Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Földön 80 cm magasra...

Ha a Földön 80 cm magasra tudunk helyből ugrani, akkor milyen magasra tudunk lefelé ugrania Holdon?

Figyelt kérdés

A gravitáció a Földi 1-6a. Grav. a Földön 10, szóval a Holdon 1,6 ha jól számoltam:)

Nagyjából 5 méternek kéne kijönni, csak nem tudom levezetni az egészet:/



2012. nov. 30. 16:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Tök mindegy a pontos érték. Ha 1/6 a gravitéció, akkor ugyanakkora erő 6x olyan magasra visz.
2012. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem hatszoros mert tessék elgondolni felugrik valaki egy gravitációval de az emelkedéskor állandóan hat rá ezért nem érvényesül a hatszoros eltérés.
2012. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen NEM 6x olyan magasra. A Földön az erő egy része arra kell, hogy legyőzze a gravitációt (Fa), a maradék pedig gyorsítja a testet (Fb). Nyilván F = Fa+Fb. A magasságot az határozza meg, hogy ez a második Fb erő milyen sebességre tudta felgyorsítani a testet.
2012. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Hát akkor vezessük le, nagyokosok.


Helyzeti energia:

Eh = m*g*h


Amikor ugrunk, akkor nem csak erőt (F) fejtünk ki, hanem erőt fejtünk ki adott hosszú szakaszon (s) adott idő (t) alatt, azaz voltaképpen az ugrásnál nem az erő lesz állandó, hanem befektetett energia. (F*s = W (munka), W*t = E). Az összes többi maszlag Fa+Fb meg hasonló dolgokról baromság, meg bírom, ha valaki sík hülye, de azért a „tessék felfogni” fordulatot használja.


Tehát ami történik, hogy az ugrási energiánk (Eu = F*s*t) helyzeti energiává konvertálódik (Eh = m*g*h). Mivel az ugrási energiánk azonos, ezért azonos lesz a helyzeti energiánk az emelkedés csúcspontján. A tömegünk (m) állandó, a gravitációs állandó a holdon 1/6-a a földinek, így a h-nak (a magasságnak, ameddig emelkedünk) 6-szorosnak kell lennie. Voila!

2012. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

És azt te hol olvastad, kedves Viola barátom, hogy az emberi lábizom mindig minden körülmények között ugyanakkora munkát végez, a körülményektől függetlenül? Ez valami univerzális törvény? Akkor gondolkodjunk már egy kicsit. Mi van, ha a gravitáció nem a hatoda, hanem mondjuk a 10-szerese a földinek? Akkor a te elméleted szerint 10-ed olyan magasra kéne tudnod felugrani. Holott a valóság az, hogy meg se bírnál mozdulni.


Tudod, azért, mert egy kérdés egyszerűnek tűnik, még nem biztos, hogy te fel tudod fogni a választ.


Egyébként egy másik kérdésnél egyszer már pontosan levezettem, hogy hányszor magasabbra tud ugrani (nem a te W= Fst képleteddel, ami mellesleg egy idiótaság, ilyen képlet nincs, és ha lenne, sem lenne jó ide). Valamivel több jött ki, mint 6x.

2012. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
#5, te egy ordas nagy baromságot írsz! Honnan veszed, hogy 10szeres gravitációnál fel se tudnánk ugrani?? Kipróbáltad már? Egybként #4esnek van igaza teljes mértékben!
2012. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Másik nagytudású gyermekem. Onnan veszem, hogy 10-szeres gravitációnál egy 60 kilós ember 2 lábára 600 kg nehezedne. Te milyen magasra tudsz ugrani 600 kilóval a kezedben?
2012. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
De ettől függetlenül a lábad által kifejtett erő az állandó marad. Ugyanakkora erővel rugaszkodsz el, mint a Földön, csak az az erő kisebb helyzeti energiaváltozást tud létrehozni. Te pedig azt említetted, hogy változik a láb által kifejtett erő nagysága, ami természetesen badarság, csakúgy mind a második kommented.
2012. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
*magasságváltozást. Helyzeti eneriaváltozást ugyananynit hoz létre 10szeres gravitáció esetén is, csak mivel 10g lesz az egyenletben, ezért 1/10 h-nak kell lennie. Elgépeltem az előbb.
2012. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, te mit hogy értelmezel, és hogy mióta vannak nehézségeid az írott szöveg megértésével, de azért azért elmagyarázom még egyszer azoknak, akik valamelyest fogékonyabbak a józan érvekre:


Az, hogy egy függőlegesen elhajított test milyen magasra emelkedik (akár a Földön, akár a Holdon), kizárólag 2 dologtól függ: 1. attól, hogy a talajtól való elszakadáskor mekkora a kezdősebessége, 2. attól, hogy mekkora a gravitációs gyorsulás.


Ahhoz, hogy a Holdon pontosan 6-szor magasabbra jusson, az kellene, hogy az elszakadás pillanatában a kezdősebessége pontosan ugyanakkora legyen, mint a Földön.


Könnyen belátható, hogy a Holdon ugyanakkora erővel és energiával sokkal nagyobb kezdősebesség érhető el, mint a Földön. Miért? Mert az erő (és az energia) egy része mindkét esetben az emelési munkára fordítódik (csak az emelésre, ami még nem jelent gyorsítást!). Ez a rész pedig a Holdon kisebb, így több energia marad a tényleges gyorsításra, így nagyobb lesz a kezdősebesség, mint a Földön.


Így az emelkedés is több lesz, mint 6x.


Comprende?



A te marhaságodra meg annyit: Csak arra válaszolj, mi történne, és mennyire tudnál felugrani 600 kilóval a válladon. Ha a válaszod nem 8 cm, akkor felesleges tovább magyaráznod.

2012. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!