Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományos kérdésekben...

A tudományos kérdésekben értelmesnek tartod magadat? Miér?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 17:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

nem

lol

2015. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor miért válaszolsz az itteni kérdésekre? Félrevezeted az embert? -.-
2015. jún. 20. 17:37
 3/21 anonim ***** válasza:
igen
2015. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, azért járunk ide mert illuminati tagok vagyunk és befolyásolni akarjuk a társadalmat, buta népet könnyebb befolyásolni, a világ irányítását is kis dolgokban kell elkezdeni.


UI.: Miért*. Legalább kérdést kiírni tanulj meg rendesen.

2015. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 2xSü ***** válasza:
100%

> A tudományos kérdésekben értelmesnek tartod magadat?


Igen. Bár az értelmes szót nem igazán tudom jelen kontextusban jól értelmezni, hiszen értelmes az, aki értelemmel rendelkezik. De gondolom inkább hozzáértőt akartál írni.


> Miér?


Középiskoláig ötös voltam folyamatosan matematikából, fizikából, versenyeztem is rendszeresen, egészen jó eredményekkel. (Anélkül, hogy heti 1 percnél többet fordítottam volna tanulásra az órai odafigyelésen kívül.) Fősulin már ötös nem voltam ugyan, de azért leszigorlatoztam matekból is, fizikából is vettem az akadályokat. Azóta igyekszem szinten tartani a tudásomat – pl. erre alkalmas terep a GYK –, illetve kiegészíteni úgy autodidakta módon.


Nem csak megtanultam alkalmazni a matematikát, fizikát, de azt hiszem megértenem is sikerült, tehát nem csak azt tudom, hogy egy feladatnál melyik összefüggést, képletet kell használni, és hogy van az adott képlet, hanem azt is, hogy miért az a képlet. Ha elfelejteném, le tudnám újra vezetni. (Sőt ez meg is esik néha.)


Nem vagyok sem matematikus, sem tudós. A tudásom természetesen nem végtelen, van olyan kérdés, amihez nem értek, ami meghaladja a tudásomat. De ezt szerintem mindenki elmondhatja magáról, csak kinek alacsonyabb, kinek magasabb szinten van ez a határ.

2015. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

Én egyébként is értelmesnek tartom magam. :)

Azért, mert nagyképű vagyok.

Vagy például azért, mert tudom, hogy a "miér" kérdőszó végére még kell egy "t" betű is.

2015. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy például azért, mert tudom, hogy a "miér" kérdőszó végére még kell egy "t" betű is."


Mijé?

2015. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Shai-Hulud ***** válasza:

Mert tipikus "homo curiosus" vagyok. Meg vagyok áldva (vagy verve?) alapos technikai érzékkel, emiatt minden érdekel, ami összefügg a természettudományokkal.


Sajnos mindenben nem lehetek jó, de néhány szűkebb területről sokat tudok, és van egy-két olyan terület, amelyben elismertnek is számítok.


Szerintem kissé rossz a kérdés feltevés.

Ha azt kérdezted volna, hogy az átlagembernél (IQ=100) értelmesebbnek tartom-e magamat, akkor azt mondanám, hogy igen.

Ha pedig azt, hogy értek-e a tudományok ilyen vagy olyan részéhez, arra a szakterületnek, irányultságnak megfelelően válaszolnék.


Így viszont csak azt tudom mondani, hogy igen, a tudományos kérdések egy részéhez érdemben hozzá tudok szólni. De természetesen van még a tudományokon belül is sok olyan szakterület, amelyhez annyit értek, mint az a bizonyos tyúk az ABC-hez. :)


Pedro

2015. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Magyarországon az átlagos felnőttnek érettségije vagy OKJ-ja van. Ehhez mérten tényleg nagyon nagy koponyák járnak ide.
2015. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Igen, én ebből élek.
2015. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!