Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van két pont a síkban A és B...

Henike00 kérdése:

Van két pont a síkban A és B egymástól nagy távolságra, és van egy rövid vonalzónk. Körző használata nélkül össze kell kötni a két pontot a vonalzóval. Hogyan csináljuk?

Figyelt kérdés

Ötlet:

húzunk két tetszőleges egyenest mindkét pontból, a metszetük legyen C pont. Valahogy szakaszokat rámetszük mindkét egyenesre, és végül két hasonló háromszöget kapunk, és meglesz, hogy milyen szögben kell elindulni az A pontból a B felé, és folyamatosan a vonalóval hosszabítva eljutunk a B-ig.


Valami hiányosságot érzek az ötletben, valamit másképp kellene, vagy valamilyen kikötéssel, csak nem tudom, hogy hogyan. Valakinek valami ötlete?



2017. jún. 30. 22:09
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
És ha módosítjuk és paralelogrammákat figyelünk?
2017. júl. 12. 13:45
 22/27 dq ***** válasza:

Azért a 0% kicsit kevés #17-18-ra. Nem nehéz a feladat, de mégis csak ez az első jó megoldás.


- - - - -


Szerintem a #18-nál nem fogsz egyszerűbb megoldást találni általános iskolásoknak. De arra is teljesen esélytelen hogy rájöjjenek (lásd a válaszokat). És a megoldásból sem tudnak tanulni semmit.

2017. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A 21. kommentet hogy érted?
2017. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.


Megvan a megoldás:

húzunk mindkét pontból két-két egyenest, majd Thálész tétel segítségével felosztjuk mindkét szakaszt ugyanannyi részre. Tehát van A és B pont, két két egyenes, p és q A-ból, r és s B-Ből. p metszet r P pont. Az AP szakaszt és BP szakaszt felosztjuk egyanannyi egybevágó szakaszra. A felosztás száma attól függ, h a legkisebb háromszög tehát AP szakasz van felosztva P1,P2...Pn pontokra, a BP szakasz pedig Q1,Q2...Qn pontokra, PnPQn háromszög a legkisebb, aminel össze tudjuk kötni a vonalzónkkal a Pn és Qn pontokat. ez a kis háromszög hasonló az ABP háromszöghöz Thalész tétel alapján. tehát igy megvan az A pontnál lévő szög mérete, ami alapján a vonalzónk csúsztatásável eljutunk a B pontig.

2017. júl. 22. 22:05
 25/27 dq ***** válasza:

Magyarországon leginkább nem Thalész-tételnek, hanem párhuzamos szelők tételének hívjuk.


Továbbra tudod alkalmazni, ha csak 1 darab vonalzód van. De ezt #17-ben már megírtam.

2017. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 dq ***** válasza:

De miért erőlteted éppen ezt a feladatot általános iskolásokkal, ha egyszer te magad sem tudod megcsinálni?


Annyi létező, jó feladat van, tanulságokkal, többféle megoldásokkal, miért nem veszed őket le a polcról. Ezt zargatod már egy hónapja :/


Azt a feladatot kaptad, hogy keress egy új, nem létező feladatot?

2017. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Ezt a feladatot nem szabványos matematikai feladatok órán kaptuk, ezért volt számomra fontos. Köszönöm mindenkinek a segítséget, és az ötleteket, számomra fontos az is, h rálátásom legyen több féle gondolatmenetre.
2017. júl. 26. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!