Ha a passzív gravitáló tömeg a test és a gravitációs tér kölcsönhatásának mértéke, akkor egy test passzív gravitáló tömege hogyan lehet állandó?
"Ez csak akkor nem lenne igaz, ha a passzív gravitáló tömeg nem azt adná meg, hogy mekkora a rá kifejtett gravitációs erő..."
Így van! Nem azt adja meg. Amit megad, az a m=F/g
Ezzel lesz itt a gond...
m - tömeg
g - nehézségi gyorsulás
F - ez a vonzóerő vagy a súlyerő?
Azt hiszem, már értem.
A passzív gravitáló tömeg értéke nem más, mint a nehézségi erő és a nehézségi gyorsulás hányadosa.
Mivel pedig a nehézségi gyorsulás annyiszor erősödik a nálunk tapasztalthoz képest, amennyire a nehézségi gyorsulás a nálunk tapasztalthoz képest, ezért a tömeg állandó.
Tehát hiába növekedik a testre ható vonzás, azaz a nehézségi erő, mivel ahányszor növekedik ennek az értéke, annyiszor emelkedik a nehézségi gyorsulásé is, a hányadosuk pedig mindig azonos lesz.
Most már jó?:)
"F - ez a vonzóerő vagy a súlyerő?"
A vizsgált (passzív gravitáló) tömegre ható gravitációs vonzerő, ami legtöbb esetben majdnem pontosan megegyezik a súlyával.
"A passzív gravitáló tömeg értéke nem más, mint a nehézségi erő és a nehézségi gyorsulás hányadosa. "
Igen, pontosan, bár az összefüggés igazából ellentétes irányú. Az erő függ a tömegtől (F=m.g) és nem fordítva.
"Mivel pedig a nehézségi gyorsulás annyiszor erősödik a nálunk tapasztalthoz képest, amennyire a nehézségi gyorsulás a nálunk tapasztalthoz képest, ezért a tömeg állandó. "
Ezt nem sikerült értelmeznem, de biztosan úgy van. :)
"Tehát hiába növekedik a testre ható vonzás, azaz a nehézségi erő, mivel ahányszor növekedik ennek az értéke, annyiszor emelkedik a nehézségi gyorsulásé is, a hányadosuk pedig mindig azonos lesz."
Ezt próbálom magyarázni az elejétől fogva! Azzal a külömséggel, amire már előbb céloztam, nem vonzás okozza a tömeget, hanem a tömeg a vonzást.
Ezt akartam:
"Mivel pedig a nehézségi erő egy adott tömegre kifejtett hatása annyiszor erősödik a nehézségi erő által ezen tömegre nálunk kifejtett hatásához képest, amennyiszer a nehézségi gyorsulás nagyobbodik a nálunk tapasztalthoz képest, ezért a hányadosuk, a tömeg állandó"
"nem vonzás okozza a tömeget, hanem a tömeg a vonzást."
Ez nagyon érdekes gondolat.
Ilyen tekintetben milyen a nehézségi gyorsulás és a nehézségi erő viszonya?
És nagyon köszönöm a türelmedet!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!