Miért kell spórolni az árammal?
Az atomerőművek bővítésével gyakorilatilag kimeríthetetlen forrást biztosíthatnánk, megfelelő működtetés, a hulladékok megfelelő kezelése esetén (persze kérdés, mi a megfelelő) kb. veszélymentesen. Nélkülük jelenleg nem tudjuk ellátni a Földet elegendő energiával, és a jelenlegi alternatív energiaforrásokkal (szél, víz, nap) bizony nem is versenyezhetünk.
Kérdés: miért mégis a napelemet nyomatjuk, sokkal sürgetőbb lenne a kőolaj, földgáz helyettesítése, víztisztaság megőrzése stb...
Ezzel szemben gázzal fűtünk, mert az olcsóbb. Vajon meddig?
8:46
Egy átlagos hátasló súlya 4-500 kilogramm / [link] és a teljesítménye 1LE.
Ez 1,66W/kg.
Az ember hasonló felépítésű, de az átlagos testtömege 62 kilogramm, így az elvárható teljesítmény kb 100W
Ezeken a grafikonokon érdemes elmélázni egy kicsit:
Különös figyelmet érdemel (szerintem) a 3. ábra. A szénfogyasztás ilyen gyors növekedése egyenes út a bolygó emberi életre alkalmatlanná tételéhez.
Ez elsősorban Kínának köszönhető, ahol az egy főre eső felhasználás ma már a világátlagot is meghaladja.
Viszont sokat dolgoznak, így nem lehet hogy a fogyasztásuk a világátlag alatt legyen.
Az atom erőmű bővítését nem tartom jó ötletnek még azt se hogy már van egy az ország szívében.Annak bármilyen, és bármi okból való meghibásodása élet veszélyes
A kőolaj és földgáz nem kimeríthetetlen forrás, ráadásul a kitermelők monopol helyzetben vannak és annyit kérnek amennyit akarnak.Nem olcsó mulatság se fűteni vele, se áramot előállítani vele.
A szénbányáink már kimerültek.
Tehát marad a Napenergia, a szélenergia és a föld geotermikus hőjének felhasználása. S természetesen meg kellene oldani az előre termelt energiának a spejzozását" is.
@mami
Ha olyan olcsó lenne, hogy egy egész országot ilyenekkel lássunk el árammal akkor már rég megtették volna, nézz utána menyibe kerüle csak a te házadat ilyenből ellátni(bő 3-6millió forint) szorozd meg 10millióval és rájössz miért sokkal jobb az atomenergia
A szénbányáink marhára nincsnek kimerülve.
Magyarország teljes földtani szénvagyona 10 milliárd tonna. Ebből műre való (jelenlegi technológiák mellett) kb 3,5 milliárd tonna. Az éves 15 millió tonna termeléssel számolva még egy darabig nem fogunk kifogyni a szénből ;)
A szénnel sosem az volt a baj, hogy el fog fogyni. Két főbb problémája van:
-nehéz szabályozni, ugyanannyi áramot termel nappal mint este, és kb 1-2 hét mire leáll, beindul
-szennyezi a környezetet(bár ezt már megszokhattuk), ellenben nem igazán értem, hogy ezen mit kell túldramatizálni, egy vulkánkitörés több üvegházhatású anyagot lövell ki mint az összes ilyen gyár együttvéve idáig
Jól tudom, hogy a béka feneke alatt vagyunk, ezért nem is azért írtam hogy most agyuramisten azonnal arra kell áttérni. Én csupán azért írtam mert már szóba jött hogy esetleg bővítik az atomreaktort amit viszont nem tartok jónak, veszélyes.
az is igaz van még szenünk még ha be is zárták a bányákat, viszont ami van, az már nagyon mélyen található ahova én személy szerint senkit nem küldenék le, hogy életét veszélyeztesse csak azért, hogy meleg legyen a szobámba.
Ne mond már, hogy pár ember élete többet ér mint egy ország jóléte...
Oké az atom veszélyes a többi drága, akkor ne fűtsünk, és ne legyen villanyunk, áramunk?
Ha tudnád mit jelent a műre való (alias ipari) ásávnyvagyon akkor nem írnál ilyen hülyeséget. Ezen a felül a készlet legnyagyobb része lignit, amit külfejtésen bányásznak (pl.: Visonta, Bükkábrány).
Egyébként szerinted mennyivel veszélytelenebb egy olyan mélyművelésű bánya ami 200 méter mély, egy olyantól ami mondjuk 700? A föld alatt dolgozni mindig is veszélyes volt. A bányászok ezt tudják, és hidd el magasról tesznek rá, hogy Te leengednéd e őket vagy sem.
(Én is mélyművelésű bányában dolgozom.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!