Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szoktad olvasni az ezotéria...

Szoktad olvasni az ezotéria rovatot is?

Figyelt kérdés
A természettudomány és az ezotéria szorsan összefonódik, kiegészítik egymást és gyakran bizonyítják egymást. A természettudományok mellett szoktad-e olvasni ha igen milyen időközönként az ezotéria kategóriát? Ha nem, miért nem ?
2012. aug. 14. 13:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Szoktam olvasni, de célzottan: csak a borzalmas méretű ökörségeket keresem meg benne, hogy szörnyülködjek azon, hány százan (ezren, tízezren?) éltek le egészen hosszú időt úgy, hogy egyáltalán nem kerültek kapcsolatba semmiféle természettudománnyal.
2012. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Osztom az első válaszoló véleményét.

Hogy érted azt, hogy a természettudomány és az ezotéria szorosan összefonódik? Gyakorlatilag semmi közük egymáshoz! Az ezotéria csak blabla, az emberi hiszékenységen és tudatlanságon alapul, és ehhez sajnos néha felhasználnak a mai tudományos ismeretekből, mint ez a baromság, hogy egy ingának frekvenciája, meg láthatatlan aurája van.

Akinek van egy kis esze, az még vitába sem száll ezekkel az emberekkel, mert annyira durván ki van mosva az agyuk, hogy lehetetlen elfogadtatni velük bármit. Ez az utóbbi főleg az ilyen alárendelt ócska marhákra és fogyasztókra vonatkozik, aki nagyobbat kaszál vele, az tisztában van vele, hogy mennyire kamu, és azt is tudja, hogy kell ennek az ellenkezőjét mutatnia a híveknek.

2012. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Mit értesz azon, hogy gyakran bizonyítják egymást? Én meg egyetlen természettudományos bizonyítást se láttam, ami ezotériát bizonyított volna. Az ezotéria meg semmilyen állítását sem bizonyítja, csak bemond, hablatyol és maximum bizonygatja a saját igazát. A bizonygatás pedig nem bizonyítás.
2012. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Alaque ***** válasza:
22%

Szoktam. Mindkét megközelítés hiányos. Az ezoterikusok és a tudományhívők egyaránt szűk látókörűek.


Az nem fér a fejembe, hogy hogyan nem látják át, hogy a tudomány is csak egy vallás. Most éppen marhára jól megy a "tudomány egyházának", de ha továbbra is abba az irányba halad, amerre a mostani fővonal viszi, akkor lassan leáldoz a csillaga. Egyre több ezoterikusan csengő dologra találnak mostanában ráutaló jeleket tudományos módszerekkel - persze a fővonal, akárcsak az egyházak tették a tudománnyal anno, ellehetetleníti a kutatásokat, az eredmények publikálását, bemocskolja az ezzel foglalkozókat, elbagatellizálja az eredményeiket.


Persze ez igaz az ezotériára is. Akik kicsit felvilágosultabb szemléletűek, érdeklődnek a tudomány iránt, azokat a kőkemény turbóezósok pont úgy hülyének nézik, mint a szűk látókörű tudományfundamentalisták.


A legérdekesebb egyébként, hogy a tudományfundamentalistával ugyanúgy nem lehet normálisan, érveket felsorakoztatva beszélgetni, mint a begorombult turbóezóssal. Most majd megkapom a tudományhívőktől, hogy biztos én is ezós vagyok, és innentől kezdve már nem fognak komolyan venni, holott a legtöbb elvakult fundamentalistánál általában tájékozottabb vagyok tudományos téren, de az már nem számít, mert nem hiszem el szóról szóra, amit mondanak nekem. És akkor én vagyok az elvakult. :)


Eszembe jutott egy - talán japán - közmondás. Ha mindent elhiszel, amit olvasol, akkor inkább ne olvass semmit. Vagy valami ilyesmi.

2012. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
igen, és szokta trollkodni is de más kérdéseknél is
2012. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Csak, ha kórosan alacsony a vérnyomásom. Leoltok pár sötét parasztot, és helyreáll a rend. :)
2012. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Alaque ***** válasza:
66%
Nekem az tetszik, hogy a "hasznos-e a válaszom" kérdésre ilyenkor megkapom, hogy nem hasznos. Holott hasznos, mert válaszoltam a kérdésre, és leírtam a véleményemet. :D Egyem meg a zúzáját valamelyiknek.
2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy van, az úgyis átjön ide osztani az észt.
2012. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

"A természettudomány és az ezotéria szorsan összefonódik, kiegészítik egymást és gyakran bizonyítják egymást."

Ezt csak most olvastam... ember, ezt a hülyeséget honnan szedted?

2012. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Jót lehet ott röhögni, bár legtöbbször inkább sírni lenne kedvem. A "szinte vágni lehet a sötétséget" ott új értelmet nyert számomra. Újabban inkább hanyagolom. Hasznosabban is el tudom cseszni az időm.


"A természettudomány és az ezotéria szorsan összefonódik, kiegészítik egymást és gyakran bizonyítják egymást."

Jó vicc volt...

Azért ezt máshol szerintem ne hangoztasd!

2012. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!