Wolframban programozni?
words = ToLowerCase[
StringCases[Import["ExampleData/USConstitution.txt"],
WordCharacter ..]];
ListLogPlot[Sort[Last /@ Tally[words]]]
Kilistázza grafikon formában, hogy milyen gyakoriak a különböző hosszúságú szavak a szövegben.
Biztos, hogy ezzel akarod kezdeni? Én inkább a a Mathematica-t ajánlom.
Köszönöm a válaszodat!
Fogalom zavarom lenne? A Wolfram és a Matematica nem egy és ugyanaz? Az a helyzet, hogy viszonylag rövid időn belül meg kéne benne tanulnom programozni legalább alap szinten, de nem igazán tudom, hogy hogyan álljak neki. Esetleg valami tanácsot tudnál adni?
Nem csoda a konfúziód.
Wolfram írta a Mathematica-t 25 éve.
Most meg a cége, a Wolfram Research megírta a Wolfram programnyelvet.
A két nyelv első ránézésre erős rokonságot mutat, nyilván nem véletlenül.
A Mathematica nekem nagyon tetszett megjelenésekor. Könnyű benne matematikai feladatokat megoldani. Van sok előre megírt eljárása, könnyű plédául egy grafikont kirajzolni.
Ha x=3, akkor mennyi 1+2x?
Mathematica-ban a kérdést írom fel:
In[1]:= 1 + 2 x /. x -> 3
Out[1]= 7
Egy programozási nyelvben a megoldás módját adom meg:
x:=3;
writeln 1+2*x;
Ha programozni akarsz megtanulni, akkor kezdetnek határozottan a Pascal programnyelvet ajánlom, vagy az utódját, az Oberon-t.
Ha jól tudom Wolfram Matematica 9-ben fogok tanulni programozni.
Egyetlen problémám, hogy majd fogják tanítani, de a TDK-hoz pedig kellene tudnom az alapjait, amit nemsokára elkezdhetek. Annak idején középiskolában még Pascalban tanítottak programozni meg vége fele pár másik nyelvben is, de legszebben fogalmazva is csak azt tudom mondani, hogy nem a legjobb az oktatás itthon. Elágazások, ciklusok működési elvét, ismerem és tudom, de ezt miként tudom hasznosítani ebben a programban? Ezért is írtam ki az alap kérdést, mert elképzelésem sincs egyelőre, hogy hogyan fogom tudni felhasználni ezt a TDK-hoz és így azt sem igazán tudom, hogy mit kell megtanuljak.
Milyen témában TDK?
A témavezetődek például ilyen irányú segítséget is kell adnia. Támaszkodj rá nyugodtan.
Úgy tudsz a Mathematica-val legjobban megismerkedni, ha használod. Ha nincs jobb ötleted, akkor keress egy példákkal teli kézikönyvet az interneten, és prbáld végig a feladatokat. Nem lesz unalmas, hamarabb sikerélményed lesz, mint a Pascallal. De nem biztos, hogy a Mathematica a legjobb megoldás a problémádra. Hacsak nem az a feladaat, hogy csinálj akármit de Mathematica-val.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!