Hogy tudnek barmilyen hullamhosszu fenyt eloallitani?
A fényt átalakítani képes kémiai anyagok csak lefelé működnek. Mivel a hullámhossz egyben energia is. Tehát UV-vel vagy kék látható fénnyel megvilágított pl fluoreszkáló anyagok egy nagyobb hullámhosszú fényt tudnak kibocsájtani, pl zöldet, vöröset. Fordítottja nincsen.
(A kémiai fénykeltés teljesen más az a kémiai anyagban eltárolt energiát használja fel amíg van, lásd világító rudak stb...)
De minek is ezt ennyire bonyolítanod?
Ma már elég olcsón lehet vásárolni a legkülönbözőbb spektrumú LED-kat. Sok ilyenből építhető egy zseblámpa amiben át tudsz kapcsolgatni a ledek és ezzel a frekvenciák/hullámhosszok közt. Jó ez csak diszkrét értékeket fog tudni, azaz csak az egyes ledek tartományát és pl 2 led közti tartományt nem, amennyiben nincs átfedés.
Csakhogy tisztázzuk!
Rendkívül fontos, mi célból van szüksége az embernek valamire. Mert ettől függ minden.
A pókháló láthatóvá tétele a legegyszerűbben a közönséges napfénnyel lehetséges. Mert ezt kiválóan látja az ember. Csak az a fontos, hogy a fény erős legyen, a fényforráshoz és a pókhálóhoz képest megfelelő szögből szemléljük.
A természetben milliószor fordul elő, hogy szép napsütéses nyáron hatalmas pókhálókban gyönyörködhetünk. Jó szögből nézve akár megszámlálhatod a körkörös szálakat, rossz szögből észre sem veszed.
A széles spektrumú fényforrások, vagy egyéb machinációk más célokra kellhetnek.
Én látom a pókhálót speciális világító készülék nélkül is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!