Élettelen anyagból keletkezett-e az élet?
ma 12:06
Azért volt itt más is...
Az "anyag" nagy része a hadronkorszak végén annihilálódott. A maradék ami van az a h'-nak köszönhető, vagy annak hogy az antipárjuk valahol messze van. Viszont mintha nem csak anyag lenne ezen a világon... Az anyag csak az amit közvetlenül érzékszervekkel tapasztalunk.
Az élet pedig természetesen élettelen anyagokból keletkezett, SOK idő alatt. Reprezentálni pedig azért nem sikerült még, mert hiába főzök én egy őslevest, abban SOK idő kell míg az élet kialakul.
Miért ne keletkezhetne?
Mi egyáltalán az élő? Vegyi folyamatok összessége, nem több. Mi is "élettelen" anyagból állunk össze, szén, nitrogén, hidrogén... Ezek mind-mind élettelenek. És mégis élünk :)
Szia!
Nem, az élet nem keletkezett, hanem Isten ajándéka. A tudomány is ismeri ezt a fogalmat: biogenezis törvényének nevezik. Magát a törvényt Louis Pasteur fogalmazta meg. Ő volt a mikrobiológia és bakteriológia újdonsült tudományának a megalapítója. Feltalálta a vedőoltást, az immunizálást és a pasztörizálást, melyek sok emberéletet mentettek meg.
A biogenezis törvénye kijelenti, hogy élet csak életből keletkezhet, ami ellentmondott a spontán keletkezés divatos evolúciós gondolatának. Pasteur nem talált semmilyen ellentmondást a tudomány és a keresztyénség között. Szilárdan hitte, hogy "a tudomány közelebb viszi az embert Istenhez."
Üdv. Péter
"A biogenezis törvénye kijelenti, hogy élet csak életből keletkezhet, ami ellentmondott a spontán keletkezés divatos evolúciós gondolatának."
Ez így kicsit pontatlan, egyrészt a biogenezis csak azt mondja ki, hogy a jelenlegi földi körülmények között spontán nem jön létre élő organizmus szervezetlen anyagból.
Másrészt az evolúció nem foglalkozik az élet kialakulásával, bár az általában igaz, hogy akik ezzel foglalkoznak, azok nem a kreacionizmus hívei.
Mindettől függetlenül, azért ez nem tekinthető lefutott vitának a tudósok körében egyik oldalról sem :)
Az alap probléma inkább az, hogy mit nevezel "életnek" "élőnek". Több verzió is létezik, rá. Egyik a "chemoton" elmélet. [link]
A másik (meghökkentő ugyanakkor logikailag egy csomó bukfencet kiküszöbölő) elmélet az, hogy mindennek van tudata, a legkisebb elektronnak, műonnak fotonnak stb is. A tudat maga az energia. Például ugye van a saját "én" tudatod. Ami ott trónol a sejtjeid "sejttudata" felett. Vegyél vért magadtól, és nézd meg mikroszkóp alatt a sok izgő-mozgó sejtet. Szabadon eldönthetik hogy mit csinálnak, akárcsak te. És tedd fel a kérdést: az ott most én vagyok?
Ugyanígy elvileg egy sejt is "felteheti ezt a kérdést", (kilök magából valami kis molekulát és megnézi) hiszen ő meg atomokból áll. Folyamatosan cserélődnek az atomjai, a tudata mégis konzisztens marad.
Ha megnézed az atomi világ meg pusztán "valószinűségeken" alapul, (kvantummechanika) tehát ennek is van egy olyan faktor a viselkedésében, ami nem írható le Newtoni, és hasonló determinisztikus modellekkel. Tehát hogy választja ki a részecske, hogy épp hol van? Akkor saját akarata van? Van tehát tudata?
Na ennyit az agyeldobásról, itt kiég a biztosíték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!