Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet galvanizálással...

Hogyan lehet galvanizálással rézbevonatot készíteni különböző anyagú tárgyakra?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
ha vezeti az áramot az adott test, akkor sima ügy. ha meg nem, akkor bevonják vezető anyaggal. nekünk még a kémiás mondta, hogy pl baseball ütőt bevonnak grafittal, oszt mehet
2013. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van valamilyen palládium alapú trutyi, abban lehet áztatni a nem vezető anyagokat, és utána lehet galvanizálni. De a pontos nevét vagy összetételt nem tudom, és a keverési sorrenddel meg arányokkal is el lehet rontani. (Nem csináltam, csak láttam, ahogy csinálják.)
2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mészáros Laci vagyok válasza:

A galvanizálás elméletileg egyszerű, gyakorlatilag rengeteg balsikerű próbálkozással lehet előbbre jutni. Vannak olyan fémek, amelyek (például) rézszulfát oldatba mártva azonnak reakcióba lépnek az oldattal, anélkül, hogy áramot vezetnénk át rajtuk - a vas például szívesen átalakul vas-szulfáttá, és a szivacsos vasszulfát tetejére lerakódik a fém réz, matt rózsaszínű bevonatot képezve. ez a bevonat azonban (az alatta levő vasszulfát miatt) nem túl tartós.


A palládium súlyosan mérgező nehézfém - a szocialista magyarországon azokban az iparágakban, ahol palládiumot használtak galvanizálást megelőző felületkezelésként (például többrétegű nyomtatott áramkörök furatainál), a legtöbb alkalmazott alul-felül fog-protézist hordott...

2015. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mészáros Laci vagyok válasza:

A galvanizálás során nagyon figyelni kell az áramerősségre. A rézszulfát oldat ellenállása nagyon kicsi, az áramkörben majdhogynem rövidzárként jelenik meg. Ezért galvanizáláskor mindig szükség van ampermérőre és valamilyen áramkorlátozó előtétre (nagyteljesítményű ellenállásra).


Ha túl nagy a galvanizáló áram erőssége, a bevonat helyenként (a galvanizálandó tárgy "hegyes" részein) túl gyorsan épül fel, ezért nem lesz egyenletes. Ha túl kicsi az áramerősség, akkor a csúcsok közötti, "közbenső" felületeken a galvanizálás helyett kémiai reakció történhet (például vas - vasszulfát átalakulás), így ott a rézbevonat alatt szivacsos vasszulfát réteg lesz. Ezek a problémák szemmel is láthatóak, sok próbálkozás után.

2015. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!