Az agy melyik területén keletkeznek a gondolatok?
Igen sok minden már nem foglalkoztat, vagy legalábbis olyan szinten, ami közvetlenül megoldandó probléma, vagy legalább is amire elérhető megoldás kínálkozik. Akik a tíz évvel ezelőtt elindították a leszálló egységet az üstökös felé, azok is nagyon kíváncsiak voltak, most is azok, de gyanítom, hogy volt közöttük olyan aki ezt már nem érhette meg. Persze megértem, hogy a kíváncsiság eredményezte azt az evolúciós folyamatot, aminek a csúcsán az ember áll és kíváncsiság nélkül nem jutott volna az emberiség olyan szintre, hogy képes elpusztítani az egész világot, (sok százezren ma is ezen ügyködnek, ha nem is az egész világot, de a közvetlen környezetüket vadállat módjára gyilkolják, akár vallási, akár anyagi okokból - bocsánat, a vadállat csak azért öl, mert éhes, az ember meg sokszor kedvtelésből, még a vadászok is) de hogy a saját környezetét emberivé tegye mind szellemi,- emberi kapcsolatok , mind fizikai értelemben, - az már sok embernek szinte fizikai fájdalmat okoz.
Sokkal inkább foglalkoztatnak a napi problémák. Például az, hogy már régen eltolódott az oxigén és a széndioxid aránya és az emberiségre egy folyamatos, lassú agónia vár. De akik ez ellen tehetnének, azokat csak a pillanatnyi haszonszerzés érdekli, az viszont nem, hogy fokozatosan kiirtják az emberiséget. Az emberi természet már csak ilyen, hogy addig kíváncsiskodik, hogy egyszer csak úgy pofán csapja a válasz, hogy maga is belepusztul.
Ennek ellenére, további szép napot!!
"Azon elmélkedni pedig, hogy egyáltalán hol keletkeznek a gondolatok olyan, mintha azon elmélkednénk, hogy a Föld lapos, vagy gömbölyű. Elképesztő, hogy még mindig vannak olyanok, akiknek a kérdés felvetése egyáltalán téma"
Elképesztő, hogy nem veszed észre, ez az életed 24 órájában jelenlévő téma - ami egyre inkább fontos lesz az embereknek. Azoknak, akik emberi méltóságukat megőrizni képesek és nem tették a nevelés során és/vagy a média által ez iránt érdektelenné. Ez az a kérdés, amit tapasztalati úton kell megfigyelni. A tudósok teszik a dolgukat, elmondanak eredményeikből dolgokat: de ezt az egész életemet átható kérdést nem tudják megoldani Miért? Mert ez az "én"-nel függ össze.
Én gondolkodom, nem az agyam. Ennek a tapasztalati úton történő megismerése nehéz. De nem lehetetlen. Első lépés lenne, ezt megérteni:
Nehéz. Miért? mert amikor születik egy gondolat
- az alkotófolyamat,
- amikor rátekintek: az megismerő folyamat.
Ez egyszerre nem tud működni, akár a kilégzés és belégzés.
Amikor megismerem: az már a GONDOLT. (tárgy, halott)
A keletkező gondolat: élő.
A tudat a MEGISMERÉS FOLYAMATÁBAN ÉLŐ.
-aa-
"Sokkal inkább foglalkoztatnak a napi problémák. Például az, hogy már régen eltolódott az oxigén és a széndioxid aránya és az emberiségre egy folyamatos, lassú agónia vár."
Látod, én "felesleges" kérdéseken töröm a fejem, ugyanakkor a hétköznapi problémákon nem idegeskedem, hanem teszek ellenük a gyakorlatban, lehet, hogy nem sokat, de nem is kevesebbet, mint amit képes vagyok megtenni: biciklivel közlekedem télen-nyáron. Én, aki felesleges dolgokon agyal. :) Te mivel közlekedsz? (Ne haragudj, nem akartam provokatív lenni, de nem biztos, hogy a filozofálás és a hasznos tevés kizárja egymást, csak erre akartam utalni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!