Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az "M"-effektus is arra mutat...

Az "M"-effektus is arra mutat rá, hogy univerzumunk egy szimuláció?

Figyelt kérdés

zoltánkvantumfizikus kédése :

(lehet picit hosszó,de érdemes ololvasni!)


Az hogy az univerzumunk amelyet élőhelyként ismerünk valójában nem a valóság, hanem egy számítógépes szimuláció, már sok tudóst foglalkozt világszerte. Rengeteg elismert szakmabeli azon az állásponton van, hogy az élőhelyünk ez az univerzum pusztán egy egyedi szimuláció sajátos törvényekkel, szereplőkkel megalkotva, nem pedig a valóság. Ezt ki is merik már mondani egyre többen. Úgy tűnik van egy bizarr jelenség ami ezt a tézist erősíti. Kollektívan fordul elő, saját magadon ellenőrizheted, hogy másképp élted át azt aminek a szöges ellentétét tapasztalod, akkor ha az archívumokat felkutatod. Sok dolog emléke egyértelmű sokunkban, viszont ha ma visszanézed őket, szembesülhetsz bele, hogy valójában nem is így volt vagy csupán arról lenne szó, hogy átíródott a mátrix/valóság? Elég bizarr több száz esetet tartalmazó az M effektus lista van.


Amikor Nelson Mandela 2013-ban elhunyt, komolyan azt hittem, hogy csak én tudtam úgy, hogy már sokkal korábban a 80-as években meghalt a börtönben. Mintha még arra is emlékeztem volna, hogy a tévében néztük a temetésről szóló közvetítést. Persze ez nem lehet igaz, hiszen Mandela kiszabadult, még elnök is lett. Rengetegen ugyanígy emlékeztek Mandelára, ugyanazt a közvetítést vélték látni, sőt sokan a temetés szövegére is emlékeznek. Ez volt az első meglepő kollektív észlelése, annak hogy egyértelműen a tudatunkba égett emlékek egyáltalán nem voltak igazak ma már. Egy másik ilyen eset a 23-éves Orson Welles rádiójátéka. Mindenki úgy emlékszik, hogy az arról a bizonyos saját maga által ufó invázióként átdolgozó adásról lett híres, amit 1938. október 30-án, Halloween előestéjén az amerikai CBS rádió által leadott HG Wells híres scifi-regényének, a Világok harcának egészen újszerű rádiójáték-verziójátékában O.Welles úgy dolgozta át a klasszikus sztorit, hogy valósnak tűnő rádióhíreken keresztül bontakozott ki a földönkívüliek inváziója. A folytatást mindenki ismeri: a rádiójáték túl élethűre sikerült, amerikában tömegpánik tört ki, és milliók menekültek el az otthonaikból, az idegenektől rettegve. Az archívumokat felkutatva kiderült, ez sem történhetett meg. Két olyan a világot megrengető eset amiről mindenki meg volt tisztán győződve, ennek ellenére pusztán mindenki tévedés áldozata lett. Ami azért elég bizarr nemde !?


Arról lenne szó, hogy emlékeink még amik tisztán előttünk vannak és mindannyian ugyanarra emlékszünk pusztán egy közös tévedésen alapulna? Szinte mindenki hajszálpontosan ugyanúgy emlékszik egy csomó dologra (lista később) amik tulajdonképpen az agyunkban vannak, képi formában beleégve, pusztán hamis lenne ugyanaz? Egy másik magyarázat szerint, ha elfogadjuk a tudományos körökben egyre inkább terjedő „valóság/szimuláció” elméletet a közös emlékeink a valóságról megtörténtek, pusztán később felülíródott a program. Az emlék megmaradt, hogy a monopoly játékban monoklija van a figurának vagy Darth Vader, azt mondta hogy „Luke, én vagyok az apád!” amit egyébként maga a színész kétszer is így idézett egy műsorban és akkor és utána, senki sem javította ki, hogy ilyet nem mondott valójában. Valószínű azért, mert akkor a valóság ezt tartalmazta. Később viszont a valóság átíródott, viszont az emlékek megmaradtak.


