Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fénysebességnél gyorsabban?

Fénysebességnél gyorsabban?

Figyelt kérdés
Mi van ha két részecske egymással szembe száguld, hozzám képest mindkettő 3/4 fénysebességgel. Tehát 1,5 fénysebességgel közelednek egymáshoz. Lehetséges ez?Egymáshoz képest hogyan telik az idejük?

2013. ápr. 8. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A valóságban semmilyen mozgás sebességet nem adhatsz össze.


0,75c az egyik és 0,75c a másik részecske . A helyes válasz nem 1,5c hanem 0,96c lesz.


Ez a képlete: (a+b/1+ab)

2013. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd?
2013. ápr. 8. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Az a lényege hogy a valóság az nem euklideszi geometriára épül .


A füzetedbe lerajzolhatod a mozgó testeket kölönböző alakzatban , számban és különböző sebességekkel egy időben.


De a valóságban az "egy időben" fogalma nem létezik de a jobbra balra fel le stb irányok sem értelmezhetőek csak egy pontosságig.


Ez a gubanc azért van mert minden időböl azaz mozgásból ,magyarul KITERJEDÉS ből van vagyis nem adhatod össze a két mozgó test sebességvektorait mivel azok eleve KI TERJEDNEK azaz mozognak és attól léteznek.Ezt a mozgásértéket nevezzük 1 nek, vagy másnéven maximumnak . Vagyis úgy képzeld el hogy a maximális létező elmozdulása egy autónak nem lehet nagyobb 1 nél mert az az ön létezési sebessége az autó részecskéinek.


Jelen ismeretek szerint az 1 megegyezik a fény vákumbéli terjedési sebességével , innen ered a fénysebességes mizéria de amúgy az egész törvénynek semmi köze nem lenne a fényhez mivel a fény nélkül is létezne ez az 1 csak nem fénysebességnek neveznék hanem x quantum sebesség vagy akármi más lényegtelen.


Ez végül is a relativitás elmélete de szakirodalmi szöveggel nem értenéd meg . Még a hozzászólók sem értik 10 ből 4 tudja a szakválaszt rá és ebből 1-2 érti hogy miről szól. A többi csak látott valamit a spektrumon.

2013. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Röviden és értelmesen:


Nagy sebességeknél a sebességeket nem úgy kell összeadni, mint ahogy azt a klasszikus fizikában megszoktad.


Szigorúan véve ha két autó egymással szembe halad és sebességük a földhöz képest 10 km/h, az egymáshoz képesti sebességük NEM 20 km/h lesz (!), csak az eltérés olyan kicsi, hogy általában elhanyagoljuk.

Ha a sebességek nőnek, ez az eltérés is nő és végül azt eredményezi, hogy két test egymáshoz viszonyított sebessége nem lépheti át a fénysebességet.

2013. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mellesleg a 4. válaszoló írása badarság. Se füle se farka.
2013. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nagy sebességeknél a sebességeket nem úgy kell összeadni, mint ahogy azt a klasszikus fizikában megszoktad. "


Nade oszt mért nem?

Mert másképp nem az jön ki amit eleve akartunk?

2013. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha két fénysugarat indítok egymással szemben?
2013. ápr. 9. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nagy sebességeknél a sebességeket nem úgy kell összeadni, mint ahogy azt a klasszikus fizikában megszoktad. "


"Nade oszt mért nem?

Mert másképp nem az jön ki amit eleve akartunk?"


Nem.

Azért, mert másképp nem az jön ki, amit a valóságban tapasztalunk.

2013. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

8 Tök mindegy hogy mit indítasz és merre mert az irány nem abszolút fogalom , ezért nincs is értelmezve irány a képletben.


Sajnos te sem érted amit leírtam ahogy az utánam jövő okostóni sem aki badarságokról beszél pedig annál tökéletesebben nem lehet leírni hogy megértse valaki miről is van szó.


Itt nem a fényről van szó értsd meg !


Nem azért nem lépheted át a fénysebességet mert az olyan gyorsan megy hogy az álló anyagdarabot nem tudod úgy eldobni hogy gyorsabban repüljön!


Az anyag nem ÁLL! SEMMI NEM ÁLL ,minden mozog mert téridőből van . Attól létezik egy anyag hogy mozog ,mégpedig 1 "krumpival" mozog ,miért mondom ezt? Mert tök 8 hogy ismerjük vagy nem ismerjük a fényt ,az anyag és minden 1 el mozog, itt az 1 semmi mást nem jelent csak hogy "maximális mozgás" azaz ez az érték nem léphető át mert akkor már nem létezhet az adott anyag amit e fölé gyorsítasz,idáig érted?


Mert most jön a mélyebb rész. Te úgy képzeled el a két fotont mint akiknek van egy egy Km/ÓRA (idő) val jelzett sebességük amik mint hogy állandóak ezért logikus hogy a kettőt összeadhatod azt jónapot . Csakhogy nem véletlen emeltem ki az órát mivel ez meg az időre vonatkozik de az meg csak egy relatív fogalom pont azért mert létezik és mozog .


A világ nem egy üres tér amiben objektumok xyz síkban elhelyezkednek és te az idő fogalmát pusztán elméleti matematikai értelmében használhatod a tér minden pontjára és így állandónak tekintheted.


A világon nincs is tér külön . A gravitáció sem nevezhető térnek.

Semmi más nincs csak az anyag ami mozog 1 el (ez egyező a fény terjedési sebességével innen ered a az alapvita).

Amit térbeli mozgásnak nevezünk az semmi más mint téridők mozgása egymás gravitációs hullámterében ahol a két test mozgását csak egymáshoz képest relatívan számolhatjuk ki !


Nincs harmadik megfigyelő , nincs C nézőpont , nincs ilyen kérdés hogy neked azt kellene látnod messziről ahogyan a két foton 2c vel összeér ha ez felmerült benned .


Mozgásokat csak relativisztikusan számolhatsz mivel nem létezik az egyszerre fogalma.


Mivel nem létezik az egyszerre fogalma ,nem léteznek merev testek sem hisz nem mondhatod azt hogy az 5m gránit rúd két vége mindig pontosan 5,00...000..00m re van a gravitációs mezőben.Az gravitációs térben különböző téridő helyek (pontok az euklideszi térben) egyidejűsége nem értelmezhető.



Pontos mérés van de abszolút mérés lehetetlen.

2013. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!