Miért ölnek ennyi pénzt a világűr kutatásába/meghódításába, annak ellenére, hogy ez nem szolgálja annyira az emberiséget, mint amennyibe kerül?
Gondolok itt pl. Indiára. Az ország vasúthálózatának legnagyobb része nincs rendesen felszerelve/kiépítve, nem beszélve az országban fellelhető nagyszámú nyomornegyedről, és magáról az emberek helyzetéről, de ők a Marshoz küldenek szondát. Szerintem vicc. Előbb a saját Földünkön kellene megoldanunk a problémákat, és majd aztán jöhetne az űr.
De persze ez minden űrkutatásban szerepet vállaló országra is vonatkozik. Én nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kellene az űrkutatással foglalkozni, hanem azt, hogy jóval kevesebbet, és azt a pénzt más dolgok megoldására fordítani, amivel talán még az egész emberiség is nyerhetne. Persze ez a nagyvilágból, csak egy kisember szubjektív véleménye, de attól még lehet igaz.
#5-6:
Azzal egyet értek, hogy az az elképzelés tényleg naív, viszont azzal nem, hogy az űrkutatásra keveset költünk. Más típusú kutatásokra/fejlesztésekre tényleg lehetséges, hogy kevesebb figyelmet fordítanak, de inkább ne keverjük az egyéb kutatásokhoz az űrkutatást. Ez egy teljesen más tészta. És erre igenis sokat költenek, többet mint amennyit megérdemel, még akkor is, ha a fegyverkezésre költött pénz ennek sokszorosát teszi ki. Azt is elmondanám, hogy 100 év múlva nem lehet biztosan megmondani, hogy mi lesz, de az ami biztos, hogy jelenleg a bolygónkat nagyobb mértékben használjuk ki, mint amennyit elbírna. Arra pedig a legkisebb az esély, hogy az űrkutatás fog erre megoldást találni/jelenteni.
#7:
Helyesellek, viszont én nem kimondottan erre gondoltam. Vegyük pl. a Plútóhoz küldött New Horizons szondát (de más ilyes jellegű projektet is említhettem volna). Ebből mi a francot profitál az emberiség? Megtudjuk azt, hogy a Plútónak mi alkotja a légkörét? Na ezt értem én pazarlás alatt, nem pedig azokat, amiket felsoroltál.
#8:
Szerintem egy kicsit nagyobb volumenű dolog az űrkutatás azoknál, amiket felsoroltál, ennek következtében értelmét vesztette a hozzászólásod.
Egyébként majd ha ezt elolvasod, akkor figyelmedbe ajánlom az előző kommentemet. Na olyan dolgokra gondoltam.
#9:
Először is mindenki viszonylag kulturáltan hozzá tudott szólni a témához, kivéve téged, ezzel magadat minősíted nem pedig engem, annak ellenére, hogy nem ennek szántad.
Másodszor pedig, hogy kapásból tényekkel és ne üres szavakkal cáfoljam meg azt amit mondasz, megosztom veled, hogy lassan 10 éve 3. ÉVEZRED előfizető vagyok, ha nem tudnád, akkor elmondom, hogy ez a technika és a tudomány magazinja. Tehát beletrafáltál, tényleg utálom a tudományt.
#10:
Kicsit túlzásba viszed, nem gondolod? Figyelmedbe ajánlom előző kommentemet, amit annak a válaszolónak írtam, akivel a nagy hülyeségekben erősítitek egymást.
#12:
Tudod, hogy mikor fogja a Nap elpárologtatni a Földön lévő vizet? Több milliárd év múlva (vörös óriássá válik)... Feltételezem, hogy akkor már nyoma sem lesz az embernek a Földön. Az meg, hogy az én vagy az unokáim életét megmentheti nem egy racionális feltételezés. Maximum majd az unokáimnak az unokáit és ezt szorozd be 1000-rel. Nyugodjatok meg az emberiség nem most fog másik bolygóra költözni (valljuk be, annak a legngyobb az esélye, hogy soha). Inkább nem elpusztítanunk kéne a bolygónkat, és akkor megoldásokat sem kell keresni.
#14:
Elég egy kijelentésedet idéznem, és ez az egész hozzászólásodat minősíti: milyen Hubble űrteleszkóp leépítéséről beszélsz?
A Webb teleszkóp fog a helyébe kerülni rövidesen, tehát nem hogy leépítenék, hanem... Ha nem tudsz valamit, akkor ne szólj hozzá, okosabb maradtál volna!
"Össze kéne vetni, hogy ami a mai életünkben jobb, kényelmesebb, biztonságosabb, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt, annak hány százaléka volt egyértelműen a tudományos fejlődés eredménye.
Közel 100.
A tudománytól sajnálni a pénzt nem más, mint ma megenni unokáink kenyerét."
Ez nem a kérdésre adható válasz. Valamiféle vélemény, de erről nem volt szó.
Nem a tudománytól és a tudományos fejlődéstől sajnáljuk a pénzt, hanem attól amit az előbbiekben ezerszer kifejtettem.
És egyébként nem magáról a tudományról, hanem annak csak egy ágazatáról beszéltünk, te viszont folyamatosan "tudományozol".😭 Kicsit félreértetted a dolgokat.😉
Nem, nem értettem félre. Amit a tudományellenességről írtam, az egy általános jelenség volt, ennek ez a kérdés csak egy mellékhajtása.
A hozzáállásod, hogy csak arra költsünk tudományos téren, amiben te, most látod, mit tudunk majd profitálni, szintén egy, a tudományt fékező irányzat.
Hálistennek azt, hogy tudományos téren mire érdemes költeni, nálunk sokkal okosabb emberek döntik el.
"Olyan tanárok mennének oda dolgozni, akik képzettek, tehetségesek, elkötelezettek.
Olyan eszközök lennének ott, amelyekkel tanítani is lehet.
Olyan feltételek (épület, stb), amivel már tanítani is lehet."
Így van. Pontosan erről beszéltem, mikor azt mondtam, hogy jobban csinálnánk a rosszat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!