Mennyi az igazságtartalma ennek a cikknek? (mikrohullámú sütő veszélyeiről)
Annyi hogy a háztartások 80%-ában jelen van a mikrosütő,és a hullámokat a magnetron generálja:D
Hogy a francba roncsolná már szét a vízmolekulákat?
Bontja a vizet vagy mivan?
Egy molekulát nem lehet szétroncsolni,kristályos szerkezettel rendelkező anyagnak lehet a rácsszerkezetét roncsolni,a víz folyékony halmazállapotban nem ilyen..
Meg mi az a biofoton könyörgöm?!
Csak a fényportál meg különböző ezos szennyoldalakon lehet találkozni ezzel a kifejezéssel,de hogy mi a franc az azt sehol sem írják le..
Arról sem találni semmit hogy bárhol is betiltották volna a mikrosütőt
Szóóóval kacsaaa!
Van pár reális veszélye, de a kommentekből arra következtettem, hogy nem azokat írták le.
1. Nyitott ajtóval ne menjen a mikró (nem is tud a legtöbb), mert akkor tényleg káros.
2. Fémet ne rakjál bele.
3. Ne járasd üresen, mert tönkremegy.
4. Ne próbálj meg mikróban vizet forralni, mert lehetséges, hogy túlhevül a víz. Mondjuk ez nem csak mikróval fordulhat elő.
"A túlhevítés jelensége valóban létezik. Forrásról akkor beszélünk, ha a folyadékban gázzal teli buborékok fejlődnek, és a felszínre törnek. Létezik az az eset, amikor a víz már rendkívül forró, viszont a gőz még nem fejlődik buborékká. Ekkor abban az esetben, ha meglökjük az edényt, vagy beleejtünk valamit, a folyadékban feszülő gőz kitör, szélsőséges esetben kirobban és éget. Ez ellen azonban könnyű védekezni, akkor kell kivenni a folyadékot a mikróból, amikor az már buborékozódik, így könnyedén elkerülhető a sérülés"
Vajon lesz olyan hónap az elkövetkezendő 20 év folyamán, amikor valaki nem teszi majd fel ezt a kérdést valami bugyuta cikkre hivatkozva?
Az ilyen cikkek íróját hisztériakeltésért be kéne zárni 1-2 évre, lenne ideje gondolkodni azon, hogy máskor mit ír le és mit nem. A honlapot felszámolni, a honlap készítőjére ráverni pármilliós költségtérítést hülyeség terjesztése címén. Így talán javulna kicsit az internetes hírek minősége.
"Tény: Teljes körü vizsgálatok után az oroszok betiltották a mikrohullámú sütő használatát"
Akkor ezek micsodák, ha nem mikrók:
Ennyit a cikk hihetőségéről.
Ez a kérdés már többször fel volt vetve.
A legutóbb talán itt:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Jelen esetben a kedves kérdező által belinkelt cikk is pont ezen legutóbbi kérdésben szereplő linkekből lett egy-az-egyből átemelve:
A cikket, illetve a benne állítottakat több soron megcáfolták:
A fő érve a Hertel-féle kis egyedszámú, kettős vakteszt nélküli, reprodukálatlan, tudományos lapban nem publikált, szóval a tudományos kísérlet mindenféle kritériumát sutba dobó szenzációhajhász rémhírről:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!