Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy a Föld csak...

Lehetséges, hogy a Föld csak a világegyetem egy selejtes bolygója?

Figyelt kérdés
Gondolkodtatok már azon, hogy az élet csak egy véletlenül kialakult selejtes dolog a világegyetemben, ami máshol nem jött létre a Földön kívül?
2014. júl. 21. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem jött létre? Létre jött, max nem a Földhöz közel.
2014. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Egy ritka tulajdonság inkább. Mintsem selejtes. És nem kizárt más bolygókon sem az élet, persze most ne kétlábonjáró szürkékre gondolj, hanem mikroszkópikus élőlények, új típusú élőlények, stb.
2014. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Azt senki ne gondolja, hogy mi vagyunk a legintelligensebb élet, sőt. Többen évezredekkel/milliókkal is leelőzhettek fejlődésben. Az ember egy fiatal létforma. Nem pár fényév távolságban kell gondolkodni, hanem pár milliárd fényévben.
2014. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
a föld maga a Deviancia paradicsoma sőt az egész bolygó deviáns mert nem olyan mint a többi bolygó és mert élet van rajta...hát nem felháborító?
2014. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt nem hiszem hogy az egész Föld selejtes volna de egy pár selejtes lény biztos van rajta.Remélem érted mire gondolok..
2014. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ozmium42 ***** válasza:
Bárcsak tudnám, miért ilyen egyöntetű a közmegegyezés abban, hogy Földön kívüli élet márpedig VAN. Miért olyan szükségszerű ez? Földi körülmények között is beláthatatlanul kicsi a valószínűsége, hogy létrejöjjön, a bolygók elsöprő többsége pedig még csak szóba sem jöhet, mert élhetetlen. Ez nem a "nagy számok törvénye", csak színtiszta spekuláció, amit tényként adtok elő.
2014. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
azért mert minél több bolygó létezik annál nagyobb az esélye hogy ezek a feltételek összeálljanak máshol is (és végtelen számú bolygó van) arról nem is beszélve mi van ha a miénktől egy teljesen más eltérő létforma jön létre pl aminek nincs is szüksége oxigénre nem szén alapú és stb mint ahogy mi így kialakultunk bármi megtörténhet máshol is nem biztos hogy csak hozzánk hasonló létformák jöhetnek létre
2014. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6) látszik h semmit sem tudsz az univerzumról. Végezz kis háttérkutatást mielőtt ilyeneket írsz. A nasa már több ezer lakható bolygót felfedezett, és ez csak az általunk belátható terület, ami az egész univerzumnak a töredéke (kb még mindig a 0%-a). Igazából ha utána olvasnál h valójában mekkora is ez a cucc amiben élünk, számodra is tny lenne, hogy több millió lakott bolygó lehet szerte a világegyetemben.
2014. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az univerzumban ennek a jelzőnek semmi értelme nincs, hogy "selejtes". Ez csak egy emberek által használt jelző, a Kérdező csak olyan értelemben használja, hogy "más, mint a többi". De ha megnézzük a Galaxis legnagyobb vörös óriáscsillagát, az is "más, mint a többi", de miért lenne selejtes? Vagy a Marson van a naprendszer legnagyobb vulkánja, na tessék, akkor selejtes bolygó? Vagy a Galaxis középpontjában ismereteink szerint egy óriási fekete lyuk van, az is selejtes? VAgy a Vénusz selejtes, mert habár a lakható zónában van, mint a Föld, nagyságra is hasonlít, még sincs rajta élet? Ez hülyeség...


Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy minden selejtes, amin nincs élet. De nincs értelme ilyen szubjektív és parttalan jelzőket aggatni semmire. Úgyhogy a kérdésre válaszolva: a Föld egy bolygó a Naprendszerben és kész, vannak csak rá jellemző tulajdonságai, mint mindennek, nem selejtes.


A Földön kívüli élethez kapcsolódóan... Szerintem nagyobb léptékben és nagyobb nagyságrendben, de a mai tudományunk kb. abban a helyzetben van, mint mielőtt Kolumbusz felfedezte volna Amerikát. Ott is ment a vita, hogy Nyugatról el lehet-e érni Indiát mert gömb alakú a Föld, nem lapos, hogy találnak-e ott valamit, vagy beleesnek-e a pokolba egyesek szerint, merthogy véget ér a lapos Föld... mindenkinek volt véleménye, és azt hangoztatta. Hogy a valóság mi volt, hogy felfedeztek egy új kontinenst, arra senki nem számított, Kolumbusz is úgy halt meg, hogy nem tudta, hogy új kontinenst fedezett fel.


Ebben az évszázadban embert küldünk a Marsra (valószínűleg), leszáll egy űrszonda az Európán, befúr a jégréteg alá, megvizsgáljuk a mélyen lévő óceánokat és többet fogunk majd tudni a Földön kívüli életről. Talán egyszer más Naprendszer más bolygóján felfedezünk egy intelligens civilizációt, ez a távoli jövő zenéje. Ma még csak elméletek vannak és találgatások, mint anno, hogy nyugat felé el lehet-e érni Indiát vagy nem....

2014. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem, én szó szerint kérdeztem a selejtet. Mint az embereknél a megbetegedések. Vagy a tárgyaknál a véletlenül rosszul gyártottak.


Lehet a Galaxisunk hibás és a földi élet csak ennek a mellékhatása. :D


Amúgy én hiszek benne, hogy él még élet a földön kívül, csak most ezen gondolkodtam, hogy mi lenne, ha így lenne?

2014. júl. 21. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!