Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kétféle színspektrum létezik?...

Kétféle színspektrum létezik? (fényspektrum és sötétségspektrum? )

Figyelt kérdés

Van ugye a hagyományos színspektrum, amit úgy hozunk létre, hogy fehér fénynyalábot világítunk prizmára, egy viszonylag sötét szobában. Az eredmény a sötét falon jelenik meg, ahol a szivárvány színeit látjuk.

A probléma az, hogy van egy TELJESEN MÁS MÓDSZER arra, hogy színspektrumot hozzunk létre, amiben MÁS SZÍNEK jelennek meg!

Szóval, most egy nagyon világos szobában vagyok, ahol csak egy helyen világít egy lámpa. A prizmát pontosan a fény alá helyezem, de egy részt kitakarok, a prizmába eső fény közül, hogy egy árnyéknyaláb érkezzen belé. Úgy tűnik, a "fekete fénynyaláb" a prizmába érkezve megtörik, és a fehér falon kiad, egy az ELŐZŐTŐL ELTÉRŐ SZÍNKÉPET. Pl.: Középen nem zöld lesz, hanem MAGENTA!


Ezek szerint a sötétségnek is van színképe? Ebben a színképben is hullámhosszoknak kéne lennie, de mit keres ott a magenta? Akkor vagy a magentának is van hullámhossza, vagy nincs a zöldnek se? Ez egy negatív színkép?


Itt olvashattok róla, hogy nem én találtam ki :)

[link]



2016. nov. 12. 09:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
67%

Miért tetted fel a kérdést, ha nem is hallgatod meg amit mások egyszerűen elmagyaráztak. Egyszerűen nem értem,hogy nem is reagálsz azokra az írásokra amit felvetnek neked csak a saját magad által kreált agyszüleményeidet írogatod itt.


Ha tudományosabb magyarázat kell, akkor az árnyékoló réteg,mint két oldalán van fény nyaláb aminek van egy meghatározott fény spektruma (normál ami a wikipédián van). Ekkor az árnyékoló rész két részén a Huygens-Fresnel elv alapján elemi gömbhullámok keletkeznek, és ezek interferálnak egymással. Ezáltal a fény be tud hatolni az amúgy leárnyékolt helyre is. Ekkor a felfogó felületen a Babinet-elv miatt egy olyan diffrakciós kép fog kialakulni, mint ha az árnyékoló tárgy helyére egy ugyanolyan széles rést tettünk volna. Kivéve az akkora tartományon amit a rés konkrétan kitakar itt kicsit más lesz. Tehát magyarul a két oldalon beérkező fénynyalábot tekinthetjük úgy, hogy létrehoznak egy elemi gömbhullámok szuperpozíciójából álló hullámot, ami majd megtörik a prizmán, kirajzolva a spektrumot, Mivel a spektrumban átfedés van ezért a színek átfedése miatt látunk benne magentát is. Ha változtatjuk az árnyékoló tárgy szélességét, akkor változik a kirajzolódó spektrum is. Illetve ha változtatjuk a törő tárgy diszperziós relációját akkor is.


Ismétlem nincs és nem is lesz sötét, fekete vagy akármilyen más spektrum.Felejtsd el. Ez egy 200 éves elmélet, nagyon szépen ki van dolgozva.Tessék utána olvasni.


Ehhez nem kell több mint középiskolai tudás ,hogy belásd, hogy egyszerűen milyen bődületeses nagy marhaságokat mondasz.


A festék keverés egy tök más téma, köze sincs ehhez a jelenséghez.


A sötét illetve fekete szín a fény hiánya, ezért nem látsz semmit sötétben. Ha lenne ott fénykvantum nevezzük fotonnak akkor éjszaka látnál egy csomó fajta színt, de sajnos vagy nem sajnos ez így van

2016. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!