Van tudományos igényű publikáció a mikrohullámú sütő ártalmairól?
Oroszországban tiltva van, több európai államban pedig (a cigihez hasonlóan) tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket. Sok anyagot találni az interneten, ahol a kiemelkedő veszélyeiről írnak, de eddig csak bulvár anyagot találtam, amit sosem szoktam komolyan venni.
Van-e elérhető, tudományos igényű, konkrét mérési eredményekre építő szakcikk a témában?
(Linket kérnék, bulvár nem érdekel)
Azért a súlyosan testi fogyatékkal születő gyereket gyakorlatilag lehetetlen eltussolni.. Ha a mikró csak kicsit-káros, még simán árnyékban maradhat, mert nehezebb felfigyelni rá. De ezzel most nem akarok a riogatók mellett érvelni, hiszen már ténymegállapítottuk, hogy semmi alapja nincs az egész hisztériának..
Találtam egy linket, ahol a növényes kísérletet megismételték 3x3 növénnyel:
Mint ahogy már vártam is, kiderült, semmilyen károsodás nem érte a növényeket...
"Azért a súlyosan testi fogyatékkal születő gyereket gyakorlatilag lehetetlen eltussolni.. Ha a mikró csak kicsit-káros, még simán árnyékban maradhat, mert nehezebb felfigyelni rá. "
Ez igaz, de ugyanakkor az is tényező, hogy mikrót százmilliók használnak, évtizedek óta, ilyen szinten jelentéktelenebb károsító hatások is kibukhattak volna, márpedig ha kibukik egy ilyen dolog, akkor óriási botrány, kártéritési perek és sajtóvisszhang lett volna, különösen az óceánon túl!
"Minden bizonnyal, ugyanakkor évről évre egyre több a rákos beteg, amit a környezetszennyezésnek, és egyre önpusztítóbb életvitellel magyaráznak, de ha a rákos betegségek növekedésének arányát összevetjük a mikrohullámú sütő egy háztartásra jutó arányszámával, összefüggést figyelhetünk meg. Ebből nem következik mondjuk még semmi"
-Nagyon jó meglátás, hogy ebből nem következik semmi. (pl a korreláció sem jelent ok-okozati kapcsolatot). Ráadásul a korrekt eljárás az lenne, ha elkülönítve vizsgálnánk a mikrót használ/ nem használ csoportokat egy többváltozós statisztikai modellben.
", csupán maximum annyit tudunk biztosan, hogy a rákos daganatos betegek száma, és a mikrók száma is növekszik, és a légszennyezés mértéke is, és az egészségtelen életvitelt folytatók száma is..."
-Maximum, de inkább ennyit sem. Nem elhanyagolható tényező, hogy sokkal jobbak a diagnosztikus eszközeink, mint akár 20 évvel ezelőtt, nem is beszélve az 50 évvel ezelőtti állapotokról, aminek köszönhetően sokkal több betegről derül ki, hogy valóban beteg. Ezt nagyon fontos tudni, amikor a rákos esetek számának növekedésével riogatnak.
"Ha a rákos betegségekre való hajlamot a mikró csak 5-15%-al növeli, soha az életben nem fogják tudni statisztikai alapon ezt bizonyítani..."
-Na ebben ne legyél olyan biztos, ekkora "hatásnagyságot", ekkora "esélyhányadosokat" könnyen kimutatnak nagyobb tanulmányok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!