Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élettelen anyagból keletkezett...

Élettelen anyagból keletkezett-e az élet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 07:59
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
a biogenezist ki bizonyította? :D
2012. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván csak a valóságra nem nagyon kíváncsi istenhívők és azok számára probléma ez, akik még nem tanultak elegendő természettudományt. Valaki korábban szóba hozta Gánti Tibor Chemoton-elméletét. Na ő tényleg értelmesen gondolkodott erről a kérdésről. Én tőle tudom, hogy a ma körülöttünk levő legegyszerűbb élő struktúra is hosszú evolúció eredmény és ezért oly bonyolult, hogy úgy tűnik, magától nem jöhet létre. Az élet "minimálrendszere", a CHEMOTON nem olyan komplikált, bárki beláthatja, hogy isteni beavatkozás nélkül is kialakulhat.
2012. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom az életre, nincs egységes fogalom, mivel szinte inkább filozófiai fogalom, mintsem természettudományos. Ennélfogva még szép, hogy kialakulhatott élettelen anyagból is az élet, ami amúgy is csak élettelen anyagok kavalkádja.
2012. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, aki szerint az élő és élettelen egy merev határral el van zárva egymástól, azoknak ajánlom figyelmébe a prionokat:


Nem élő, de fehérjeszerű, hasonlóan szerveződő, a test kémiai reakcióit befolyásoló elemek. Nem tarthatóak élőlénynek, mégis nagy hasonlóságot mutatnak az élőlényekhez.


[link]

2012. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
27%

"Vegyél vért magadtól, és nézd meg mikroszkóp alatt a sok izgő-mozgó sejtet. Szabadon eldönthetik hogy mit csinálnak, akárcsak te. És tedd fel a kérdést: az ott most én vagyok?

Ugyanígy elvileg egy sejt is "felteheti ezt a kérdést", (kilök magából valami kis molekulát és megnézi) hiszen ő meg atomokból áll."

Mondd csak, te be vagy szivva? :-)

2012. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Tom Benko ***** válasza:
Igen. Eleve, mi az az élô anyag?
2012. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
# 25: Ja, be vagyok, és baromi sokáig tartott mire ennyire beszívtam.
2012. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 KMJ válasza:
0%
Energiából van minden ami se nem élő, se nem holt, pont.
2012. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Tom Benko ***** válasza:
0%
@KMJ: Energia nincs. Pont. Minden anyagból van, az viszont csak egyféle van.
2012. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
E=mc2 ha még nem hallottál volna róla.
2012. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!