Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy az agyban az...

Lehetséges, hogy az agyban az elhalt, inaktív idegsejtek újraaktiválódjanak, vagy újak fejlődjenek? Ha igen, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha valakinek roham, fejsérülés, vagy bármi következtében "hiba" alakul ki az agyban és már nem tud úgy gondolkodni, akkor lehet valahogy stimulálni az agysejteket, esetleg házi módszerrel?
2010. márc. 12. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az agysejtek nem!
2010. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így tudom! Nem tudnak regenerálódni, ha már elhaltak!
2010. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dellfil ***** válasza:

Teljesen igaza van az előző hozzá szólóknak. Az elhalt agysejtek nem regenerálódnak.

Viszont hatalmas a tartalék, és a meglévő agysejtek képesek (egész életen át) új kapcsolatokat (összeköttetések alakulnak ki új axonok növekedése révén) teremteni, és a sérült funkciókat megjavítva működőképessé tenni a rendszert.

Nos azt már nem tudom milyen "házi módszerek" léteznek a bármilyen fajta agysérülések regenerálódásának a meggyorsítására, de annyit mondhatok, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

2010. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez így nem teljesen igaz. Az igaz, hogy az idegsejtjeink nem nagyon osztódnak miután felnövünk, tehát amelyik elpusztul az örökre elveszett. Nincs utánpótlás.


Viszont a meglévö idegsejtjeink az agyban nyúlványokat növesztve kommunikálnak egymással. Ha valamilyen hatás következtében megszakad két idegsejtcsoport között a kapcsolat, akkor az nem jelenti azt, hogy az örökre így marad. Ezek a kapcsolatok ugyanis újra létrejöhetnek.


Ez történik akkor amikor valaki súlyos fejsérülést szenved, és elveszti emlékeinek egy részét. Miközben felépül az illetö, gyakran visszatérnek az emlékei (vagy legalább egy részük) hiszen az idegsejtek képesek lehetnek megújítani a kapcsolatukat, visszaállítva a baleset elötti állapotot.


Ennek a regenerációnak a megsegítésére számtalan kutatás folyik, de még biztos megoldás nincs. Azt például kimutatták, hogy bizonyos antidepresszánsok (pl fluoxetin) képesek lehetnek a kapcsolatok kiépülését segíteni.


Az elhalt sejtekre (pl alkohol, sérülés, agyvérzés stb) egyelöre nem kínálkozik megoldás.

2010. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az agyban vannak őssejtek, melyek képesek osztódni, és új idegsejteket képezni

[link]


[link]

2010. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Azért kérdezem,mert mióta epilepsziás rohamom volt, kettő is, azóta érzem, hogy nem úgy forog az agyam és rosszabb lett a memóriám.

2010. márc. 12. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az epilepszia miatt nem halnak el agysejtek, sok híres ember is epilepsziás volt például Newton is, pedig híres fizikus.

[link]

2010. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Epilepsziás roham végett, nem lesz roszabb a memóriád! !Ez nem épp így van! A kezelőorvosoddal kellene megbeszélni a gyógyszer cseréjét, vagy csökkentését... Lehet hogy a gyógyszertől van, mert a szervezeted nem bírja, és így próbál védekezni! Azt nem tudom hány éves vagy... De akár a kórtól is lehet! Epilepsziás rohamok a nagy erejű elektromos kisüléseiből keletkeznek! így görcsös rángatolózás-t idéz elő!


[link]

2013. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!