Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a világegyetembe,...

Szerintetek a világegyetembe, van ugyanilyen bolygó mint a föld?

Figyelt kérdés
Ugyanez, lehet kisebb , nagyobb, mas kontinensek, de ugyanez... Talán emberek is élnek rajta?! Akkora az univerzum hogy sztem ez se kizárt

2014. jún. 23. 23:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos van a földhöz nagyon hasonló és amin élet is van, ugyanilyen nincs szerintem. Engem is nagyon érdekel ez a téma, hiszen én biztosra veszem, hogy van élet a földön kívül, de tudom, hogy nem emberek élnek ott, és még csak valószínű nem is hasonlítanak ránk (illetve lehetséges, hogy hasonlítanak), de nem tudunk semmit, pedig biztos. Ebbe bele tudok néha zakkani.
2014. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Engem is rohadt mód erdekel... Szerintem mivel hatalmas, az is lehet hogy ugyan ilyenek csak masabbak... Teszem azt mas a szokas... Nincs penz peldaul vagy ilyenek......
2014. jún. 24. 00:28
 3/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy a valószínűsége,hogy létezik,több is,de nem hiszem,hogy teljesen ilyenek mint a föld,bár hatalmas a világegyetem,100-800 milliárd galaxis van benne,és minden galaxisban tízmillió és ezermilliárd közötti számú csillag.Képtelenség,hogy ne alakult volna ki hasonló élet, ilyen elképesztően hatalmas világegyetem,sok sok billiónyi csillaga körül keringő bolygó valamelyikén.
2014. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Annak ellenére, hogy nagyon sok "véletlen" dolognak kellett együtt állnia ahhoz, hogy élet alakuljon ki a Földön (megfelelő távolság a csillagtól, a bolygó megfelelő nagysága, a megfelelő légkör, és összetétel, techtonikai mozgások, folyékony víz, az élethez szükséges szerves anyagok, Hold, ami szintén sokat számít, ózon és még hosszasan sorolhatnám) - ezek közül akár egy hiánya is elegendő lenne ahhoz, hogy máris ne alakuljon ki élet, vagy ne abban a formában, ahogy most ismerjük. Az, hogy mi, intelligens lények létezünk, akik tudjuk vizsgálni a környezetünket és a körülvevő világot - ez még nagyobb szerencse és még kisebb az esélye, de szerintem máshol is kialakulhatott ilyen.


Tehát már az is egy csoda, ha maga az élet megjelenik egy bolygón, nagyon ritka, de az intelligens élet az még ritkább. De ha az ember belegondol abba, hogy milyen felfoghatatlanul óriási a világegyetem, akkor nem kizárt, hogy máshol is kialakulhatott ilyen. Hogy máshol van élet, abban biztos vagyok, hogy intelligens élet is van, azt pedig valószínűnek tartom. Nem tudom, hogy néznek ki, milyen társadalmat alkotnak, háborúznak-e egymással, biztos van sok különbség az emberek és közöttük :)


Az a baj, hogy ezt viszont szerintem soha nem fogjuk megtudni.

2014. jún. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez egy rettenetesen kényes kérdés.

A jelenlegi ismereteink szerint a fizika törvényei nem teszik lehetővé a csillagközi utazást és bizony úgy tűnik, a scifi soha nem lesz valóság.

Ha ettől eltekintünk, akkor is riasztó veszélyekkel kellene szembenézni.

A felfedezések korában földrészeket pusztítottak el a behurcolt betegségek vírusai, iszonyatos járványok voltak, pedig azok a vírusok, baktériumok mind Földi származásúak voltak, a növények, állatok szintén.

A kialakult flóra és fauna is gyakorta végzetes változásokat szenvedett a behurcolt növényekkel, állatokkal. Jó ötletnek tűnt például az igénytelen kecskék betelepítése a gyér növényzetű helyekre, mert azok ott is megélhettek, de ez hosszú távon a növényzet teljes pusztulását is eredményezhette, hiszen a kecskék a gyökeréig kirágták azt a csekély vegetációt is.

