Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kibírni ezt a...

Hogyan lehet kibírni ezt a kánikulát? Milyen tudományos módszerek segítenek ebben?

Figyelt kérdés
Pl leöntöm az arcom hidegvízzel, mert az párologtat meg ilyen trükkökre gondolok
2015. júl. 22. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha hideget iszol, pont melegebbnek fogod érezni. A test nagyon odafigyel a test belső hőmérsékletére - ha lehűtöd, elkezd több energiát elhasználni a fűtésre, hogy felmelegítse, a végeredmény pedig az lesz, hogy úgy érzed, melegebb van. Ha forró teát iszol, akkor nekiáll hűteni magát, visszaveszi az energiafelhasználást, a végeredmény az lesz, hogy nem érzed tikkasztónak a kánikulát.


De ahogy neked kényelmes. Én elvagyok a forró teámmal :D

2015. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Tudományos módszereket nem tudok jobbakat az előttem szólóknál. A kellemes környezet megteremtésében egyértelműen a légkondi a legjobb szerintem, aztán egy közönséges pince ami még nagyon jó ilyenkor, ott sosincs meleg. Még elviselhető egy régi vastagfalú, kisablakú parasztházikóban is a kánikula. Érdekes dolog, hogy nyáron mindig azt mondják nekünk menjünk a strandra hűsölni, de népszerűsíthetnék a barlanglátogatást is, ott mindig hűvös van és biztos nem égnénk le :D Az egész üzlet, menjél a napra és igyál még több sört...
2015. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!