.
Az első 100 legértékesebb cég összértéke 2,5 ezer milliárd $.
És apróságként:
Egy darab F-35 Lightning vadászgép élettartamra számolt költsége, vételár, üzemanyag, karbantartás stb. 1,5 ezer milliárd $.
Teccik érteni az árviszonyokat?
Elnézést, valóban a komplett projekt értéke.
De azért így is látványos, hogy egyetlen fegyver kifejlesztése és alkalmazása ennyi pénz.
Az más téma, hogy mennyi de mennyi hadifejlesztés került ki később a hétköznapi technikába és profitálunk belőle mi is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!