Miért gömb alakú a föld? És hogy-hogy nem esünk le róla?
" egyszerűen megfigyeltük, hogy minden tömeggel rendelkező tárgy vonzz minden más tömeggel rendelkező tárgyat, és szintén."
Nem egészen,ezek az okoskák csak azt figyelték meg hogy egy nagy vasgolyó vonz egy kis vasgolyót és fordítva.
" Az, hogy ez a vonzás milyen erős, függ a két test ÖSSZES tömegétől és a távolságuk négyzetétől."
Nem éppen! Ez az erő függ a két test saját tömegeinek különbségétől és ez osztva a távolság négyzetével.
Mivel a természetben minden szimetriára törekszik így szimmetrikus állapotok közt már nincs erőhatás vagy munkavégzés,ez olyan mintha azt mondanád hogy a mérleg két karjában van 20 kiló de a mérleg nyelve folyamatosan mozog.Ez abszurdum.
Ezért amikor a torziós ingába azonos tömegű golyókat raktak be ,semennyi idő elteltével sem lehetett elmozdulást mérni,mivel nincs erőhatás köztük (gravitációs).
"Ez csak viszonyítási ponttól függ.Ha én vagyok a viszonyítási pont,akkor persze hogy úgy tűnik mintha én húznám magamhoz a Földet."
Légy erős: te is húzod magadhoz a Földet. Pont annyira, amennyire a Föld húz magához téged.
Nem kell semmit viszonyítani.
Azért azt el tudod képzelni, hogy ez az erő melyikőtöket fog előbb megmozdítani, nem?
petboj97!
Tehát akkor azt állítod, hogy két 10 km-re lévő, de azonos tömegű szuper masszív fekete lyuk egy newton erőt sem fejt ki egymásra, míg a Földön lévő testek közül a legkönnyebbekre hat a legnagyobb erő?
És azt az F=G*mˇ1*mˇ2/d^2 képletből hogy is vezetted le?
Továbbá nem tudom, hogy a torziós ingában miért nem tettek két 50 kilós golyót egy elhanyagolhatóan vékony cérnaszál végén lógó ritka könnyű, és feltehetően nem gyémánt) pálca két végére.
#33:
"Mivel a természetben minden szimetriára törekszik így szimmetrikus állapotok közt már nincs erőhatás vagy munkavégzés,ez olyan mintha azt mondanád hogy a mérleg két karjában van 20 kiló de a mérleg nyelve folyamatosan mozog.Ez abszurdum. " Írod.
Javaslom próbáld ki. Valami hiperérzékeny műszert rakj a mérleg nyelvéhez, s azt fogod érzékelni, hogy mozog. Csak lehet, te szabad szemmel nem látod.
"És azt az F=G*mˇ1*mˇ2/d^2 képletből hogy is vezetted le? "
Én sehogy ,ez Bodonyi László,majd Sarkadi Dezső munkája.
A Newtoni képlet hibás ,a két tömeget nem összeszorozni kell hanem kivonni így jön ki hogy valóban két azonos tömegű test között nincs semmilyen vonzó vagy taszító gravitációs erő.
Tombenkónak meg nem kell elhinnem semmit mivel az elmélet parírra van víve ,a megépített 50 kilós fizikai ingás kísérletsorozatokból kiderül még az is hogy nem csak hogy azonos tömegek közt nincs kölcsönhatás de amikor bemozgatsz egy xy tömeget egy uv tömeg közelébe ,akkor a két test között a mozgásig taszító erő lép fel vagyis a testek próbálnak ellenállni egy másik test közeledésének.Ez nem ismeretlen dolog az elektronikában ,ez a Lenz törvény.
Az erőhatást a természetben legyen bármiről szó az aszimmetria hozza létre ,a létrehozott erő két test között szimmetrikus de csak addig áll fent ameddig az aszimmetria megvan vagyis nem egyforma a két test tömege.
Így törekszik a rendre a természet.
Példák ezerszám vannak az aszimmetriára ,ez elmondható mágneses terekkel ,elektrosztatikus terekkel nem csak gravitációval pl két azonos térerejü taszító mágnes közt nincs elmozdulás és nincs munka azaz nyugalomnak tekinthető vagy két azonos feszültésgű villanyvezeték közt nincs áram vagy két azonos hőmérsékletű tartály közt nincs hőáramlás ,energia áram ,munka.
A másik torziós ingás beszólónak meg üzenném hogy a gravitációs mérésekre már rég elavult és lassú a torziós inga, ennél ezerszer gyorsabb és pontosabb és többrétű méréseket lehe végezni a fizikai ingával csak az meg ott kezdődik 50 kilónál és 5 méter magas ha haladni akarsz vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!