Az agynak mindenképpen van elmélete?
#15! Kapaszkodj!
Gauss megalkotta az n-ismeretlenes egyenletrendszer megoldásának módját. Ma ezt sokan meg se értik. akik igen, már 3 ismeretlen esetén is jó hosszan dolgoznak a papíron. Mindenkinek az a véleménye, hogy épeszű ember számítógépet használ erre. Gaussnak nem volt számítógépe. Viszont fejben kiválóan és meglehetősen gyorsan kiszámolta nagyobb számú egyenlet esetén is az eredményt.
Végzetes tévedés azt gondolni, hogy az agy mérhetetlen képleteket kéne megjegyezzen bizonyos dolgokhoz. Nem, az agy összefüggéseket, eltéréseket, folyamatokat jegyez meg. elképesztő bonyolultságúakat. Na persze nem árt előtte sok éves komplex tanulási folyamaton átesni. Elképesztő fenoméneknek ez a titkuk. Titkárnők örök problémája, hogy ők ismerik főnökük minden rigolyáját és "titkát", mégis egy olyan beosztott tudja, mit fog lépni a főnök holnap, aki a főnök közelébe se kerülhet. És soha nem lehet nekik elmagyarázni, mi a megoldás.
"13-as.
SZERINTEM (!!!!) az agy nem képes a különösen bonyolult képleteket kiszámolni. Ezért vannak a segédeszközök; számológép, számítógép, papír, ceruza :)
Ami a golfozót illeti, tuti hogy nem számol ki semmilyen képletet a fejében, hanem érzésből teszi. Olyan gyakorlottá válik idővel, hogy egyszerűen a puszta vizuális tapasztalatból belövi a labdát. Ugyanez elmondható minden olyan sportágra vagy fizikai tevékenységre, amely ügyességet, vagyis gyakorlatot igényel. Betanulás! "
OK. És mi a helyzet a denevérrel, ami ultrahang alapján tájékozódik (a látás általában nem segíti), vagy a hóbagollyal, ami a két, asszimetrikusan elhelyezkedő fülkagylója segítségével "beháromszögeli", hogy hol van a hó alatt futó pocok és elkapja? Az agy ilyenkor se végez számítást?
Jól van, na! Nem úgy értettem, hogy az agy nem végez számítást, hiszen minden cselekedetkor fokozott aktivitás mérhető.
Én csak a 13-as hozzászólására szerettem volna reagálni:
"Amikor egy golfozó egyből a lyukba talál, akkor azt az agy matematikai és fizikai képletekkel kiszámítja már előre, vagy csak tapasztalati úton eljut a gyakorlott mozdulatig, a helyes mértékig?"
Erre írtam azt, hogy szerintem a golfozó nem számítja ki előre matematikai és fizikai képletekkel a labda útját, hanem tapasztalati, megtanult úton jut el a helyes mozdulatig, mértékig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!