Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fekete lyuk eseményhorizo...

Ha a fekete lyuk eseményhorizonton a figyelő szemszögéből a dolgok ideje megáll, akkor miért nincs tele törmelékkel az eseményhorizont?

Figyelt kérdés
Ugye az eseményhorizonthoz közeledve az idő lassul, aztán az eseményhorizonton teljesen megáll az idő a figyelő szemszögéből. Ezzel az elmélettel amit valaha elnyelt a fekete lyuk, annak mindnek ott kéne lenni az eseményhorizonton elterülve. Miért nincs így?

#fekete lyuk #idődilatáció #Cserebogarak párzási szokása légüres térben
2015. máj. 22. 15:41
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
50%

az egy JET.


[link]


itt van a jelentése. Ha jo vagy fizikábol, akkor meg kell, hogy értsd. Ha elolvasod az előző kommentjeimet, akkor is meg kell hogy értsd.


-Esélytelen hogy bármit is láss a fekete lyukból mert a fényt is elnyeli így ha ott is vannak az ép bele zuhanó tárgyak képei nincs fény ami vissza verődne róluk-


ez részben igaz, részben nem.


-Esélytelen hogy bármit is láss a fekete lyukból-

ez így igaz, viszont a kvetkező mondatrész már nem jo. Csak onnantol nem verődik vissza roluk a fény, hogy átlépték a horizontot.


-De a tárgyak nem is zuhannak bele a fekete lyukba-


de igen.


-hanem csak a határát érik el és ledarálódnak majd kijönnek máshol mondjuk a tetején ezt azzal is bizonyítani is lehet hogy

a ledarált anyagból új meteoritok és törmelék felhők keletkeznek a fekete lyuk közelében-


az anyag részeire esik szét, és belehullanak a lyukba. Még a horizont előtt Spagettizálodik, ez igaz, viszont belehullik mindenképp. A horizont nem egy kemény felszín, csak egy határ,ahonnan nem jon ki a fény. Ott sotet van.


A képedet tanulmányozd a fent említett linken.

2015. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Ehm. Ki a fene beszélt arról hogy a tárgy lassul le? Valamit te bitangul félreértettél kedves válaszoló, mert nem ezt mondtam.
2015. máj. 22. 18:54
 13/47 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a #6 válaszolónak szólt. Azt mondtam hogy a megfigyelő számára megáll, ami tág fogalom. A "fekete lyuk kilövi az anyagot" részhez annyit szólnék hozzá hogy az egy kvazár. Annyi gáz van körülötte hogy egyszerre lehetetlen számára mind egyszerre "megemészteni", ezért lő ki majdnem fénysebességgel anyagsugarat. Ha egy bizonyos határ alatt kapja az anyagmennyiséget tudtommal megsemmisül, nem lökődik ki jet formájában. Nem akarok kontárkodni te számomra ez világosnak tűnik.
2015. máj. 22. 19:05
 14/47 anonim ***** válasza:
50%
Lehet akár feketelyuk is, de ez teljesen mindegy...
2015. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

Igen, igaz, hogy számunkra - mint külső megfigyelőknek - a fekete lyukba zuhanó dolog sosem érkezik el az eseményhorizontra, hanem azt egyre inkább megközelítve egyre lassabbnak tűnik, míg az eseményhorizontot elérve meg is áll a mozgása. Az is igaz, hogy a fekete lyukba zuhanó tárgy szemszögéből viszont egyre nagyobb - a fénysebességet egyre inkább megközelítő - sebességgel zuhan a fekete lyukba. Elméletileg az eseményhorizontot elérve az idő a külső megfigyelő szemszögéből megszűnik telni, és az eseményhorizontot elérve a zuhanó tárgy sebessége eléri a fénysebességet.


Ez látszólag ellentmondás, de van feloldása: a zuhanó tárgy számára - ahogy egyre inkább megközelíti az eseményhorizontot - a világegyetem többi része rohamos sebességű öregedésbe kezd, a tárgyhoz képest az univerzum többi részének időtelési sebessége egyre fokozódva felgyorsul. Gyakorlatilag azért nem tudja elérni az eseményhorizontot, mert mire elérné, az univerzum - a ma ismert formájában - megszűnik létezni, mert elöregszik és véget ér.

