Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományos kérdésekben...

A tudományos kérdésekben értelmesnek tartod magadat? Miér?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 17:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én már azt is értelmesnek tartom, aki jókat kérdez. Néha felbukkannak itt olyan kérdések, amik hétköznapi szinten bárkiben felmerülhetnének, az ember egyből vágná a választ, mégis vita alakul ki, és végül nem is születik egyértelmű válasz.

Szóval ha már az "értelmes" szót használtad, szerintem mindenki értelmes, akit valóban érdekel a tudomány, hajlandó tanulni (és nem csak okoskodik), és magáévá teszi a tudományos módszertant és szemléletet.


Amúgy én értelmetlen vagyok. :D

2015. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja. A fizikus képzés elég jó gondolkodásmódot és rálátást adott. Bár nagyon sok dolog maradt, amire nem tudom a választ.
2015. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Ja. A fizikus képzés elég jó gondolkodásmódot és rálátást adott. Bár nagyon sok dolog maradt, amire nem tudom a választ."


15 éven belül végeztél mi? Ma már nem olyan erős a fizikus képzés mint régen. Elvégeztem az egyetemet és mindent tudtam. Öcsi, fel tudod ezt fogni ?

2015. jún. 20. 22:57
 14/21 2xSü ***** válasza:
100%

> Elvégeztem az egyetemet és mindent tudtam.


Őőőő…… Mindent? Nem sok az úgy egyszerre? :-)

2015. jún. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ennél még Einstein is szerényebb volt. :)
2015. jún. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"15 éven belül végeztél mi? Ma már nem olyan erős a fizikus képzés mint régen. Elvégeztem az egyetemet és mindent tudtam. Öcsi, fel tudod ezt fogni?"


Mi az, hogy mindent tudtál? Kiléptél az egyetemről, és senki a világon nem tudott újat mutatni? Aki mindent tud, annak nem lehet újat mutatni! Én erről beszélek, ember! Nem arról, hogy minden vizsgád és szigorlatod jeles volt-e! Létünk korlátos, a legnagyobb koponyák is csak szűk területen tudnak igazán elmélyülni, a többiekéről meg tudnak valamennyit, de rohadtul nem mindent! És akkor még nem beszéltünk a tudomány fel nem fedezett vidékeiről, amikről jelenleg senki nem tud semmit!


Hol végeztél? Most már kíváncsi vagyok!

2015. jún. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
A kérdező egy szenilis vén fószer, aki azt hiszi hogy fénykorában ő volt a világ ünnepelt tudósa, előfordul.
2015. jún. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Wadmalac ***** válasza:

"A tudományos kérdésekben értelmesnek tartod magadat?"

Maximum a tanult és egyéb úton beszerzett és MEGÉRTETT ismereteim szintjén.

"Miér?"

MiérT?

Ha ezen az oldalon van ember (és van), aki nem tud valamit, amit én tudok és segíteni tudok a válaszommal, hogy ő is többet tudjon, és persze ha ez relatíve gyakran történik meg, akkor talán jogos a feltételezés hogy legalábbis nem átlag alatti a tudományos ismeretem.

Meg hogy mennyire tartom magam értelmesnek tudományos kérdésekben?

Látom, tudom, hogy van itt sok, nálam SOKKAL képzettebb, intelligensebb ember. De nem lehet mindenki egyszerre MINDENBEN a legjobb. Szerintem inkább az a lényeges, hogy van itt a GYK-n egy kis "csapat", akik (sok tudományos területet lefedő tudás révén) EGYÜTT, egymás tudását kiegészítve hatékonyan értelmesek és magas tudásúak. Nem látom értelmét, hogy ebből a segítőkészen válaszoló kis közösségből bárkit egyénileg kiemeljünk, mert nem ez a lényeg. Akinek ez, az általában pont NEM része ennek a laza közösségnek, mert itteni működése inkább egó-erősítés célt szolgál, nem a kérdezők segítését.


Egyébként nem feltétlenül a legképzettebb ember tudja a legfontosabb tudományos értékű szilánkot hozzáadni egy információhoz egy kérdésben. BÁRKI lehet elég értelmes az adott helyen, adott kérdésben, hogy ő legyen a leghasznosabb.

Nem sok értelme van rangsorolni. Főleg nem saját magunkat.

2015. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Wadmalac ***** válasza:
...és tényleg, néha előfordulnak nagyon jó, gondolatébresztő kérdések is, amelyek körül kialakuló vita / eszmecsere éppen a válaszolók tudását fejleszti a legjobban. De ha csak a vitakultúráját, már az is nagy eredmény. :D
2015. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kérdező. Tartok tőle hogy istenkomplexusnak hívják a betegséged. Nem, nem tudsz mindent. Maximum azt hiszed.
2015. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!