Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Newton III. törvénye (hatás-el...

Newton III. törvénye (hatás-ellenhatás) hogyan érvényesül két testre, amelyek közül az egyik egy fekete lyuk eseményhorizontján belül van?

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eseményhorizont nem hiába kapta ezt a furcsa nevet. Azt jelenti, hogy ez az elválasztó vonal az között amit mai ismereteink szerint tanulmányozni tudunk, és az között, amiről nem tudunk információt szerezni. Nos, mivel az egyik test az eseményhorizonton túl helyezkedik el, így információt sem tudunk róla szerezni, vagyis a vele való kölcsönhatásokról sincs információnk.

Másrészt, valójában halványlila gőzünk sincs róla, hogy mi a túró lehet egy fekete lyuk belsejében. Ezért a fekete lyuk eseményhorizontján belüli dolgokat a tudósok kölcsönös megegyezés alapján pontszerűnek, pontszerűre zsugorodottnak tekintik, tehát a mi világunkban ismert "test" fogalmának nincs értelme az EH-on belül.

2013. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A paradoxonnak az a megoldása, hogy fekete lyuk, és az ő eseményhorizontja a külső térben nem létezik. Illetve csak a végtelen távoli jövőben létezik. Tehát nem fordulhat elő olyan eset, hogy te egy fekete lyuk eseményhorizontján kívül állsz, és kölcsön akarsz hatni egy az eseményhorizonton belüli valamivel. Számodra a fekete lyuk és az eseményhorizont csak akkor fog létrejönni és létezni, miután már beleestél.
2013. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire elkomplikálni. Mit jelent a fekete lyuk? Nem jön információ belőle. Mit jelent az információ? Valami, aminek hordozója van. Tehát az se jön ki. Mit jelent a kölcsönhatás? Azt, hogy az egyik test bizonyos információt ad le (hordozók által), amelyet a másik test "vesz" és az információ jellegétől függően "válaszol" (például az első testnek). A fekete lyukból nincs válasz (ez a definíciója), ezért se az első test, se mi nem tudjuk azt, ami nincs. Más, közismertebb szóval, nincs III. törvény ez esetben.
2013. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!