Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiknek a neve van beírva az...

Kiknek a neve van beírva az élet könyvében?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 22:11
 1/9 anonim válasza:
100%
Minden olyan ember, aki teljes szívéből, teljes lelkéből szereti Istent és alázatosan követi őt. De ezt konkrétan csak Isten tudja :)
2012. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Jelenések könyve 3. fejezet 5. verse szerint, "aki győz, az fehér ruhákba öltözik", majd később azonosítja is ezt a jelképet a 19. fejezet 8. versében, "mert a fehér gyolcs a szenteknek igazságos cselekedetei."


A Jelenések könyve 13:8 szerint az élet könyve a "Bárányé". Az élet könyvében tehát a Jézus Krisztus által megváltottak neveit tartják nyilván. (Lásd pl. Fil. 4:3.) Az élet könyvében azonban csak a győzők neveit hagyják bent, akik mindvégig állhatatosak maradnak. (Lásd még II. Móz. 32, 32-33.) Ennek felülvizsgálata a vizsgálati ítélet alkalmával fog megtörténni. Akinek a neve a vizsgálat után is megmarad az élet könyvében, annak a bűneiről szóló feljegyzéseit semmisítik meg. (Lásd. Ap.csel. 3:l9. Ezék. 18:21-22).


Üdv. Péter

2012. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézus példát mutatott, ki tartott a szeretetben.
2012. jún. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lsandor ***** válasza:
Érdemes ezzel kapcsolatban a János 17: 3; 3: 16.
2012. jún. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosítanám lsandor válaszát, mivel hiányos a mondata:


"Érdemes ezzel kapcsolatban KÍVÜLRŐL TUDNI A KÖVETKEZŐ BIBLIAI VERSEKET: János 17:3 ÉS 3:16."


vagy:


"Érdemes ezzel kapcsolatban MEGKERESNI A KÖVETKEZŐ BIBLIAVERSEKET: János 17:3 ÉS 3:16; merthogy nekem túl fárasztó lenne bemásolni..." :P


Saca, értsd már meg, hogy az emberek NEM fogják kikeresgetni a kedvedért. :D

Én sem. De speciel a 3:16-ot tudom fejből is:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta érte, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


Most te jössz a 17:3-mal. ;)

2012. jún. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, aranyosak vagytok! :)

Tehát Jn 17,3 : "Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust." Itt viszont meg kell jegyeznünk, hogy nem elegendő a szó mai értelmében vett megismerés. Bibliai szóhasználata szerint van egy mélyebb jelentése is: teljes mértékben elfogadni, befogadni, eggyé válni vele (lásd pl. 1Móz 4,1). Azok maradnak csak bent az élet könyvében, akik "követik a Bárányt, valahová megy". (Jel 14,4)

;)

2012. jún. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, javítok: "A Biblia szóhasználata szerint"... ;)
2012. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lsandor ***** válasza:
Ha ha ha Berta. Szerintem ha egy személyt tényleg érdekel a Biblia illetve, hogy mit tanít egyes témákban, akkor hajlandó lesz venni a fáradtságot és kikeresni az adott Bibliaverset
2012. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Üdvözletem!


Nézetek,magatokba,merüljetek el,nyíljatok meg,tegyetek félre minden emberi érzést,és tiszta szívvel és tiszta fejjel olvassátok el a Bibliát újra!


Dániel próféta és a Jelenések könyvét ajánlanám jelen helyzetben!


Aki megértette az irjon privát üzenetet!

De csak az!


Elérkezett az idő!

2013. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!