Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az értelmes "emberi"...

Ha az értelmes "emberi" intelligencia kialakulása ennyire ritka a természetben, és általa ennyire dominálhat a természet rovására egy faj? Akkor ezt nem valamilyen természetellenes rendszerhibának kell valószínűsíteni?

Figyelt kérdés
Az embernek evolúciós szempontból tovább kell lépnie, hogy felelősen használja képességeit, melyek kiemelték az állatvilágból?
2015. ápr. 19. 17:53
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen de a Földön mégis kialakult a tudatos célokkal rendelkező élet, és mivel az élőt és az élettelent lényegében nem sok választja el " mindkettő atomokból áll" az emberi tudatosság mely célokkal rendelkezik, tekinthető a bolygó, egy részének tudatosságának. És éppen az embernek köszönhetően a földi evolúció már nem teljesen a természeti törvényeknek engedelmeskedő vak folyamat.
2015. ápr. 20. 19:53
 22/26 anonim ***** válasza:
nem kötekedni akarok, de ebben semmi logikát nem látok, és úgy 99 %-ban meg vagyok győződve róla, hogy ez egy értelmetlen badarság
2015. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

>És éppen az embernek köszönhetően a földi evolúció már nem teljesen a természeti törvényeknek engedelmeskedő vak folyamat.


De igen, az. Amiket írsz, azok már az evolúción kívül eső dolgok. Az ember intelligenciájától, sikerességétől, törekvéseitől vagy bármilyen tetteitől az evolúció nem változik meg, nem bővül, mert semmi köze ezekhez.


Az ilyen tudatosság-rizsát pedig ne erőltesd, ezós hülyeség.

2015. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Jó :)
2015. ápr. 21. 13:23
 25/26 anonim ***** válasza:

Wadmalac,


Ez nem igaz. A kékmoszatok amikor elkezdték a fotoszintézist, és oxigénnel telítették a légkört, ennél sokkal brutálisabb kihalási hullámot csináltak. Sőt, annyira drasztikusan megváltoztatták az egész Földet, amit előtte, se a mai napig semmilyen egyéb élőlény nem tudott megismételni - meghatározták az élővilág fejlődését milliárd évekig. Az emberi faj a maga pár ezer éves természet alakító munkájával csak egy halk kis sóhaj a Föld és az élet történelmében. Ha végleg felborítjuk az egyensúlyt, akkor szépen kihalunk - pár százezer év múlva nyomaink is alig-alig lesznek, az élővilág pedig meghódít mindent újra rendkívül rövid idő alatt.


Még ha a Földön számunkra elérhető összes uránt atombombára használnánk, és végig bombáznánk a felszínt, akkor is pár millió év múlva csak egy vékony réteg emlékezne ránk a talajrétegek között. A kékmoszatok magas oxigénszintje a mai napig kísért, sőt, a legtöbb élőlény biokémiáját befolyásolja. Ennek mi a nyomába se érhetünk :)

2015. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac,


Ez nem igaz. A kékmoszatok amikor elkezdték a fotoszintézist, és oxigénnel telítették a légkört, ennél sokkal brutálisabb kihalási hullámot csináltak. Sőt, annyira drasztikusan megváltoztatták az egész Földet, amit előtte, se a mai napig semmilyen egyéb élőlény nem tudott megismételni - meghatározták az élővilág fejlődését milliárd évekig."

Mi csak pár tízezer éve vagyunk itt és az alatt arányaiban szerintem sokkal többet ártottunk. Mármint arányítva a jelenlétünk illetve a kékmoszatok eluralkodásának idejével. Ha ezzel a teljesítménnyel romboljuk a környezetet még egy ideig, le fogjuk nyomni a kékmoszatokat. :)

2015. máj. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!