Mit gondoltok, mit lathattam?
Neha,ejszaka figyelem az egboltot ,a csillagos eget de az utolso idoben felfigyeltem egy kulonleges jelensegre..Tobbszor lattam repuloket elhuzni,azokat rogton fel is ismerem mivel egesz repulesi idejuk alatt villognak.
A jelenseg amirol nem talaltam magyarazatot es ami mar ketszer is feltunt 2 heten belul egy csillaghoz hasnlo fenyu bolygo lehetett.A haladasi iranyuk hasonlo a repulokevel csak nem villognak meg gyorsabban tavoznak.Legutoljan az unokahugommal figyeltem egy hasonlo jelenseget,hirtelen elobukkant egy csillagszeruseg amely ugyanugy tavozott akar egy repulo.Ez a csillag vagy nem tudom mi lehetett,nem vilagitott egyforman,hol erosebben hol halvanyobban de ugyanugy eltunt egy ido utan.
Az égboltot nagyon régóta csodálja az ember. de a xx. században, sok különféle törmelék keletkezett a föld körül. ezek a törmelékek ( elromlott műholdak, rakétamaradványok) ezekből néhány pályára állhatott a föld körül, úgy keringenek körülötte mint a hold, csak jóval nagyobb sebességgel, sokkal, de sokkal közelebb. néhány darabkán megtörhet a napsugár, és a csillagnál is fényesebb is lehet, amíg a fénytőrés feléd esik, arra a helyre ahonnét te látod. Az elhalványuló villódzó fényeket az okozhatja, hogy a légköri felhőzet időnként árnyékot vet rá, és ilyenkor halványabban, vagy egyáltalán nem világít. Olvastam egy javas dolgot valamikor régen, hogy idővel ez a törmelék függöny áthatolhatatlanná válhat, nem lesz olyan űrhajó, űrsikló, amelyik károsodás nélkül kijuthatna az űrbe.
Persze sokan tulajdonítanak, látnak, tapasztalnak ennél megmagyarázhatatlanabb jelenségeket is, de általában erre vezethetők vissza.
Tiszta nyári éjszakán, ha jó a szemed és figyelsz, kb. 5 percenként láthatsz műholdat áthúzni az égen. A megjelenésük-eltűnésük oka lehet, hogy földárnyéba lépnek vagy onnan kilépnek, vagy nagyobb tükröző felületük (pl. napelemtáblák) éppen jó szögben állnak, hogy feléd vessék a fényt.
Az űrállomás kivételével ezek általában alacsony pályájú, rövid élettartamú műholdak.
A látható műholdak nagy része nem kelet-nyugati pályán halad, ezért feltételezem, hogy valamilyen térképészeti, geológiai stb. adatgyűjtők, meg persze a katonai kémholdak, az ilyen pályán mozogva tudják a legnagyobb földfelületet belátni.
Az sem kizárt, hogy rálátsz műsorszóró, adatkapcsolati és gps-holdakra is, de ezek geostacionárius pályán vannak, Q messze és kicsik, plusz szemmel nem észlelhető az elmozdulásuk a csillagos háttérhez képest, mert a Földről nézve mindig ugyanott vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!