Mi lett volna, ha Csernobilban az összes reaktor felrobbant volna?
Köszönöm a válaszokat.Kedves utolsó, sajnálom, hogy ilyen esemény történt a családotokban. :(
4 éves voltam, amikor történt a katasztrófa, május 1-jén, amikor szinte egész Magyarország felvonult nem is tudtunk semmiről, sokan akkor kaptak sugárzást, ami az esővel együtt érkezett. Meg is haltak azután jó páran.
Egyébként belegondoltam már abba is, hogy mi lenne, ha Pakson történne hasonló tragédia, a kicsiny országunkat azonnal kiirtaná. Félelmetes belegondolni.
az eddigi balesetek mind-mind emberi hiba és nem a technika miatt történtek. A másik, a széljárástól függ(ött) a szenyezés terjedése a légkörben.
Nem kaptak volna akkora dózist, persze a forró pontoknál(eső) nagyon komoly terhelés jelentkezett volna.
Az utolsó jól írta. Nem kell találgatni, mert történt már ilyen: valamelyik csendes-óceáni szigeten, pár emberöltővel ezelőtt valami miatt kb. a négyszeresére emelkedett a sugárzás. Rengeteg maradvány van abból az időből - de most is élnek ott emberek (akik ráadásul kibírják ezt a sugárzást). A kutatóknak, akik vizsgálták őket, szállítani kellett az ételt és a vizet, mert helyben nem ehettek.
Tehát, ha ilyen történne, az embereknek legalább a háromnegyede elég hamar meghalna - az maradna életben, aki genetikailag jobban bírja.
Kezdjük itt: marhaság, hogy valaki a katasztrófa idején született, és azért de csakis azért halt meg vagy lett genetikai betegsége! Leszámítva azokat, akik a helyszínen jártak, 10000ből mindössze 3 ember megbetegedéséért tehető közvetlenül fellelősség a tragédia, ehhez képes mindenki azt hibáztatja...
Európa laksságának nem lenne különösebb baja, azok betegedtek volna meg, akik adott körzeten belül élnek, illetve közvetlenül érintkeznek a radioaktív felhővel, de egyéb területeken a szennyezés elenyésző, ott inkább csak a fogékonyabb embereknek lenne bajuk.
Az ember pedig jóval nagyobb dózist bír ki, mint azt hinnéd. Pusztán azért, mert 4x dózisról beszélünk, még nem kell valami nukleáris apokalipszist elképzelni.
Lásd: life in the dead zone. Kicsit gondolatébresztő, hogy bár a sugárzás veszélyes, nem akkora mumus, mint azt a legtöbb ember képzelni. Marhára nem zavarja ugyanis az ott élő állatokat, ami között pl ló is van - csak kb 3/4 terhelést bír ki az emberhez képest.
Továbbá ajánlanám példának Mayak történetét, hogy mekkora szennyezést képes elviselni az ember és a természet; na ott már van sugárzás amibe ki lehet purcanni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!