Könnyű elképzelni, milyen szörnyű betegségeket szedhet fel az emberiség egy máshol kialakult primitív életforma kapcsán is, hiszen az ellen aligha van a legcsekélyebb védettségünk sem, vagy egy növény, egy rovar, egy állat milyen veszélyeket hordozhat, eltérő genetikai felépítése miatt.

Fejlettebb létforma esetén még nagyobbak a veszélyek. Intelligens lények találkozása az emberi történelem során eddig általában valamelyik pusztulását hozta, vagy legalább is alárendeltségét és az korántsem biztos, hogy mi lennénk az erősebbek.

Mindegy, mert már maga a találkozás is kimondhatatlan veszélyeket hordoz és a teljes Földi élet kipusztulása a tét, legalább is addig, amíg a tudományaink nem fejlődnek fel hozzá, a genetika, a biokémia, esetleg az olyan tudományágak, amik ma még jelen sincsenek.

Egyszóval a Galaktikus Birodalom még odébb van és könnyen meglehet, hogy csupán a Lucas Arts filmjében fog létezni továbbra is.

2014. jún. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

5-ös, senki nem beszélt a más bolygókon élőkkel való találkozásról :) Mi csak a lehetőségeket latolgattuk, hogy van-e...


De a válaszom (4-es) utolsó mondatában leírtam, hogy nem fogunk soha más bolygókon élőkkel találkozni, mert egyszerűen ez lehetetlen a nagy távolságok miatt.

2014. jún. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha figyelembe vesszük a multiuniverzum elméletét, miszerint végtelen olyan univerzum van tényleg csak minimális eltéréssel, akkor lényegében végtelen olyan bolygó van ami olyan, mint ez.

A multiuniverzum elméletét félretéve hogy van-e élet a Földön kívül 2 válasz van:

1.van, rengeteg

2. van, de kevés

Valamelyik tudós professzor még egy egyenletet is készített annak kiszámítására, hogy egy adott galaxisban mennyi olyan bolygó van, amin élet alakulhatott ki.

Szóval az optimistai oldalt nézve egyetlen galaxisban több ezer intelligens faj él. Tehát nem több ezer élet, hanem intelligens faj.

A pesszimistai oldalt nézve kb. 200 millió galaxis közül csupán egyetlen egynek van olyan bolygója, amin élet alakulhatott ki és akkor még intelligens fajról még nem beszéltünk.

A nagy távolságok áthidalására annyit mondanék, hogy az ELMÉLETI fizikában mind a térhajtómű, a féregjárat és a teleportálás elfogadott TÉNY. Óriásinak tartom a valószínűségét annak, hogy létezik akár a mi galaxiaunkban olyan faj, kinek az intelligenciája, tudása és technológiája milliószór fejlettebb mint a miénk, akkor ők a térhajtómű, féregjáratot miért ne alkalmaznák a gyakorlatban is? Ha ellátogatnak az idegenek ide, nagyon valószínű, hogy cseppet sem pusztító szándékkal, hiszen minek utaznának sok fényéveket (ha tetszik parsec-eket) azért, hogy eljöjjenek ide leigázni? Hiszen az ő közelükben is biztos van más bolygó, tehát ha eljőnek tuti nem pusztítással. A mi közelünkben tuti nincsenek idegenek. De itt a közel relatív. A Tejútrendszer átmérője 100 000 (azaz száz-ezer) fényév. A rádió, amit kb. lassan 100 éve találtak ki a fénysebességgel terjed. Tehát a legelső rádió jel amir a Földről bocsátottak ki, lassan 100 éve volt. Tehát a világegyetemben, azon belül a Tejútrendszerben is csak a körülöttünk lévő 100 fényévnyi burok tudhat létezésünkről. Ha ebben a burokban nincs is más értelmes élet, akkor hol van még a Tejútrendszer maradék 999900 fényévnyi helye?

