Miért kell spórolni az árammal?
Az atomerőművek bővítésével gyakorilatilag kimeríthetetlen forrást biztosíthatnánk, megfelelő működtetés, a hulladékok megfelelő kezelése esetén (persze kérdés, mi a megfelelő) kb. veszélymentesen. Nélkülük jelenleg nem tudjuk ellátni a Földet elegendő energiával, és a jelenlegi alternatív energiaforrásokkal (szél, víz, nap) bizony nem is versenyezhetünk.
Kérdés: miért mégis a napelemet nyomatjuk, sokkal sürgetőbb lenne a kőolaj, földgáz helyettesítése, víztisztaság megőrzése stb...
Ezzel szemben gázzal fűtünk, mert az olcsóbb. Vajon meddig?
Csak duma az egész.
Kinek mi az érdeke, és mit fúj fel a sajtó unalmában.
Költség ide, költség oda, kerítésparitáson 11.-Ft a villany az atomerőműből..ezt kapod Bp-n 45.-ért.(tokkal-vonóval, hulladékelhelyezéssel, tüntetéssel együtt)
és mivel sok a fix költség az áron , a termelés növekedésével a fajlagos költség csökkenne gondolom. ergo olcsóbb lenne az áram, ha elfogyna az olaj :)
csak érdekességképpen: még jó pár éve olvastam egy cikket, miszerint, ha az energiatárolás is olyan mértékben fejlődött volna, mint a technika többi területe, akkor az autók gombelem méretű akkumulátorral rendelkeznének. nyílván ez csak szemléltetés, de megragadt bennem.
Itt jegyzem meg hogy a akkumulátor technológiája mostanában kezd felpörögni
Az olaj és társai nem fog egyhamar elfogyni, még több száz évre van bőven, csak a kitermelés költsége fog növekedni, bár ez jó, az emberek észbe kapnak, elkezdenek tömegközlekedni autó helyett, és amikor duplájára nő a villanyszámla akkor lekapcsolják a hőerőműveket is és kezdik felhúzni az új atomokat, meg idővel fúziós reaktorokat, nappal, széllel felesleges bohóckodni a víz is inkább látványpékség nálunk bár a Bős-Nagymarosi vízlépcső egészen tetszik, ha valamelyik kormány végre elindítaná, egy épkézláb ötletet tudok most hirtelen ami nem tűnik hülyeségnek, a holdra felküldeni rengeteg napelemet(légkör hiányában több energiát tud leadni), ott átalakítani nem tudom mivé(valamilyen kémiai energiává, csak a neve nem jut eszembe az anyagnak), majd hazaküldeni itthon pedig visszaalakítani(tudom úgy tűnik mintha Sci-Fi lenne, de már bőven nem az,és több értelme van mint a legtöbb megújuló energiának a Földön)
"könyvet olvasni/társasozni nem tudnak mert ahhoz fény kell"
Valaki tekeri a szobabiciklit, addig a többiek játszanak. :)
Egyébként komolyan: mennyire életképes nagy méretű "konditermeket" létrehozni, ahol emberi erővel termelünk energiát? Mennyire volna ez hatékony?
Természetesen nem rabszolgamunkára gondolok, sokkal inkább összekötni a kellemeset a hasznossal. Rengeteg mozgási energia vész kárba, amit ilyen-olyan módon különböző rendszerekbe "tölthetnénk vissza", az emberek pedig többnyire mozgásszegény életmódot élnek. Két légy egy csapásra. A kérdés, vajon megéri-e egyáltalán, keletkezik-e annyi energia így, hogy a létesítmény fenntartása mellett számottevő energiaforrásként is üzemelhessen egy ilyen "energiafarm"?
Ezen már én is gondolkoztam, de én inkább a ruhába építeném be
Oké akkor nem fognak unatkozni az emberek, mert tudnak társasozni, de ugyanúgy meghalnak a műtőben mert esik, és ugyanúgy összedől a gazdaság
"Nővérke, tekerje a dinamót!"
Persze, megfelelő energiatárolási módszer mellett ez életképtelen.
"Persze, megfelelő energiatárolási módszer mellett ez életképtelen."
módszer híján
#32:
"Pakson 11.-Ft a villany ,Bp-en 45" ??
Hát ezért kellene mindenkinek napelemmel előállítania a saját áramát.
A gazdaság nem-nagyon érezné meg a napsütés hiányát.
Úgyis túl van méretezve legalább 10 szeresen de lehet hogy 100 szorosan is.
/ az emberek jelentős része abból aminek semmi köze a termeléshez /
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!