Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő kell egy +25 fokos...

Mennyi idő kell egy +25 fokos pezsgőnek, hogy a -18 fokos fagyasztóban szétrepedjen?

Figyelt kérdés
Műanyag dugós Törley Charmant.
2010. jún. 16. 08:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az első válaszod tetszett, el is fogadtam. Valószínűleg így is van. Én sajnáltam a születésnapi pezsgőmet feláldozni erre :-) A fizika-tanári diplomádat a leírt soraid alapján azonban többszörösen megkérdőjelezem! Nem állítom, hogy füllentesz, de mindenesetre nagyon hihetetlen. Bocs!
2010. jún. 16. 20:24
 12/18 anonim ***** válasza:
De az, hogy neked honfoglalón 6100 Jeped van, az azt jelenti, hogy te mindent tudsz. Mért itt érdeklődsz akkor a "nagy" tudásoddal ? :D
2010. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20:24 megkérdőjelezheted felőlem, de attól még van...meg egy másik tanári és egy mérnöki is...utáltam tanítani, mérnöknek jobb vagyok, sokkal jobb és ennek ellenére még mindig folyamatosan tanulok ;) :D ...
2010. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%

137-es IQ (5 kérdéses netes teszten? ) és 6100 JEP (mindjárt lefordulok a székről a röhögéstől)....


Apám, te aztán kellőképp sötét vagy.


És itt a gyk-n annyira nem mérvadó hány %-ra értékelik a válaszaidat, mert beírsz egy idióta "2012-ben tény világ vége lesz?" topicba, hogy nem lesz és rögtön lepontoznak....

2010. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Annak idején, mikor Vágó Istvánék országos intelligencia-tesztelő műsora ment, akkor csináltam meg a tesztet.

Állítom viszont, hogy igenis számít a válaszadási mutató itt ezen az oldalon is, mert különben nem lenne.

Ennek alapján viszont te vagy igencsak sötét, csak én nem nevetek ezen, mert ez szomorú drága barátom!

2010. jún. 18. 21:16
 16/18 anonim ***** válasza:

TVs IQ teszt és gyakorikerdesek mutató!


Azt hiszem megyek elásom magam a kertbe, nem érzem méltónak magam ahhoz, hogy ide írjak!

2010. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Inkább adj hasznos válaszokat! Azzal többre mész.
2010. jún. 18. 21:23
 18/18 anonim ***** válasza:

Adnék én szívesen hasznos válaszokat, ha a kérdések 90%-a nem komplett baromság lenne, ahogy ez is az...


Csak, hogy kielégítsem az igényedet, itt a válaszom a kérdésedre:

Nem lehet megválaszolni pontosan, mivel:


Nem adtad meg a fagyasztó térfogatát, sem a teljesítményét, így lehetetlen kiszámolni, hogy mennyi idő alatt hűl le benne a pezsgő. Csak tippelni lehetne, de annak meg nem sok értelme lenne.


Remélem kielégített a válaszom.


Amúgy meg nem repedne szét az üveg, pontosan úgy történne, ahogyan azt az első válaszoló leírta : a dugó kijönne az üvegből, mivel maga a pezsgősüveg egy nyomássálló üveg - ellentétben egy kólásflakonnal vagy egy sima vizesüveggel, ami nem az - másrészről a dugó a hideg hatására térfogatcsökkenésen megy keresztül, így könyebben kikerüla helyéről.

2010. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!