Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi idő kell egy +25 fokos...

Mennyi idő kell egy +25 fokos pezsgőnek, hogy a -18 fokos fagyasztóban szétrepedjen?

Figyelt kérdés
Műanyag dugós Törley Charmant.
2010. jún. 16. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem fog szétrepedni, ki fogja nyomni a dugót...
2010. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
-18 fokon jéggé fagy amúgy tényleg nem reped szét.. egyszerű fizika minden a kisebb és a könnyebb utat választja ahogy a nyomás is..
2010. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Réti bubuzér ***** válasza:

Az előző válaszolóknak: Hajrá, próbáljátok csak ki, nem fog szétrepedni :) B*szkikáim, ez általános iskola, elsős tananyag...

1-2 órát kibír a pezsi a fagyasztóban egyébként.

2010. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
első vagyok...bocs, megyek elégetni a fizika tanári diplomám...;)
2010. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a fizika-tanári diploma... Hát még ha igaz is, a jelenlegi 78%-os válaszadási mutató nem igazán passzol hozzá! Hol tanítasz? ;)
2010. jún. 16. 12:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy ki fogja nyomni a dugót. Egyszer egy kis uveggel, bár dugó nélkul, kipróbáltam, szép kis jégcso nyúlt ki belole, de ha dugó is lenne benne, akkor se repedne szét (ha folrázzátok a pezsgot, akkor a nyomás kirepiti a dugót, és nem reped szét az uveg, akkor fagyásnál miért kéne neki? A víz, ill. pezsgo, nem úgy fagy, hogy itt és itt is marad, hanem amerre van hely).
2010. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező igazad van, aki nem éri el a gyakorikerdesek.hu-n a válaszaival a 80 %-ot az nem lehet fizika tanár ! Istenem te is értelmes lehetsz :D
2010. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nézd! Ez már egy mélyebb dolog. Hidd el nekem, hogy egy fizika-tanár nem engedi eddig süllyedni a mutatót! Egyébként, hogy a kétségeidet feloldjam, én is "viszonylag" értelmes vagyok... IQ 137, Honfoglalón 6100 JEP.
2010. jún. 16. 19:13
 9/18 anonim válasza:
nekem 187 :D
2010. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nem tanítok sehol, átképeztem magam, és valahogy nem az életem középpontja, hogy hány nyavalyás százalékom van a gyik.hu-n...amúgy meg sose tetszik senkinek, ha megmondom az igazat, ezért lepontoznak ....fáj az igazság :D


amúgy szét lehet repeszteni a pezsgősüveget fagyasztással, de ahhoz nem elég, hogy -18 °C-ra betedd ;)

2010. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!