2014. jún. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Wadmalac ***** válasza:

Amennyiben az ugyanolyant csak arra érted, hogy élet, értelmes élet van rajta (és gondolom így érted, mert láthatóan az ugyanolyan fogalmába neked minden belefér, ami más :D), akkor el lehet képzelni, a sokmillió galaxis egyenként sokmilliárdnyi csillaga közül mennyire irreális az, hogy csakis nálunk legyen élet és értelmes élet.

Valahol tutira van. Nem egy, nem kettő, nagyon sok.

De ha van innen másfél millió fényévnyire egy értelmes életet hordozó bolygó, azt is el lehet képzelni, mennyi esélyünk van megtudni és kapcsolatot létesíteni.

Ha mondjuk 200 éve rádióznak, másfél millió mínusz kétszáz év múlva fogjuk észlelni. Ha csak el nem vész a galaxisuk rádiózajában.

Esélyünk sincs.

Csak ha ők annyival járnak előttünk technikában, tudományban, hogy nekik a három dimenziós tér távolságai már nem jelentenek akadályt. És akkor ők hidalják át ezt a távolságot. Mi nem fogjuk.

2014. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mi nem, az biztos. Egyébként igen, kb 100 fényévig működik a rádiózás. Azután már elvész a kozmikus háttérsugárzásban.

Amennyiben van olyan faj ebben a 100 fényévnyi burokban, aki rádiózik, akkor velük van esély kapcsolatot létesíteni.

Tegyük fel van egy viszonylag intelligens faj a 100 fényévnyi burok határán. Ők még csak maholnap kapták meg a legelső rádióüzenetet. A válaszra még további 100 évet kell várnunk.

Ezzel azt akarom észleltetni, mekkora is az Univerzumunk.

Csak a mi galaxisunk 100 000 fényév átmérűjű. Tehát (csak elmélet tegyük fel, hogy a rádió nem vész el a háttérzajban) ha elküldünk egy rádiójelet a galaxis szélén célozva a galaxisunk másik végét akkor az az üzenet 100 000 (azaz száz-ezer) év múlva fog megérkezni és a válaszra még további 100 000 évet várni kell.

Ezzel csak-csak lehet érezni ezt a távot. És ez csak a mi galaxisunk. A mi galaxisunkon kívül meg nem lehet saccolni sem hogy hány galaxis van, de egy milliárd biztos hogy van. Némelyik kissebb mint a miénk, de némeik (sok, sőt rengeteg) galaxais 2-5X nagyobb, mint a miénk.

Ekkora a mi Univerzumunk. És akkor a Multiuniverzmról még nem beszéltem. A Multiuniverzumban elvileg további egy milliárd "sima" univerzum van, amik nem feltétlenül párhuzamosak. Az is csak egy elmélet.

Van olyan elmélet, miszerint a Multiuniverzumban található Univerzumok párhuzamosak, a másik elmélet pedig azt mondja, hogy nem azok.

Akár párhuzamosak, akár nem a "Multiuniverzmunk" olyan hatalmas, hogy az emberi agy nem tudja azt elképzelni, így lehetetlenségnek tartom azt, hogy nincsenek nálunk milliószór sőt milliárdszor fejlettebb technológiával és intelligenciával rendelkező lények.

Az ősi idegenek hívői szerint már a múltban rengetegszer meglátogattak bennünket amire nem egy bizonyíték van.

2014. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Wadmalac ***** válasza:

Lehet egyébként messzebbre is rádiójelet észlelhetően eljuttatni.

Fókuszáltan, célzottan, szűk sávban.

Csakhogy ahhoz nem árt célozni, vagyis tudni, hova szánom. Ahhoz meg már tudni kell, hogy van ott valaki, aki hallgatni fogja.

Hát azt meg hogy' a viharba' derítem ki?

Szóval sajnos tényleg nem megy. :)

Marconi első rádiójelei valahol egy szép kb. 110 fényév sugarú körben terjednek, gyengülgetve. Ha megfogja valaki, valahol, valamikor, akkor ugyanennyi idő alatt majd megjön a válasz.

Hacsak nem valami hiperfejlett banda, akik helyből idekukkantanak WARP4 sebességgel és azt mondják: "Helló, csörögtél?":D

2014. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!