Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudunk "agyat...

Miért nem tudunk "agyat programozni" egy számítógépnek?

Figyelt kérdés
Ha az élő agyat alkotó neuronok működését megértjük, akkor ezt miért nem tudjuk leprogramozni egy számítógépen? És ha sikerülne egyszer valamikor, akkor képes volna tanulásra a számítógép?

2015. márc. 29. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem értjük eléggé az emberi agyat ehhez.

Ha viszont sikerülne, akkor valószínűleg ugyanúgy tudna tanulni, mint egy ember, csak sokkalta gyorsabban akár.

2015. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az agy nem úgy működik, mint egy számítógép. Az agyban nincs processzor és nincsenek utasítások. Még hagyományos értelemben vett program sincs. Modellezni persze lehetne, de ahhoz jobban kellene érteni a működését, másrészt iszonyat számítási kapacitás kellene a sokmilliárd neuron egyidejű(!) szimulációjához. Ha az agyat akarjuk lemásolni, ahhoz más elvű gépek fognak kelleni. Léteznek ugyan neurális hálózatok, de nagyon távol vannak az emberi agy bonyolultságától.

ld:

[link]

2015. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert:

1. Az agy nagyon bonyolult, és a számítógépmodell egy erős leegyszerűsítés. De vannak neuronhálózatok, azzal talán menne is.

2. Nagyon sok neuron kellene, kisebből nem lehet emberi agyat modellezni. Nincs elég memória a neuronok és tulajdonságaik tárolására.

2015. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
+1. Nem ismerjük eléggé az agyat, ennyi neuront beállítani nem egyszerű. Vannak ismert algoritmusok, de lehet, hogy azokkal csak addigra tudnánk beállítani, mire véget ér a történelem. Amint az is lehetséges lenne, hogy éppen ő fog véget vetni a történelemnek.
2015. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsük el, hogy az agy nem csak elektromos jelekkel dolgozik, hanem kémiai információkkal is. Ráadásul a neuronok közötti kapcsolatok folyamatosan változnak, alakulnak, tehát nem egy statikus rendszerről van szó.
2015. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Valójában tudunk. :) Viszonylag kis mennyiségben egyelőre, de képesek vagyunk rá. A projektek ezzel kapcsolatban nagyon jól haladnak. Ray Kurzweil több publikációban is nagyon részletesen kifejti a témát. De ha pl. olyan szakon tanulsz, ahol van többváltozós statisztika, jó eséllyel hallani fogsz ennek egy "gagyibb" változatáról, a mesterséges neurális hálóról. (Ami egy programozott tanuló algoritmus.)
2015. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zai ***** válasza:
51%
Mert, ha maradunk az agy számítógépes analógiájánál, az egy és az azt alkotó neuronok nem programok, hanem maga a hardver. Több milliárd neuronvan benne, melyek egyenként tízezres nagyságrendű közvetlen kapcsolattal rendelkeznek a többiekkel, ráadásul nem is olyan végletesen specifikusak, mint a számítógépek alkatrészek. Egy ilyen szerkezetet nem érthetünk meg pusztán az alkotóelemeiből, a pontos modellezéséhez pedig nagyobb számítási kapacitás kéne, mint ami az ezzel foglalkozó szervezetek renedelkezésére áll. Ha megalkotják a fizikusok a kvantumszámítógépet, az már képes lesz rá, s mivel azt kutatási céllal tervezik építeni, használhatják majd erre is.
2015. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!