***


Egy pillanatra le kell mennünk a számítógépes játékok szintjére, hogy megértsük miröl van szó, mert egy analógia kapcsán sokkal egyszerűen érthető miről van szó. Egy PC-s játékban egy adott pályán egy karakternek emléke marad a pályáról, annak specifikusságáról. Lehetséges, hogy egy bizonyos helyzetben a terepviszonyok közt módosítania kellett a fegyverén amit állandóan használ, hogy be tudjon lőni egy szűk ferde nyíláson. Ha a PC-s játék következő frissítésében azonban átírják a pályát, akkor megmarad az emléke az összes karakterben legalább úgy, hogy a fegyverében ugyanazok a torzulások vannak illetve emlékszik arra, hogy azon a pályán másképp kellett lőni a tapasztalatát átviszi a következő szintre, frissítésre. Játékosoknál ezt xp tapasztalatnak mondják. A valóságban ez azt jelenti, hogy egy csomó dolog nem íródik át vele, annak ellenére, hogy a szimulációban a pályát átírták, ezt nevezik bugnak vagy ahogy a tudósok ezt hívják : hiba a mátrixban a valóságban.


***


Térjünk vissza Mandelára. Amennyiben átírták a szimulációt, akkor több interjúban, könyvben, amik megjelentek benne kellett lenniük annak hogy Mandela elhunyt, hiszen ez akkor valóság volt. Ha szerencsénk van és hibás a szimuláció, azaz bugos a játék találunk olyan nyilatkozatot, könyvet, amikben szerepel Mandela halálhíre és fontos hogy ez olyan helyen szerepeljen, ahol több olyan ember monitorozhatta az eseményt, akik a világ eseményeivel tisztában vannak. Hiszen, ha nem javítják ki ezt a nyilatkozatot, az azt jelenti, hogy mindenki még a szakértők is úgy tudták, hogy Mandela elhunyt és ez igazolja a szimulációt.


* Első eset : Kathleen Heugh, Anita Kennet English Alive, c.1991-ben publikált könyve, melyben szerepel, hogy Mandela 1991-ben elhunyt. Rektorálták a könyvet és tanították középiskolákban. [link] Mégsem szólt senki, hogy ekkora tévedés van benne. A szakértő lektorok sem vették volna észre? Több kiadás után senki sem javította volna ki? A pedagógusok sem szóltak, hogy ilyen súlyos hiba van benne?


* Második eset : George.W Bush 2007-es sajtótájékoztatója elnökként. Melyben jól kihangsúlyozott beszédben, lassan, érthetően Mandelat hozva fel példának elmondja, hogy Mandela halott. Jelen voltak az újságírók hada, ami szokványos az elnöki sajtótájékoztatón, akik ugyanúgy, mint az USA elnöke naprakész információkkal rendelkezik. Senki sem javította ki sem a helyszínen később. Meg van róla a teljes felvétel. Amikor kérdezhettek az újságírók, nem javította egyik sem ki Bush-t. A helyszínen és később sem. Úgy került ki a netre a nyilatkozat, hogy senki sem szolt azért, hogy olyan súlyos hibát vétett Bush, hogy a még élő Mandelát halottnak mondta ki. Az ellenzék, akik mint itthon is ízekre szedik az elnököt, mégsem írtak anno, nem javították ki, nem gúnyolódtak azon, hogy milyen súlyos hibát vétett az amerikai elnök a világ előtti sajtótájékoztatón és ezzel lejáratja amerikát. Semmilyen javítás sem volt. Mindenki úgy hitte, ahogy én is, hogy Nelson Mandela elhunyt. https://www.youtube.com/watch?v=vvSW8wUq_jY


* Lehet a régebbi eseményekben is történt ilyen esemény, amire tisztán emlékszünk, de mégsem történt meg vagy megtörtént, de átíródott. Nem volt azonnali közös kommunikáció, hogy ezekről egymást megerősítsük. Ha hiszed, ha nem anno a Wellesi ufóinváziót követő műsorban sem esett egyetlen hallgató sem pánikba. Senki sem indult el otthonról [link]


***


Ha megnézzük sok olyan esetet írnak le a legendák, amik a későbbi geológiai viszonyok között nem volt lehetséges. Ott van pl Atlantisz. Az is ilyen. A korabeli emberek emlékében mélyen élt Atlantisz emléke. Platon, a görögök és rengeteg civilizáció mesél az Atlantisziakról mondáikban. Ugyanazokat az eseményeket, momentumokat említik, ugyanolyan jelzőkkel említik őket egyöntetűen, olyan civilizációk is, akik az óceán miatt nem is értintkezhettek volna egymással. Mind meg volt esküdve, hogy a mai amerikai és európai kontinens között egy fejlett kontinens volt, akik elpusztultak. Viszont, ha ma megnézzük a tengerfenék geológiai struktúráját nyilvánvalóvá válik, hogy ott nem lehetett semmiféle kontinens. Ugyanaz a helyzet, ez is Mandela effektus. Lehetséges, hogy a szimuláció átíródott. Azok akik ott éltek olyan fejlettségi szintet értek el, hogy más szintre PC-s analógiával következő pályára léptek. Hátrahagyva az emlékeiket nekünk és a ki nem törölt földrészen az építményeiket : Macu-picu & a Nagy piramis, amit lehetlen volt megépíteni a korabelieknek. Ma sem tudnánk olyan pontosan felépíteni őket. Lehet, hogy sok ilyen Mandela effektus létezik. Maga a Darth Vadert alakító szinész két helyen is idézte szerepét : „Luke, én vagyok az apád!” holott ha visszanézed a filmet, már más van benne https://www.youtube.com/watch?v=x6uWIiDZcI8

