Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért állítják, hogy a fényseb...

Miért állítják, hogy a fénysebességnél nagyobb sebességet nem lehet elérni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,Einstein mondta ezt először,és azóta sokan állítják ugyanezt a tudósok körében!De hogyan mondhatnak ilyet,amikor nincs bizonyítékuk arra,hogy nem létezhet ennél nagyobb sebesség?Arra nem szabad alapozni,hogy jelenleg nem tudja az ember elérni a fénysebességet sem..Az 1900-as évek elején kijelentették,hogy 100 km/h-s sebességnél nagyobb sebesség nem létezik,azt ember soha nem tudja meghaladni.....Azért,mert most nem tudnak elérni nagyobb sebességet a fénynél,lehet,hogy 5 év múlva már meg lesz oldva a kérdés,nem?
2009. aug. 2. 10:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Az 5év túl kevés ehhez.

És azért gondoljuk azt, hogy a fénynél nem lehetünk gyorsabbak, mert semmi olyat nem ismerünk, ami gyorsabb lenne a fénynél. Ha mondjuk a tudósoknak sikerülne is egy féregjukat (csak példa) létrehozniuk, akkor sem lennénk gyorsabbak a fénynél, csak a teret görbítenénk el a nekünk tetsző formába. De a tudósok szerint van egy láthatatlan erő, ami megakadályozza, hogy a fénynél gyorsabban haladjon bármi.

2009. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%

Az elmélet szerint egy nyugalmi tömeggel rendelkező tárgyat azért nem lehet mert hatványozottan egyre és egyre több energia kell a gyorsításhoz. Azaz 100km/h ról 110 km/h-re több energia kell mint 90Km/h-100km/h ra való gyorsításakor ,és ez hatványozódik felfelé. Mikorra (elméletileg) megközelíted a fénysebességét.. már milliárdXmilliárdnyi energiára lenne szükséged a további gyorsításhoz,de ügye azt is cipelned kellene,tehát annak a tömegnek a mozgatáshoz is energia kell.

"A tudomány mai állása szerint fizikailag nem érhető el tömeggel rendelkező tárgynak ezt".

2009. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%

Csak, amikor azt mondták, hogy az ember nem mehet 100 km/h-s sebességgel, akkor semmi nem támasztotta alá ezt, csak az emberi képzelet "mondta", hogy ez lehetetlen.

Einstein esetén már a képzelet el "bírná" viselni, hogy a fénynél gyorsabban haladjon valami, azonban a fizika alapjait alkotó összefüggések megdőlnének, ha egy tömeggel rendelkező testet a fény sebességére vagy afölé gyorsítanánk. Igaz, már sok kérdésben "kérdéses" az Einstein által felállított törvényszerűség, de még mindig "jó alapot" képez a fizikának.

2009. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%
nemreg neztem egy Nat. Geo. filmet aminek az a cime hogy Az universum pusztulasa, erdekes ajanlom nezzetek meg. A tudosok Einstein ota mar bisztosak benne hogy az universum tagul csak nem tudjak mijen sebesseggel es azota mar azt is tudjak hogy gyorsul is. A filmben szobanforgo lehetosegekbol az eggyik hogy az a rejtejes ero amitol az universum tagul es gyrosul, egyszer felulkerekedik magan es oan sebesseget er el hogy az egesz universum atomjaira hullik szet. De ez csak az egyik lehetoseg es nem en mondtam hanem ok. Keressetek ra es nezzetek meg
2009. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert vas logikára támaszkodik. Két elvet kell hozzá tényként elfogadni:

1.) Minden inerciarendszer egyenrangú. Magyarul nincs kitüntetett viszonyítási pont. Bármelyik egyenes irányú nem gyorsuló mozgást végző viszonyítási rendszert tekinthetünk nyugalomba lévőnek. Minden fizikai folyamat azonosan játszódik le az összes rendszerben. Ez Galilei óta általánosan elfogadott.

2.) A vákuumbeli fénysebesség állandó, bármely inerciarendszerből is mérjük meg és bármelyik irányban, függetlenül a fény frekvenciájától, a megfigyelő, illetve a fényforrás mozgási sebességétől.

Az összes többi ebből következtethető. De talán olvasd el a könyvet. Összesen kb. 60 oldal, olvasmáyos és könnyen követhető.

2009. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%

Az előző vagyok.

1905 A második pont inkáb csak elvi feltételezés volt, azóta természetesen megmérték.

2009. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

Elnézést...

1905-ben a 2.) pont...

2009. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Elnézést, hogy kérdésre kérdéssel reagálok, de érdekes elgondolkodni azon, hogy ha mégis lenne egy fénysebességre képes mondjuk űrhajó, és az utas a fedélzeten menet közben menetirányba futna, akkor az utas sebessége mennyi lenne?
2009. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
23%
nem vagyok urutazo, teljesen amator szemmel nezve nem hiszem hogy az emberi szervezet kibirna ekkora sebesseget sem most sem a jovoben, de a kerdes jogos
2009. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

@13:04

Mivel a kérdés kiindulópontja helytelen, nehéz helyes választ adni. De azért csak próbáljuk meg. Mihez akarod viszonítani? Ha az úrhajóhoz, akkor monjuk 5 m/s. Ha Földről nézzük, akkor c. Ha földről mérjük a futó hajóhoz viszonyított sebességét 0 lesz. Idődilatáció végett lassul az idő, ahogy közelítünk c-hez egyre nő az idődilatáció. Ha elérnénk (ami lehetetlen) az idő leáll. Ha nem tetszik a felytegetés, pontosabb választ akarsz, egyszerűen helkyettesítsd be az adatokat a Lorentz transzformáció kepleteibe.

2009. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!