Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha több Holdja lenne a Földnek...

Ha több Holdja lenne a Földnek az már gázos lenne?

Figyelt kérdés

Azt mondják a földön van olyan éghajlat, távolság a Naptól ami megfelelő volt az élet kialakulásának.

Ha esetleg 2 vagy netán 3 Holdja lenne a Földnek az már baj lenne?

Ár-apály folyamat, ilyesmi már nem lenne jó?



2014. máj. 14. 18:27
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
Ha több de kisebb tömegű holdunk lenne az még lehet hogy még stabilabban tartaná a föld dőlésszögét, mint az 1 nagy.
2014. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, valószínűleg ugyan úgy kőzetekből állna.
2014. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ez a "gázos" ebben a kérdésben tényleg félreérthető.

És az elsővel értek egyet. Még talán a nagyobb tömegű holdak is javítanák a Föld stabilitását, feltéve, hogy a sebességük/távolságuk megfelelő. Ez az ár-apály jeléenségre is másképp hatna. Akár meg is szüntethetné, vagy többszörös ciklusúvá is változtathatná. Gondolok itt arra, hogy a több hold több eltérő sebessége miatt a hatások összeadódnának. Persze a hatás érhet egyszerre két ellentétes irányból, ekkor a hatások egymást részben, vagy egésszen kiolthatják.


Persz ez csak elmélet. Mendez a holdak távolságától és sebességétől valamint pályályától is függne. (Bocsi, ha félálomban elírtam a dolgokat)

2014. máj. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
Valószínűleg nem lenne komoly következménye, bár az apály/dagály sokkal összetettebb és kiszámíthatatlanabb lenne. Az élet kialakulása szempontjából inkább a legelső hold a lényeges, hogy stabilizálja a Föld tengelyferdeségét és ezáltal az évszakokat/éghajlati öveket. Illetve van olyan szemlélet is hogy a tengeri élet szárazföldivé válásában is szerepet játszik az apály/dagály, bár erre nem olvastam valódi bizonyítékot, csak feltételezéseket.
2014. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Föld-Hold rendszerben eléggé egyedülállóan magas a tömegarány, 1:81, azaz a mi Holdunk hatalmas az anyabolygójához képest. Lényegében ebből erednek a jelentős árapályhatások is. (Földi apály-dagály, illetve a hold aszimmetrikus, felénk esően sűrűbb kőzetösszetétele)


Ha további holdakat tennénk e rendszerbe, tömegük arányában bekapcsolódnának ebbe a kozmikus játékba, egymásra is hatással lennének.

Minél nagyobb tömegű a plusz hold, annál jobban.


A kombinált árapály hatások ettől függetlenül lejátszódnának, és az élet keletkezésekor feltételezett száraz-nedves periódusváltások ugyanúgy bekövetkeznének.


Kevesen tudják, de kiszámolható, a Nap árapályhatása a Holdénak kb. még így is az 1/3-a, a sokkal nagyobb tömeg, de nagyobb távolság miatt- Ergo teljesen hold nélkül is létezne árapály effektus.

2014. nov. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EagleHUN ***** válasza:

Igen 5 ös így van.


De hold nélkül a föld forgástengelyének dőlésszöge teljesen instabil lenne, akár annyira is bedőlhetne hogy mondjuk a déli pólus állandóan a nap felé nézne. Így a másik felén állandó éjjel lenne hiába forog.


Szóval a hold föld forgástengelyre gyakorolt stabilizáló hatása SOKKAL NAGYOBB JELENTŐSÉGGEL BÍR, mint az általa okozott árapálymozgás. A Mars stabilizálatlan forgástengelye miatt jutott részben arra a sorsa amiben van (a 2 pici holdnak jelentéktelen stabilizáló hatása van).


Illetve van még egy nagyon jelentős hatása hogy nagy méretű holdunk van. Fékezte a föld forgását, mert nem csak a vizekre hanem a talajra is kifejti az árapály jelenséget. (Ugyanezen hatás miatt lassult le a saját tengely körüli forgása olyanra hogy mindig ugyanazt az "arcát" mutatja felénk.

Kezdetben ugyanis 12 órás volt 1 nap 6 óra éjj és 6 óra nappal. De nem ez a fontos hanem a kétszer akkora forgási sebesség, a földben mint egypólusú generátorban kétszer akkora mágneses mezőt is gerjesztett.

Ez az őrületes mágneses mező minden kozmikus sugárzást kizárt a földről.

A tudósok azt sejtik hogy ez volt a fő oka annak hogy bár az élet kialakult, az evolúció nagyon lassan haladt gyakorlatilag stagnált kb 2 milliárd éven át.

És amikor már kellően lecsillapodott a forgás és a mágneses mező, egyre több olyan sugárzás bejuthatott a földre ami génmutációkat okozott.


Illetve a talajra gyakorolt árapály hatás következménye az is hogy ez a forgási energia hővé alakult át. Részben emiatt maradt meg a földön az aktív vulkanizmus. És a vulkanizmusnak köszönhető a légkörünk folyamatos megújulása, mivel jelentős mennyiségű gázt és vízgőzt juttat a légkörbe.

A hold nélkül nagyon lassan odaveszne a légkörünk. (Folyamatosan szöknek meg atomok a légkörből.)


Pedig úgy néz ki 1 milliárd év múlva itt hagy minket kísérőnk, mert a föld forgása tovább gyorsítja pályáján és ezért lassan spirálisan kifelé halad.

Majd elér egy pontra ahol 2kiszagad" a föld gravitációs "karmából" és elmegy. Hogy hova még nem tudni. Lehet megkerüli párszor a napot majd nekünk jön? Még ez is benne van a "pakliban".

2014. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!