2015. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
50%

Ez még mindig hideg, de kapisgálod.


-Elméletileg az eseményhorizontot elérve az idő a külső megfigyelő szemszögéből megszűnik telni,-


a megfigyelt szemszogéből, de csak ha már túllépte. gondolj bele, ha a kulső megfigyelőnek szunne meg az idő, akkor nem telne végtelen időbe míg megtapasztalja, ahogy a megfigyelt átesik a horizonton.


- és az eseményhorizontot elérve a zuhanó tárgy sebessége eléri a fénysebességet.-


Mikor átesik az eseményhorizonton, már nincs megfigyelő, nincs viszonyítási alap. Mihez képest meg fénysebeséggel? Ha tanultál relativitás elméletet, akkor tudod, hogymiről beszélek. A lényeg, hogy egy sotét térben, ahol se fény, ezáltal megfigyelő sincs, nincs mihez viszonyítani a mozgást, ergo a sebességedet sem. Azt sem jelentheted ki, hogy mozogsz .


<Gyakorlatilag azért nem tudja elérni az eseményhorizontot, mert mire elérné, az univerzum - a ma ismert formájában - megszűnik létezni, mert elöregszik és véget ér.>


Ha a megfigyelt szempontjábol nézzuk, az átesés nem telik időbe. A saját idő nem dilatálodik-


Ha a megfigyelő szempontjábol nézzuk, végtelen időbe telik, míg átesik a megfigyelt a horizonton, de az univerzum nem biztos, hogy végtelen ideig létezni fog. A feketelyuk is hamarabb elpárolog... sokkal nagyobb a valoszínűsége másodiknak.

2015. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Megint csak visszatértünk oda hogy ha ez így van, akkor az eseményhorizont mért nincs tele az eseményhorizonton várakozó hatalmas törmelékfelhővel?
2015. máj. 22. 21:18
 18/47 A kérdező kommentje:
*Szóismétlésben az erő!
2015. máj. 22. 21:18
 19/47 anonim ***** válasza:

Az idődilatáció miatt én azt látom (látnám, valószínűleg) hogy az eseményhorizontot átlépő test számára az idő végtelenül lelassul. Igaz, számára minden normálisan telik, azonban ebben az időben milliomod másodpercek alatt is gond nélkül eltelik százmilliárd (vagy akárhány) év, ami idő alatt a feketelyuk (a legnagyobbak is) vidáman elpárolognak.


Ebből fakad a hipotézis, hogy én, külső megfigyelőként bármely időpillanatban is vizsgálom a fekete lyukba zuhant anyagot, az, kívülről nézve, egy végtelenül belassult időben zuhanó kéregként "lebeg" az eseményhorizont mentén.


Ebből kifolyólag a feketelyuk felé zuhanó test ahogy átlépi az esemény horizontot, számára a feketelyuk kapásból megsemmisül, vélhetően egy eléggé nagy energiakitörés közepette. Közben meg eltelt pár év.

2015. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Nos, ez is csak körbejárta a "hipotézist" de nem válaszolta meg :/. Azon kezdtem el gondolkodni hogy hogyan is telhet el neki sok milliárd év egy tizedmásodperc alatt. Az ok a következő, szerintem az idődilatáció így működik. Vagyunk mi, és egy 1 fényév hosszú táv. Elindulunk fénysebességgel. Az 1 fényévet 1 év alatt tesszük meg, de nekünk ez 0 másodpercnek tűnik. Ilyen távon is csak 1 év telne el. Szóval ha fénysebességgel haladunk, akkor is csak az az idő telik el iszonyat gyorsan amennyi idő alatt valóban megtettük a távot. Tegyük fel 1 másodperc telik el míg a szingularitásig jutunk ezzel a sebességgel. Nekünk ez csak 0.0000000001 másodpercnek tűnt, de ez akkor is csak 1 másodperc volt. Nem milliárd fényév. Bár, ezzel meg megint az eseményhorizonton megálló tárgy elméletét cáfolnám meg. Már mindenki másról beszél, zavarban vagyok. :D
2015. máj. 23. 00:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!