Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy nagy tömegű test...

Ha egy nagy tömegű test mellett állok akkor az milyen irányokból gyakorolom rám (gravitációs vonzó) erőt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogyha mondjuk egy hegy mellett állok akkor a hegynek van egy gravitációs mezeje és így minden irányból(alulról,oldalról) hat rám erő vagy helyettesíthető egy ponttal amiből csak is egyetlen egy erő hat.És mi van a szabályos alakú homogén testeknél,mondjuk ha egy hatalmas egynemű vasgolyóval?

A válaszokat előre is köszönöm:)


2010. márc. 23. 16:52
 1/4 anonim válasza:
Szerintem mellőle! De az is lehet, hogy terhes vagy...
2010. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most miért nem lehet normálisan válaszolni?jó lehet hogy bugyuta kérdés de megpróbáltam szépen megfogalmazni..elvárom hogy tisztességesen válaszoljatok.
2010. márc. 23. 19:44
 3/4 A kérdező kommentje:
úgy értettem hogy az gravitációs mezőt úgy képzeljem el mint az elektromos térerőt hogy több erővonal alkotja vagy úgy mint mondjuk egy húzóerőt.Tudom ez se sokkal reprezentatívabb de szerintem így már érthető
2010. márc. 23. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg a testen kívül vagy, és elég messze tőle, addig veheted úgy, hogy az összes erő a test tömegközéppontjából jön.
2010. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!