Radioaktivitás, radioaktív sugárzás képes létrejönni természetes módon?
Egy atombomba után nem kellene, hogy maradjon olyan borzasztó nagy sugárzás (Hiroshimában is laknak emberek, pedig 70 év a radioaktivitásnak nem egy nagy idő). A robbanás ereje, és nem a sugárzás az, ami mindent elpusztít, utána a járulékos neutronsugárzás miatt felaktiválódott dolgok még valóban sugároznak egy ideig, de azért ez nem egy sérült atomreaktor, ahol még évmilliókig tárolni kell a plutóniumot.
Persze fogalmam sincs, hogy ma már milyen piszkos bombákat csinálnak, amik totál elszennyezik a környéket, biztos vannak ilyenek (bár vagy húsz nemzetközi egyezmény tiltja, de azokat pont leszarják a fegyvergyártók).
Hadd pontosítsak megint egy kicsit :)
Az önmagában igaz, hogy sugárterápiában óriási dózisokat adunk le, de az nem, hogy a gyógyszeres kezelés miatt maradnak életben.
Azért maradnak életben mert:
ami dózisokról beszéltünk eddig az egész testre(!) volt vonatkoztatva. A sugárterápia pedig csak egy igen kicsi területre korlátozódik. Igaz a bőr így is sok esetben károsodik kisebb-nagyob mértékben, de ez nem halálos.
de a mai protokollok elég jól biztosítják, azt hogy csak a tumor kapjon teljes sugárdózist, és a lehető legkevesebb kárt tegyük a szervezetben. Pl. a betegk felfektetésénnél felgyejzik azt, hogy milyen kéztartót (vagy egyéb eszközt)használtak, azt hol és fogta meg a beteg, a kéztartó szögét + rajzolnak is a betegre, hogy ha más kezelőbe viszik a beteget, akkor is tudják, hogy csak akkor fekszik a beteg jól, ha az összes lézer a rajzolt területeken van.
Egyéb érdekesség: lehet, hogy 10 éven belül kifejlődik az a terápia aminek már sokkal kevesebb mellékhatása lesz, mert lehet vele szabályzoni, hogy a részecskék mely rétegben adják le az energiájuk 90%+-át
Bővebben akit érdekel, keressen rá a hadron terápiára
Másik megjegyzés:
a Cár NEM atombomba, hanem hidrogénbomba volt. Így annak nem is volt sugárzása, csak a pusztító ereje volt óriási
xkcd-link a pontosításhoz: [link]
Megjegyzés a megjegyzéshez:
A hidrogénfúzió beindításához ha jól tudom szükség van hagyományos atomtöltetre is, sok Teller–Ulam-tervezésű bombában a fissziós töltet dominál, jelentős radioaktív kihullást eredményezve. A Cárbombának kicsit más működési elve volt, mint a Teller–Ulam-bombának, és ott már az energia 97 %-a származott fúzióból. Szóval a hidrogén bomba inkább arányaiban tisztább, mert sokkal nagyobb terülten szórja szét radioaktív anyagot, sokkal kisebb lesz a koncentrációja.
(Kérdés: nem lehet, hogy a hidrogénbomba is atombomba? Mivel mind a kettő atommag reakciók során felszabaduló energiákkal operál. Mondjuk lehet, hogy csak az egyéni nevezéktanom gyenge…)
Egy érdekes cikk arról, hogy milyen elképesztő mértékben irracionális és túlzó a sugárzástó való félelmünk, és hogy ezzel mennyi kárt okozunk magunknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!