Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szoktad olvasni az ezotéria...

Szoktad olvasni az ezotéria rovatot is?

Figyelt kérdés
A természettudomány és az ezotéria szorsan összefonódik, kiegészítik egymást és gyakran bizonyítják egymást. A természettudományok mellett szoktad-e olvasni ha igen milyen időközönként az ezotéria kategóriát? Ha nem, miért nem ?
2012. aug. 14. 13:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%

Eszemben sincs oda menni. Engem, a megrögzött tudománymániást azonnal máglyára dobnának...

Amúgy a "tudomány is csak egy vallás" hsz.-en jót szórakoztam.

G.

2012. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Alaque ***** válasza:
27%
Az az agyatlan, elvakult fundamentalisták is jót szórakoztak azon a középkorban, amikor valaki azt mondta nekik, hogy agyatlan, elvakult fundamentalisták. :)
2012. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem nyitok vitát. Te máshogy látod a dolgokat, mint én, meg a többiek. Ezt elfogadom. Bár lehet, hogy sokan mások nem...

G.

2012. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Alaque ***** válasza:
72%
Igen, folosleges vitazni. Tobbe-kevesbe racionalisan gondolkodo emberek leven, gyakorlatiakban tobbe-kevesbe egyetertunk, csak a szavakon vitatkozunk.
2012. aug. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
22%

Itt a kulcsszó az előzőnél! "racionális" A racionális, azaz az ésszel felfogható dolgok száma, kiterjedése nyílvánvalóan korlátozott. Pont annyira, amennyire érzékszerveink és agyunk felfogó képessége is korlátozott. Mert hát nem korlátoltság azt hinni, hogy míg korlátok között tudunk észlelni és gondolkodni, addig azt kell higgyük, hogy annyi a világ, amennyit képesek vagyunk észlelni és agyilag felfogni belőle?


Pont az a lényeg, hogy ez ezotéria vagy a vallások, misztikumok kívül vannak a világ felfogható részén, kint vannak a felfoghatóból, de nem magából a világból! Attól hogy nem bírunk felfogni bizonyos dolgokoat, attól még létezhetnek, és biztos, hogy léteznek. Bizonyos más történeti időkben élő értelmes lények felfoghatták ezeket, és bizonyos jelekkel, vagy fenmaradt töredékekkel, vagy bárhogy ennek a korlátolt felfogóképességű kis emberiségnek egyes tagjai valahogy mégis megtudták, megtalálták, megismerték ezeket a dolgokat, és ők továbbadják. Néha ezoterikusoknak nevezzük őket, néha durva kifejezéssel illetjük őket, de ők nem bánják, és egymás között megbeszélik, amiről értesültek.

2012. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Igen,szoktam olvasni,mert érdekel az a téma is.

Vallásos vagyok,hiszek a túlvilágban,de inkább amondó vagyok,hogy az emberek többsége hajlamos belemagyarázni a paranormálist azokba a dolgokba is,amikre nem tud racionális magyarázatot adni,ezért a hirtelen hevében "extra dolgokat" is látni vél,amik úgy maradnak meg az emlékében.

(Pluszba,a sötét,a csönd,s a magány kombinációja furcsa dolgokat tud eredményezni,amiket olykor csak bemagyarázunk magunknak. De ez már más kérdés!)

"A természettudomány és az ezotéria szorsan összefonódik, kiegészítik egymást és gyakran bizonyítják egymást." - ezt hol olvastad?! ne igen híreszteld ha lehet,a saját érdekedben... :P

2013. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!