Szerinted hány állama van az USÁ-nak ? ;)


Milyen gondolatok ébrednek benned? Már nem tűnik olyan irreálisnak, hogy az univerzum melyet valósnak gondolunk, pusztán szimuláció lenne? Gondolkodtál korábban azon, hogy nem lehet ez a világ valóság, amilyen események történnek benne? Lehetséges, hogy a valóság, amit elvárunk a természetéről teljesen másnak kell lennie?



2017. nov. 18. 16:29
1 2 3 4
 21/37 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
80%

Ja, és emlékszik valaki a "Nem boszorkányság, technika!" című régi ismeretterjesztő könyvre? Akkor mutatom:


[link]


:-)

2018. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%

Amit leírsz, s példákkal támasztassz alá, az a tömeg manipuláció tipikus esete, a média ereje.


Nézd meg a 'V' VISITORS című sorozatot, ez is arra alapoz, hogy akkoriban mekkora hatalma volt, van, annak akiké a tömeg média.


Mi történt 2001 szeptember 11-én?


Sok érv (észérvek!) szól amellett, hogy Amerika vagy megszervezte az önmaga elleni támadást, vagy csak egyszerűen nem védte ki, sőt szándékosan rásegített. 2001 szeptember 8-án és 9-én egésznapos áramszünet a WTC mindkét tornyában, ahol Kék overallos szerelők tevékenykedtek biztonsági kamerarendszer nem működése mellett, majd 2 nap múlva midőn mindkét toronyba belemegy egy-egy repülő, s mindkét épületszerkezet a fizikai törvényekkel dacolva omlik össze, majd a felvételeken megmagyarázhatatlan robbanások látszanak, de...


A mainstream média kizárja, hogy egyáltalán leadja az erről a témáról készült dokumentum filmeket. Bekerül a történelembe, hogy Amerikanem bűnös. A bűnösséget ecsetelő dokumentum filmek csak interneten elérhetőek, egyetlen tévé nem adja le őket.


Így a tévénéző amerikai beveszi, hogy Bin Laden műve.

Csak a WTC tervező mérnöke nem veszi be, de ő nem beszélhet a TV-ben erről, plusz a híradások az előző hétvégei áramszünetről sem meséltek.


Ott van pl a WTC bulidig 7.

Sokan nem is halottak róla, hogy egy harmadik, 47 emeletes WTC épület is összedőlt, mert ezt a friss hírek is csak futólag amolyan mellékes hírként említették, így sokan a MAI NAPIG NEM.TUDJÁK, HOGY EGYÁTALÁN VOLT WTC7, nemhogy össze is dőlt volna. Később előkerült egy amatőr videó róla, hogy alig ég, régen nincs nincs senki, majd du 5 óra körül pont úgy omlik össze mint egy irányított robbantás.

Bameg. Aznap a 3. fizikai anomália.

De persze ma már majdnem mindenki elhiszi, amit a TV mond mert Amerika szabad ország?


Szólás-szabadság???

Bush: "soha ne toleráljunk semmiféle felháborító összeesküvés-elméletet"

("Let us never tolerate any outrageous conspiracy theories")


Holott egyesek szerint az az összeesküvés elmélet, hogy utasszállító ütközött a Pentagonnal.


Akkor hol a híres szólás szabadság?


És mi is történt aznap?


Nyilván az, amit a Wikipedia ír....

2018. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
46%

Miért hiszik vagy legalábbis hitték annyian (állítólag), hogy Mandela – akivel csak az nem lőtt a szabadulása után közös sztárfotót, aki direkt nem akart, és akiről Morgan Freeman főszereplésével még nagyjátékfilm is készült – már jó három évtizeddel korábban meghalt? A jelenséget (már ha ez valóban egy létező jelenség), amit legegyszerűbben úgy lehet összefoglalni, hogy sok embernek van ugyanaz a hamis emléke bizonyos dolgokról, egy Fiona Broome nevű, nos, paranormális szaktanácsadó azonosította, és nevezte el Mandela-hatásnak hét éve, majd egy külön honlapot is szentelt az ügynek, ahol arra jutott, hogy ezek a bizonyos nem valódi emlékek egy másik, párhuzamos dimenzióból vagy valóságból szűrődnek át. Vagy valami ilyesmi.


