Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agynak mindenképpen van...

Az agynak mindenképpen van elmélete?

Figyelt kérdés
Nem lehet hogy közelítőleg sem tudjuk soha elméletbe foglalni, csak egyszerűen egy baromi komplex dolog, ami olyanná evolválódott, hogy stabilan és rugalmasan jól tud működni? Persze egy egy agyterület, mondjuk a látókéreg esetleg megérthető, de most olyan elméletre gondolok, ami az egész agyra érvényes lenne.

2014. aug. 13. 12:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
#13! Az a sajnálatos helyzet, hogy amikor papíron számolsz, akkor az agyad dönti el az ismeretek alapján, hogy mit írj a papírra. Az agyad ekkor ugyanazon a problémán dolgozik, csak másképp. Ahogy egy számtanpéldának is többféle jó megoldása létezik, sokféle módon lehet az eredményhez eljutni. A papír itt egy lényegtelen segédeszköz, mindkét esetben az agy "dolgozik". Hogy a másodfokú egyenlet megoldóképletét tudod-e fejből, vagy sem, érdektelen. A kérdés az, tudod -e mit kezdj egy másodfokú egyenlettel. A kérdés az, rájöttél e egyáltalán, hogy azzal van dolgod. a többi már csak technika.
2014. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#15! Kapaszkodj!

Gauss megalkotta az n-ismeretlenes egyenletrendszer megoldásának módját. Ma ezt sokan meg se értik. akik igen, már 3 ismeretlen esetén is jó hosszan dolgoznak a papíron. Mindenkinek az a véleménye, hogy épeszű ember számítógépet használ erre. Gaussnak nem volt számítógépe. Viszont fejben kiválóan és meglehetősen gyorsan kiszámolta nagyobb számú egyenlet esetén is az eredményt.


Végzetes tévedés azt gondolni, hogy az agy mérhetetlen képleteket kéne megjegyezzen bizonyos dolgokhoz. Nem, az agy összefüggéseket, eltéréseket, folyamatokat jegyez meg. elképesztő bonyolultságúakat. Na persze nem árt előtte sok éves komplex tanulási folyamaton átesni. Elképesztő fenoméneknek ez a titkuk. Titkárnők örök problémája, hogy ők ismerik főnökük minden rigolyáját és "titkát", mégis egy olyan beosztott tudja, mit fog lépni a főnök holnap, aki a főnök közelébe se kerülhet. És soha nem lehet nekik elmagyarázni, mi a megoldás.

2014. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben elmélet alatt olyasmit értek, ami elég sok mindent megmagyaráz és nem csak az elmélet megfogalmazásának szintjén. Az agy esetében azt nem nevezém eléméletnek, hogy ismerjük a sejtek működését és a többit szimuláld le, hogy megkapd a viselkedést. az csak az idegjest modellje. A kognitív pszichológiai modellek már inkább, de azok köre eléggé korlátozott. szóval mondj egy átfogó elméletet, ha ismersz. Az idegtudomány jelenleg éppen azon dolgozik, hogy a két végletet összekösse valamilyen módon, és vannak ilyen próbálkozások, de jelenleg ezek még gyerekcipőben járnak, a későbbiekben lehet hogy valamelyik jó lesz. a kérdésem arra vonatkozott, hogy hátha fölösleges az erőfeszítés, vagy a sok milliárdos Brain project, mert nem lehet ezt a hidat elvileg sem felépíteni.
2014. aug. 13. 17:02
 24/26 anonim ***** válasza:

"13-as.

SZERINTEM (!!!!) az agy nem képes a különösen bonyolult képleteket kiszámolni. Ezért vannak a segédeszközök; számológép, számítógép, papír, ceruza :)

Ami a golfozót illeti, tuti hogy nem számol ki semmilyen képletet a fejében, hanem érzésből teszi. Olyan gyakorlottá válik idővel, hogy egyszerűen a puszta vizuális tapasztalatból belövi a labdát. Ugyanez elmondható minden olyan sportágra vagy fizikai tevékenységre, amely ügyességet, vagyis gyakorlatot igényel. Betanulás! "



OK. És mi a helyzet a denevérrel, ami ultrahang alapján tájékozódik (a látás általában nem segíti), vagy a hóbagollyal, ami a két, asszimetrikusan elhelyezkedő fülkagylója segítségével "beháromszögeli", hogy hol van a hó alatt futó pocok és elkapja? Az agy ilyenkor se végez számítást?

2014. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Napfonat ***** válasza:

Jól van, na! Nem úgy értettem, hogy az agy nem végez számítást, hiszen minden cselekedetkor fokozott aktivitás mérhető.

Én csak a 13-as hozzászólására szerettem volna reagálni:


"Amikor egy golfozó egyből a lyukba talál, akkor azt az agy matematikai és fizikai képletekkel kiszámítja már előre, vagy csak tapasztalati úton eljut a gyakorlott mozdulatig, a helyes mértékig?"


Erre írtam azt, hogy szerintem a golfozó nem számítja ki előre matematikai és fizikai képletekkel a labda útját, hanem tapasztalati, megtanult úton jut el a helyes mozdulatig, mértékig.

2014. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
az is egy számítás, csak más fajta
2014. aug. 13. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!