A téma azóta is rendületlenül pörög, sőt az elmúlt egy évben talán még népszerűbb, mint valaha. Az évek során Broome és követői, illetve a fáradhatatlan internetezők még számos példát szedtek össze Mandela transzdimenzionális börtönhalálán kívül az elmélet igazolására, amelyek alapján ez az egész inkább tűnik a hamis emlék szindróma, a tömeghallucináció, az öngerjesztő mémkultúra, a városi legendák, az ufóészlelések és a sima tájékozatlanság furcsa elegyének, semmint tudományosan alátámasztott, komoly elméletnek, de hát pontosan ettől szórakoztató.

2018. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
39%
Melyik az egyszerűbb elmélet, hiba van a mátrixban ezért valós az "M" elmélet, vagy valóban úgy történtek a dolgok, de a világhatalom, a médián keresztül átmosta az emberek agyát, végül is naponta ezt teszik pl: reklámok, híradók...
2018. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
61%
Így már értem a lapos Föld híveit!
2019. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Tislerics Máté ***** válasza:
55%

Jajjj máár! Csak rosszul emlékeznek az emberek dolgokra....


Már megint túlagyaltál valamit ahelyett, hogy logikus is egyszerű választ találj egy problémára.


Nem lehetsz valami jó kvantumfizikus, ha még Occam borotvájának elvét sem vagy képes betartani.


Alapíts inkább valami szektát! Az jobban állna neked mint ez a kvatumfizkuskodás... :/

2019. aug. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
27%
A csokoládé sem megmagyarázható a hagyományos fizikai törvényekkel, ugye elvileg egy keserű alapanyagból készül de mégis édes. Egy szimulációban viszont csak egy paramétert kell megváltoztani és máris lehetséges.
2019. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

ami a leginkább szimulációra utalhatna, az a planck-hossz és idő, hogy a jelenlegi fizikánknak, legyen akármilyen alapos, van alsó határa.

a Mandela-efektus csak az emberi agy becsaphatóságára, és a kollektívan szubjektív valóság fogalmára világít rá, a starwarsban is ez történt:

mindenki arra emlékszik, hogy darthvader azt mondja: "Luke, én vagyok az apád", miközben a valóságban ez volt a szöveg: " Nem, én vagyok az apád"

2020. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
29%

Nem, ez sem utal.

Már többször leírtuk, hogy akkor a világ irányfüggő lenne.

Még egy dolog: ha valami kvantált - az miért is utalna arra, hogy szimulált?

2020. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Jó bő lėre eresztetted.

Írónak mėg elmehetsz ha szimuláció van ,ha nem.


"Elgondolkodtató.


Mindenesetre a föld gömb. Tehát lemenni a szėlėig nem tudsz róla. Nem ütközöl falakba..


A világűrbe meg nem tudsz elsėtálni hogy kimenj a pálya szėlėig.


Ha szimuláció ki irányítja csak az a kėrdėsem? Mi a cėlja?


Mellesleg amúgy sok kėrdėsre vâlaszt adna a szimulációs realitás. Szellemek űrlėnyek csodák telekinėzis ės teleportáció ,meg egyėb hasonló dolgok.

Lehet nincs is már emberi világ csak a valóságba egy radioaktív porba fekvő számítógėp generáljaa valóságnak hitt szimulációt ,

Emberi gondolatoknak aki mi vagyunk ,de már nem is lėtezünk.

" Nekem mindegy... De akkor legyen ez a világ szėp ės jó dolgokkal megalkotva.

Amúgy nekem is van nėha olyan ėrzėsem mintha nėmely ember csak NPC lenne. Ės mintha betesztelne a rendszer egyes dolgokat ,hogy oldok meg.

(Persze sokszor nem túl jól vagy nem úgy ahogy szerettemvolna lelkem mėllyėn, ėd utánna jönnek is a rosz dolgok. (Ezek álltalában öszefüggėstelenek)

Ugyhogy ugyis azt mondják az ėlet nehėz játėk csak qúúrvajó a grafikája...

"Ėn easyn tolnám ha lehet! ;-D

2020. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!